Paylalan iirler Hakknda(anket)

Moderatörünüzün Paylaştığı Şiirler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir

• Kullanılan toplam oy
    175

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Şiir bölümünün hareketliliğini görünce acaba üyelerimiz Şiir bölümü moderatörünün yazmış olduğu şiirleri beğeniyorlar mı ya da ne düşünüyorlar diye merak ettik.

Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşınız.

Konuyu, Bölüm moderatörü hakkındaki görüş ve önerileriniz ile karıştırmayınız. Orada bölümün yönetilmesi ile alakalıdır. Bu konu ise şiirler ile alakalıdır.

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Yazdığı da güzel söylediği de ;)
Chimera haksızsan haksızsın de :)

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Atışmaları da dahil edersek, şahsen oraya yapıştım kaldım :)
Güzel paylaşımlar bence de.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Alengirli İşlerin Adamı dedi ki:
Yazdığı da güzel söylediği de ;)
Chimera haksızsan haksızsın de :)

Evet abi aynen öyle valla...
Benden de tam not. Bir ben şahidim bir de sen. :)

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
ben redin şiirlerini çok mütevazi buluyorum çokta hoşuma gidiyor bir çoğu. ^^ ama bunları mod. görüş ve önerilerede yazıoruz ki :^)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Chi.beni mahçup ettin yaaa :$
bakalım sonuçlar ne olacak :) ona göre bende yazmaya devam ederim yada hiç yazmam :D

Alengirli o ne güzel cümleler öyle :$ sizin bakışınız güzel ondan öyle görüyorsunuz bence ^^

bulmeh sen hiç hasta felan olma emi :D

mavi'cim teşekkürler ^^
ama chi'nin de dediği gibi orada modluğumla ilgili yorumlar yapılması gerekiyor ;)
bu anket nereden çıktı anladım ben :D sonuçlara göre kitap çıkarcam arkadaşlar :p

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
"bulmeh sen hiç hasta felan olma emi :D" o ne demek şimdi :^) (zaten ikide bir hapşurup duruyorum :S)

o_asy

Doçent
Reaksiyon puanı
0
"red-bird" imzalı şiir ve yazıları ilgiyle takip ediyorum. Paylaşımlarının devamını diliyorum.(Kitap çıkarırsan, imzalayıp yollarsın dimi.) :) :)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bulmeh dedi ki:
"bulmeh sen hiç hasta felan olma emi :D" o ne demek şimdi  :^) (zaten ikide bir hapşurup duruyorum  :S)

yaa yorumunu beğendim ve öyle bir dilekte bulundum senin için bak sadece hapşuruyormuşsun, hasta olmıcaksın dualarımla :D bu arada iyi yaşa emi :)

o_asy dedi ki:
"red-bird" imzalı şiir ve yazıları ilgiyle takip ediyorum. Paylaşımlarının devamını diliyorum.(Kitap çıkarırsan, imzalayıp yollarsın dimi.) :) :)

o_asy teşekkür ederim ^^ valla kitap yalan olucak sanırım :D baksana sonuçlara ;D

arkadaşlar beğenmiyorum diyenleri öğrenmek istiyorummmmmmmmmmmmmmmmm :D ;)
kim onlar da çıksın ortaya ;D

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Ben genel anlamda çokta başarılı bulmuyorum. Tabii ki amatör, çok şey beklememek gerekiyor ama kelimeleri alt alta dizmek, yazmak için yazmak şiir değildir. Bende yazarım o zaman;

Sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım
Güzel bir gün
Annem geldi
Mutluyum bugün

Bu şiir midir şimdi? Var mıdır bir değeri? Şiir bölümünün hareketini de şuna bağlıyorum, malum bahar geldi kuşlar, böcekler, aşk....

too_late

Profesör
Reaksiyon puanı
4
emelden dedi ki:
Ben genel anlamda çokta başarılı bulmuyorum. Tabii ki amatör, çok şey beklememek gerekiyor ama kelimeleri alt alta dizmek, yazmak için yazmak şiir değildir. Bende yazarım o zaman;

Güzel bir gün
Annem geldi
Mutluyum bugün

Bu şiir midir şimdi? Var mıdır bir değeri? Şiir bölümünün hareketini de şuna bağlıyorum, malum bahar geldi kuşlar, böcekler, aşk....

+1 birde şöyle bir artı var:

Hiç birimiz şair değiliz bu bir gerçek. O marşeleye ulaşabilmek için çok okumak, okumak, okumak ve gördüğünü doğru anlatmak gerekiyor.Red-bird'ün şiirlerini ilk okuyanlardanım belki sdn de :) Ve destek veren... Yalnız kaçırdığımız ayrıntı emelden'inde dediği gibi sadece yazmış olmak için yazılmamalı bazı satırlar... Cümlelerimiz değerli bu kadar israf etmemek lazım dimi ;)

Bu eleştiriler kesinlikle kişiye değil yanlış anlaşılmasın sadece şiirleri içindi...

Harmanlarken yüreğindekileri daha seçici olursa çok daha başarılı olacağı kanısındayım ;)

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bana göre yazılanların hepsine şiir gözüyle bakmak yersiz. Günlük şeklinde anlatımları dizeler haline soktuğumuzda şiir oluyorsa başarılı. Öyleyse bakınız

www.guncem.com

site içerisinde, herkesin günlüğü var. İnceleyebilirsiniz. Bunları altalta devrik cümlelerle yazmaksa şiir o zaman başarılı.

