Soru Paylaşımlı ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

mygkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar geçenlerde bir laptop aldım Intel i5 11. Nesil işlemci ve 4 GB ram var ama ekran kartı paylaşımlı yani ekran kartı yok bnde fazladan bir ram slotu olduğu için ram kapasitesini artırmak istiyorum bir 4 ya da 8 GB ram alırsam oyun ve program kullanma konusunda bilgisayar ne derecede hızlanır sizce?

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok Fazla Hızın Artacağını Sanmıyorum Hocam Elbet Daha Fazla Performans Elde Edersiniz Ama Sadece Ram Performans Vermiyor Diğer Donanım Faktörleride Var Bunlardan En Önemlilerindende Ekran Kartı, Ekran Kartı Laptop'a Takmak İçin Bir Aparat Satın Alınması Gerekiyor Oda Gereksiz Pahalı Masaüstüye Geçmenizi Tavsiye Ederim Hocam Ayrı Olarak Eğer Durumunuz İyi Değil İse Ram Alın Elbet Performansınız Artıcaktır Darboğaz Olmaz En Azından

mygkck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar geçenlerde bir laptop aldım Intel i5 11. Nesil işlemci ve 4 GB ram var ama ekran kartı paylaşımlı yani ekran kartı yok bnde fazladan bir ram slotu olduğu için ram kapasitesini artırmak istiyorum bir 4 ya da 8 GB ram alırsam oyun ve program kullanma konusunda bilgisayar ne derecede hızlanır sizce?
Ram almanız çok iyi olacaktır.Ekran Kartı Ram'in bir kısmını kullanıyor çünkü.Sizde daha düşük bir performans alıyorsunuz.Eğer laptop'unuz garantiliyse siz değiştirmeyin.Garanti kapsamı dışında kalır.