Patron Çıldırdı. Şimdide AKP'ye OY Vermek Haramdır Dedi.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Öğretmenler Gününde AKP'ye oy veren Öğretmene ben öğretmen demem diyen Kemal Kılıçdaroğlu. Şimdide AKP'ye oy vermek Haramdır diyebiliyor :D

1606566867249.png

Kemal Kılıçdaroğlu'na göre AK Parti'ye oy vermek haram​

CHP Lideri, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun neden ihale yapılmadan Katar'a satıldığını sordu. Kılıçdaroğlu, bu soruya cevap gelmediği için AK Parti'ye oy vermenin haram olduğunu söyledi.

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Hocam bunlara ne yiyip içiriyorlar ya

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Kemal Kılıçdaroğlu, "Borsa İstanbul'un Katarlılara satıyorsunuz.. Gayet güzel. İhale yaptınız mı? Belki başka bir ülke gelip diyecekti ki ben şu kadar veriyorum. Niye ihale yapmadılar. Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Verdiğiniz her oy.. Bakın inançla söylüyorum, her oy haram olur. Her oy haram olur..." şeklinde konuştu.

Adam haklı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kemal Kılıçdaroğlu, "Borsa İstanbul'un Katarlılara satıyorsunuz.. Gayet güzel. İhale yaptınız mı? Belki başka bir ülke gelip diyecekti ki ben şu kadar veriyorum. Niye ihale yapmadılar. Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Verdiğiniz her oy.. Bakın inançla söylüyorum, her oy haram olur. Her oy haram olur..." şeklinde konuştu.

Adam haklı.

Dini Terimleri Siyasete alet etmesi baştan HATA zaten.

Şimdi Haram ne demek ? Kemal Kılıçdaroğlu bilerek mi konuşuyor sanıyorsunuz. Bir olaya veya duruma HARAM diyebilmek için onun Kur'an da açık bir şekilde yazması gerekir. Siyasette Haramlık Helallik muhabbeti ne alaka. Neden Dini siyasete alet edersin ?

İstanbul borsası Varlık Fonu hissesini satıyor devlet. Satış fiyatı önümüzdeki hafta açıklanacak. Gelen sızıntılara göre Katar normal ederinin 2.5 katı paraya almış yüzde 10 hisseyi. ( Ben zaten Varlık Fonu adı altında devlet elinde hisse tutmasına karşıyım onuda belirteyim. )

Ben Önümüzde ki günlerde Amerika S400 veya Halkbank davası muhabbetine yaptırım yaparsa o hisselerin çakılacağını düşünüyorum...

Şimdi ikimci konuya gelirsek bu isseler daha önceleride yüzde 10 şeklinde gene başka bir ülkeye satılmıştı. Ya Almanya veya Amerika şimdi tam hatırlayamadım. Daha sonra Varlık fonu tekrar geri aldı. O zamanlar tek bir kelime etmiyordu CHP. Avrupalı veya Amerikalı biri alınca hisseleri. Ama Müslüman Katarlılar alınca kıyamet kopuyor :)
Ayrıca Katarlılar İngiltere Borsasınında yüzde 10'una sahipmiş. Acaba İngilterede'de Muhalefet böyle çıkıp iktidara oy vermek Haramdır bunlar vatan haini demeye getiriyormudur konuları ?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Dini Terimleri Siyasete alet etmesi baştan HATA zaten.

Şimdi Haram ne demek ? Kemal Kılıçdaroğlu bilerek mi konuşuyor sanıyorsunuz. Bir olaya veya duruma HARAM diyebilmek için onun Kur'an da açık bir şekilde yazması gerekir. Siyasette Haramlık Helallik muhabbeti ne alaka. Neden Dini siyasete alet edersin ?

İstanbul borsası Varlık Fonu hissesini satıyor devlet. Satış fiyatı önümüzdeki hafta açıklanacak. Gelen sızıntılara göre Katar normal ederinin 2.5 katı paraya almış yüzde 10 hisseyi. ( Ben zaten Varlık Fonu adı altında devlet elinde hisse tutmasına karşıyım onuda belirteyim. )

Ben Önümüzde ki günlerde Amerika S400 veya Halkbank davası muhabbetine yaptırım yaparsa o hisselerin çakılacağını düşünüyorum...

Şimdi ikimci konuya gelirsek bu isseler daha önceleride yüzde 10 şeklinde gene başka bir ülkeye satılmıştı. Ya Almanya veya Amerika şimdi tam hatırlayamadım. Daha sonra Varlık fonu tekrar geri aldı. O zamanlar tek bir kelime etmiyordu CHP. Avrupalı veya Amerikalı biri alınca hisseleri. Ama Müslüman Katarlılar alınca kıyamet kopuyor :)
Ayrıca Katarlılar İngiltere Borsasınında yüzde 10'una sahipmiş. Acaba İngilterede'de Muhalefet böyle çıkıp iktidara oy vermek Haramdır bunlar vatan haini demeye getiriyormudur konuları ?

