Anket Parmak boyası gelmeli mi sizce?

Parmak boyası gelmeli mi

• Evet gelmeli (neden belirtin)

Kullanılan: 3 50.0%
  • Hayır gelmemeli (neden belirtin)

Kullanılan: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bu seçim parmak boyası gelmeli mi sizce?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Oy ile birşeyleri değiştirmek olsaydı oy kullanmak yasaklanırdı. Kalın sağlıcalıkla. İsterseniz boyayla duş alın ? sjhdhshd

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Muhalefet seçimi kaybedeceğini anladı heralde. Şimdiden milletin aklını bulandırayım kafasında. Kaybedince çaldılar abi ediyatı yapacaklardır.

Oy kullanamya gidenler bilir her sandıkda en az 5-6 kişi gözlemci olur. ( Her parti temsilci yollar gende. )

Ve bir sandıkta ortalama 200 ile 350 kişi arası oy kullanır.

Buradaki arkadaşlar ne olacak sanıyorlar mesela AKP 2-3 milyon insanı 2-3 kere oy mu kullandıracak ! Orada ki gözlemcinin işi zaten Kimlik kontrolü yapmak seçmen kağıdına bakmak ve oylara sahip çıkmak. Bu insanlar geri zekalı değildir heralde gün içersinde kim geldi kim gitti bu kişi listede mi kimlikteki ile oy kullanan aynı mı bakamıyacak seviyede mi ? Zaten oy attıktan sonrada İMZA ATARSIN ve gidersin tekrar aynı kimlik ile nasıl oy kullanacak insanlar !

Velevki 3-5 hatta 1000-10 bin kaç kişi böyle oy kullanacakta seçim değişecek ! Türkiye'de seçmen sayısı 60 milyon ! AKP 27 milyon oy aldı geçen seçim. Lütfen şu saksıyı azcık çalıştırın.

Üstüne seçim günü okullar partili dolar. Kimse görmeyecek mi sanıyorsunuz bu adam 2. ye geldi 3. ye görüyom diyen çıkmaz mı çoklu oy nasıl kullanacaklar akıl var mantık var.

Not: Çok bilmiş şu muhalif arkadaşlarda bir tanesi açıklasın bana mantığı gerekçesi nedir parmak boyası getirmenin ? Şunu engelleyecek şuna fayda sağlayacak dediğiniz nedir mesela ! Veya neden çekiniyorlar ! Hangi yolla ne yapabilirler mesela parmak boyası sürülmüyor diye ! Biraz araştırdım parmak boyası süren ülkeler Filipinler, Etiyopya, Uganda flan. Bunları mı örnek alıyorsunuz !

Son düzenleme:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Belli oluyor işte atsalar ne olur? 6'lı masa kazanamayacak. Ayaklanmayın bak. :tearsofjoy:
9 saat konuşup Erdoğan aday olamaz kararı çıkıyor neticede. ??
Muhalefet altın günü yapar gibi toplanıyor sonuç koca bir "0"

Hangi çağdayız bu devirde Parmak boyası geri gelsin demek nedir abi ya.

Şu ülkenin ana sorunu gerçekten muhalefetsizlik abi. Başka bir şey değil. Adamlar dertlerine bak halen daha.
Sorsan en medeni ve modern onlar. Memleket için iki çivi çakmamış adamlar boş vaatlerle kendisini ve kitlesini kandırıyor. Yazık.

Son düzenleme:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
@_Zaur_ a sorun bakalım Devletin vatandaşına yardımı varmı? Bizim devletimiz gibi her önüne gelene maaş bağlıyormu?
Avrupada da öyle. Türkiye öyle değil sosyal devlet. Her yere yardım ediyor. Etmese de anlasalar kıymetini. Sağlıktan eğitime kadar her alanda yardım var. Fazla merhametten maraz doğarmış.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Avrupada da öyle. Türkiye öyle değil sosyal devlet. Her yere yardım ediyor. Etmese de anlasalar kıymetini. Sağlıktan eğitime kadar her alanda yardım var. Fazla merhametten maraz doğarmış.
Devletin insanlara yardımı yüzünden zaten ülke batar. Tüm destekleri gözden geçirmeleri lazım.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Yardım işlerini vakıfların yapması gerek. Vakıflar Osmanlıdaki gibi değil maalesef.
Konuyla alakası yokta şunu yazayım. Devletten destek almak için kocasını boşayıp beraber yaşayan bile çıktı. Devletin çok suçu var destek yapılan aileleri tekrar inceden gözden geçirmesi gerekiyor.

#parmakboyasıgerigelmesin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
lgbt de başa bela oldu buna bilimsel çözüm olmalı genel düşünceye göre hastalık ama sağlıklı da demek değil...