Pardus SSD ye kurulmuyor?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yeni Pardus Kurumsal 2015 sürümü çıkmışken bir deneyeyim dedim ve yükleme işlemine başladım. Herşey gayet güzeldi sistemi usb den boot edip pardus u açtım ve kurulumu başlattım. Ta ki bölüm seçme ekranına kadar :)

Yani burası

Bu kısımda 128 GB lık SanDisk i seçip ileri diyince yükleyici donuyor. yaklaşık bir saate kadar bekledim ama düzelmedi. Sistemi yeniden başlatıp bu sefer 500 gb lık HDD yi seçince takılmadan devam ediyor. Ama ben SSD ye kurmak istiyorum :)

Sistemi güvenli kipte filanda başlattım ama nafile. Diğer linux türevlerinde böyle bir sorun yaşamamıştım hiç.

Yüklemeye çalıştığım sistem Pardus Kurumsal 2015 KDE x64

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
En iyisi pardus forumuna sorman ben de tam bilmiyorum fstab dosyasına discard ekleyerek trim desteği sağlayabilirsin ama grafik kurulumda göremiyorum

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
En iyisi pardus forumuna sorman ben de tam bilmiyorum fstab dosyasına discard ekleyerek trim desteği sağlayabilirsin ama grafik kurulumda göremiyorum

pardus foruma da yazdım ama cevap yok hala. Pardus Topluluk Sürümü 3.0 indirdim bu seferde Kur programı açılmıyor :D pardus serüvenim başlamadan bitti :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Başka bir şey kur en iyisi debian yada mint olabilir yada manjaro

manjaroyu sevmiştim aslında ama oyun oynarken kasıyor. bir türlü çözememiştim.
Bunun haricinde Elementary OS Freya yüklemiştim çok güzel sistem ama aynı şekilde oyun oynarken kasıyor.

nvidia driverı güncel olanı yüklüyorum ama nafile. oynadığım oyun Steam üzerinden CS GO

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kubuntu denediniz mi hocam? 1 sene kullanmıştım sorun yaşamadım.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Boşver hocam ne gerek var :D Kubuntu veya debian kur gitsin :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kde 5 pek stabil değil gibi geldi bana bu arada :D

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Youtubede penguin recording diye bi kanal var ubuntuda oynuyor her türlü oyunu

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ben 120 gb lık ssd de win 8.1 32 gb lik mini ssd'de linux mint kullanıyorum. feci derecede seri çalışıyor ve yazılım dalı baya geniş.