Pascal prog. dili oyun yapmayı denedim ama..

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bİ fantzi yapayım dedim pascal da oyun fakat aldığıım hata karşısında şaşırdım daha 1 2 aydır görüyorum oyüzden çözemedim hatayı derken çözdüm şimdi :D

ve işte oyunum hazırr :D sayı tahmin ediliyor :D filan :D

21103939.png
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/13/99428130.png/

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
:D üniversite yıllarım aklıma geldi şimdi. bir sınavda koca bir stok takip programını yazdırıyordu hocalar. oyun yapın dediklerinde ben 2d basket yapmıştım.

sana tavsiyem pascala birşeyler yazarken notepad++ gibi bir metin editörü kullan. sadece compile sırasında turbo pascal'ı kullan. küçük programlarda sorun olmaz ama iş büyüdükçe turbo pascal editör olarak sinir bozmaya başlıyor

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben daha yeniyim yaa :)) zamanla inş. :) ama çabuk gelişmeye calışıyorum :)) ilk sınavım 25 :( hastaydım bide ezber lazımdı :) çalışmadım sonrası 95 ve 90 :)) sözlülerde zaten iyi :)) 25 aldıktan sonra 95 alacağım dediğimde kimse inanmamıştı :D :) notepad++ ilk defa duyuyorum :))

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hak sayısının bittiği hakkında birşey yazmamışsın. Programlamadan 90-95 alabildiğine göre ilgin var. Programla ile devam edeceksen Delphi, c# veya java tavsiye ederim.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya elim mecbur pascal a okulda öğretiyorlar :)) ama yazın düşünüyorum c# java filan birinden birini öğrenmek :) ama dediğim gbi önce mantığı daha iyi kavramalıyım :)