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
too_late dedi ki:
emelden dedi ki:
Ben genel anlamda çokta başarılı bulmuyorum. Tabii ki amatör, çok şey beklememek gerekiyor ama kelimeleri alt alta dizmek, yazmak için yazmak şiir değildir.  Bende yazarım o zaman;

Güzel bir gün
Annem geldi
Mutluyum bugün

+1 birde şöyle bir artı var:

Hiç birimiz şair değiliz bu bir gerçek. O marşeleye ulaşabilmek için çok okumak, okumak, okumak ve gördüğünü doğru anlatmak gerekiyor.Red-bird'ün şiirlerini ilk okuyanlardanım belki sdn de :) Ve destek veren... Yalnız kaçırdığımız ayrıntı emelden'inde dediği gibi sadece yazmış olmak için yazılmamalı bazı satırlar... Cümlelerimiz değerli bu kadar israf etmemek lazım dimi ;)

Bu eleştiriler kesinlikle kişiye değil yanlış anlaşılmasın sadece şiirleri içindi...

Harmanlarken yüreğindekileri daha seçici olursa çok daha başarılı olacağı kanısındayım ;)

yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim ^^

ve ardından şuna gelmek isterim ; kelimeleri alt alta dizmek, yazmak için yazmak şiir değildir. ben böyle yaptığımı düşünmüyorum ama tabi farklı gözüküyor olablirim... Şöyleki genel kürtürüm, edebiyatım vs vs çok iyi olmasada yazmayı, içimdekileri dökmeyi, dökerken ağlamayı ve bazen kendi kendime gülmeyi seviyorum... paylaşmayı da... Bu yüzden de en iğrenç gelen yazımı bile paylaşmak hoşuma gidiyor güzel olmadığını düşündüğümde bile, çünkü en azından içimi dökmüş oluyorum, yorum '0' olsa bile ...

ben ilk okul çağlarımdan beri yazarım ve hep sade bir dille yazdığımın farkındayım, hatta çoğu yazılarımda sürekli aynı kelimeler geçer (kelime dağarcığım beni buna zorluyor belki de) asosyal bir kişi olduğumdan dolayı belkide... Anlatım kabiliyetim yok derim çoğu kimselere çünkü bunun farkındayım... Ama yizede yazmayı çok seviyorum ne yapayım ^^

emelden,too_late ve cacar yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim :)

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
too_late dedi ki:

too_late güzel ifade etmiş kendisine katılıyorum.

red-bird arkadaşımın bu konuda kendini geliştireceğini düşünüyorum. :)

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Mükemmel arkadaslarımızın ellerinden mükemmel şiirler çıkıyor. Ellerine sağlık herkesin ;)

kırıkkalp

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siteye ilk girdiğimde ilk baktığım Red'in yeni şiir yazıp yazmadığı oluyor :). Red'i bu konuda oldukça başarılı buluyorum, kelimelere anlamlarını yerli yerinde yüklüyor. Devam etmeni ve daha başarılı şiirler çıkarmanı da ayrıca diliyorum. ;)

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
11 Senelik eğitim hayatım boyunca ne roman okurdum ne de şiir.Roman hala okuyamıyorum ama red ablacım saolsun şiir okumayı sevdirmi hayatımda ilk defa şiir yazdım daha ne olsun :) O güzel şiirlerini bizden eksik etme red ablacım

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Nmss teşekkürler :)

kırıkkalp; sözlerin benim yüzümde gülümseme yarattı teşekkür ediyorum bu solgun günümde beni gülümsettiğim için ^^ güzel dileğine amin diyim birde tam olsun :)

beste'mmm :D ne güzel şiir sevdirebildiysem sana :$ ama senin şiir yazacağın varmış, için öylesine temiz öylesine aşk doluyken yazmaman imkansız zaten ;) teşekkür ediyorum tekrardan :)

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
aslında pek takip ettiğim soylenemez ama ara sıra göz atıyorum.Gördüğüm kadarıyla da güzel şiirler paylaşılıyor.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hiç okumuyorum ben onu bilir onu söylerim direk alttaki veya üsteki konuya dalıyorum

edit: hiç okumuyorum derken genel olarak şiir bölümüne girmiyorum bu sebeple şiir yazan arkadaşlar hakkında sadece başarılarının devamını dilemekten başka bir şansım yok.Arkadaşlar kimin şiirlerini seviyorsun diye yanlış yönlenmesin ;)

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
byhck ve souris46 yorumlarınız için teşekkürler ^^

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim red senin de güzel şiirlerin için eline sağlık

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Vereceğimiz oylar açık oylama olduğundan oy vermiyorum :D :p

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben başta beğenmesem zaten seni buraya kazandırmazdım ki :) Biliyordum bu kadar tutacağını şiirlerinin :)

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
emelden dedi ki:
Ben genel anlamda çokta başarılı bulmuyorum. Tabii ki amatör, çok şey beklememek gerekiyor ama kelimeleri alt alta dizmek, yazmak için yazmak şiir değildir.  Bende yazarım o zaman;

Güzel bir gün
Annem geldi
Mutluyum bugün

Kalktım sabah.
Yıkadım elimi yüzümü.
Ne güzel bir gün,
Annem geldi çünkü.
Yaşamımdayken o, mutluyum her gün.

Kelimeler anlam buluyorsa yüreklerde
Gerçek olur okuyanın benliğinde.
Beğenmilmeyebilir bir şiir,
Asıl olan yazana yol göstermektir.