Siyasetle dini beraber götürmekte AKP nin eline kimse su dökemez. Kılıçdaroğlunun sözleri haklı bir yakarış. İslamdaki haram veya helallikten değil.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Dini siyasete karıştıran birine oy ve-ril-mez.
Ayrıca ben hâlâ Tayyip'le kanka olduğunu düşünüyorum :D

merduino

Asistan
Reaksiyon puanı
253
Bu ülkede gerçekten oy verilebilecek bir parti olduğunu düşünmüyorum.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Birde tam açıklamasını paylaşssana avukat :) nerede yanlış birşey söylemiş adam gayet haklı

''Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur. Her birinizin, tek tek fakir fukaraya sahip çıkmanız lazım. Eğer bu ülkede 83 milyon beraber yaşıyorsak ve o şirketlerin tamamı bizim vergilerimizle kurulmuşsa, bu sorunun cevabını vermek zorundasınız"

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Birde tam açıklamasını paylaşssana avukat :) nerede yanlış birşey söylemiş adam gayet haklı

''Siz bu soruyu sormazsanız, bu sorunun cevabını almazsanız, bu sorunun cevabını vermeyen siyasi organa oy veremezsiniz. Her oy haram oydur. Her birinizin, tek tek fakir fukaraya sahip çıkmanız lazım. Eğer bu ülkede 83 milyon beraber yaşıyorsak ve o şirketlerin tamamı bizim vergilerimizle kurulmuşsa, bu sorunun cevabını vermek zorundasınız"
Kes, kısalt kelimeyi al ve yapıştır. Keşke sizin gibi yada haber siteleri gibi hepsini yazsalar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Okuma kültürünüz olsa azcık :( Haber link var orada SÖZCÜ gazetesi değil okusan hepsi içinde yazıyor...

Birde HARAM nedir ne değildir bilmemek zor olsa gerek :(

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Okuma kültürünüz olsa azcık :( Haber link var orada SÖZCÜ gazetesi değil okusan hepsi içinde yazıyor...

Birde HARAM nedir ne değildir bilmemek zor olsa gerek :(
Peki sana birşey sormak istiyorum, Görkem böyle konular açtığında başlık bu gibi olduğunda direk algı yapma vs vs diyorsun. Şimdi senin yaptığın da aynı şey. Haber içeriğin de olduğu gibi foruma konu açarkende aynı şekilde açsanız daha iyi olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Peki sana birşey sormak istiyorum, Görkem böyle konular açtığında başlık bu gibi olduğunda direk algı yapma vs vs diyorsun. Şimdi senin yaptığın da aynı şey. Haber içeriğin de olduğu gibi foruma konu açarkende aynı şekilde açsanız daha iyi olur.

Kemal Kılıçdaroğlunun bu saatten sonra AKP'ye oy vermek Haram olur gibi bir lafı var mı yok mu ? Başlığa yazılabilecek kelime sayısı belli. Ayrıca ben orada SİTE ADI VE LİNKİ BIRAKMIŞIM herşey açık ve seffaf biçimde okuyabilirsin.

Jack reis haberleri paylaşırken başlık ile konu içeriği alakasız oluyor ve başlıkta yazan olay haber içerisinde olmuyor veya link atmıyor attığı link güveniliyor olmuyor. Hiç aynı şeyler değil.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Kur'an şöyle der:
Hırsızlık eden erkek ve kadının yaptıklarına karşılık bir ceza, Allah’tan bir ibret olarak ellerini kesin. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir.

Nokta. Devamı vahşet, kan, birini katletmeye giriyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kur'an şöyle der:
Hırsızlık eden erkek ve kadının yaptıklarına karşılık bir ceza, Allah’tan bir ibret olarak ellerini kesin. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir.

Nokta. Devamı vahşet, kan, birini katletmeye giriyor.

Tam bu durumu kast ediyor dimi bu ayet hadis :) Borsa İstanbul'un yüzde 10 hissesini satanın elini kesin onlara oy vermek Haramdır diyor...

Tövbe tövbe yaa

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Tilki vaaza başlamışsa tavuklara göz kulak olun...

Elemanın devamı kan, şiddet, vahşet, birbirini katletme diye aklı sıra hümanistlik taslayarak yazamadığı hırsızlık ayetinin devamı şu şekilde; "Kim bu haksız davranışından sonra tövbe eder ve halini düzeltirse bilsin ki Allah onun tövbesini kabul eder. Şüphe yok ki Allah çok bağışlayıcı, çok esirgeyicidir." Görüyorsunuz ne kadar vahşi, ne kadar şiddet yanlısı bir ayet!!!

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Tabi canım kesin haram dedem dün nargile borusuyla kaval çaldı yaaaa :)