Pardus hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Geliştirilmesi gereken,normal bir insanın kullanabileceğini düşündüğüm dağıtımdır.Ocak ayında Raspberry pi geleceğini öğrendiğim için kendi Rasperry pi cihazıma kurmayı bekliyorum(günlük kullanım için değil).

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Pardus bildiğim kadarıyla TÜBİTAK tarafından geliştirilen bir Linux dağıtımı.Benim gözümde yerli.Nasıl adlandırırsan adlandır :)
Duvar Kağıtları haricinde Tübitakta geliştirilen ne var anlatır mısınız?
Paketler tamamen Debian repolarından kopyalanıyor, ayıp yahu bir de bunu yerli diye pazarlıyorlar.

İgilizce yazılmış bir kitabın fotokopisini yerli ve milli diye pazarlamakla aynı bu yaptıkları.
Nerede o eski Pardus'umuz, gururumuz...:mad:

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Çok da kötü değil ama Ubuntu veya kali linux kullanmak daha avantajlı

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Duvar Kağıtları haricinde Tübitakta geliştirilen ne var anlatır mısınız?
Paketler tamamen Debian repolarından kopyalanıyor, ayıp yahu bir de bunu yerli diye pazarlıyorlar.

İgilizce yazılmış bir kitabın fotokopisini yerli ve milli diye pazarlamakla aynı bu yaptıkları.
Nerede o eski Pardus'umuz, gururumuz...:mad:
Artık o eski pardus'un ruhu Pisi linux ta devam ediyor maalesef.Bu arada evet Pardus ciddi eksiklikleri var ve bunların acil olarak düzeltilmesi gerekiyor.Keşke biraz daha uğraşılmış ve kendi yaratıcılığımızdan da birşey katılmış bir dağıtım olsaydı(bahsettiğim şey yerli ve milli muhabbeti değil) ama en azından şuanda düzgün bir şekilde kullanılabilir.İlk tercih edeceğim dağıtım olmasa da genede iyi dağıtımdır.

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
güzel bir distro ancak usb ye kurulum yapıp denemekte fayda var.

DemonGamer270w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
okullar açıkken bizim akıllı tahtalarda pardus yükü hiçbir öğretmen memnun değil pardus dan bişey açmak istiyolar açılmıyor pardus daha emekleme aşamasında 3 yıl üzerine çalışılmalı işletmeler fln windows kullanmalı