parça uyumu nasıl

Bu konuyu okuyanlar

realrolver

Öğrenci
iyi günler elimde ; EVEREST RAMPAGE TITAN 80PLUS BRONZE 750W USB 3.0 MidT ATX KASA var

ram CORSAIR 2* 8GB Vengeance RGB PRO Siyah 3600MHz CL18 DDR4 var

ilave olarak ; ekran kartı GigabyteGıgabyte Gv-rx580gamıng 8gd Rx580 8gb 256b Gddr5 Dvı Hdmı Dp Amd Gaming

anakart ; msı gaming x

ssd ; kingston a2000 500 gb m2

işlemci ryzen 2600x düşüyorum . parça uuyumluğu performans hakkında ne düşünüyorsunuz ? uygun sa marka model olarak bunları düşünüyorum. buna yakın sistem önerileri de alabilirim

ozciceky

Profesör
Öncelikle anladığım sizde Everest kasa ve içinde de rampage psu var. Kasa ve psu beraber gelmiş olsa da içindeki PSU'yu kullanmayın. Kötü bir psu. O sebeple farklı bir psu olarak takmanızı tavsiye ederim.

RX580 eski bir jenerasyon yerine bence radeon 5500xt alsanız daha iyi 1900 TL seviyesinde bulunuyor.

Onun dışında bana göre ok.

batukirtay

Öğrenci
iyi günler elimde ; EVEREST RAMPAGE TITAN 80PLUS BRONZE 750W USB 3.0 MidT ATX KASA var

ilave olarak ; ekran kartı GigabyteGıgabyte Gv-rx580gamıng 8gd Rx580 8gb 256b Gddr5 Dvı Hdmı Dp Amd Gaming

anakart ; msı gaming x

işlemci ryzen 2600x düşüyorum . parça uuyumluğu performans hakkında ne düşünüyorsunuz ? uygun sa marka model olarak bunları düşünüyorum. buna yakın sistem önerileri de alabilirim
Merhaba,

Bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum. İşlemci olarak söyleyeyim gayet güzel bir işlemci 2600x sizi baya memnun edecektir, ekran kartınız iş görür ama nvdia tarafına geçmeniz daha iyi olacaktır bütçenizin uygun olduğu bir zamanda.

realrolver

Öğrenci
Merhaba,

Bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum. İşlemci olarak söyleyeyim gayet güzel bir işlemci 2600x sizi baya memnun edecektir, ekran kartınız iş görür ama nvdia tarafına geçmeniz daha iyi olacaktır bütçenizin uygun olduğu bir zamanda.
ne önerirsiniz onu alayım direk . ben daha parçaları almadım varsa uygun bir sistem tavsiyesi onlara yönelebilrim

batukirtay

Öğrenci
ne önerirsiniz onu alayım direk . ben daha parçaları almadım varsa uygun bir sistem tavsiyesi onlara yönelebilrim
Amd ekran kartlarında ki çekirdek hızı vs gibi özellikler nvdia tarafındakilere göre düşük oluyor diye biliyorum. Ben Nvdia Gtx 1060 6 GB kullanıyorum performansından memnunum. Tabi gtx 1060 yerine şimdi 1660-1660ti ve Rtx 2060 serileri geldi ve fiyatları maalesef fazla. Tam olarak cihazınızda neler yapacaksınız oyun mu hangi tarz oyunlar gibi detaylar olursa daha rahat olur tavsiyeler :)

realrolver

Öğrenci
Öncelikle anladığım sizde Everest kasa ve içinde de rampage psu var. Kasa ve psu beraber gelmiş olsa da içindeki PSU'yu kullanmayın. Kötü bir psu. O sebeple farklı bir psu olarak takmanızı tavsiye ederim.

RX580 eski bir jenerasyon yerine bence radeon 5500xt alsanız daha iyi 1900 TL seviyesinde bulunuyor.

Onun dışında bana göre ok.

Amd ekran kartlarında ki çekirdek hızı vs gibi özellikler nvdia tarafındakilere göre düşük oluyor diye biliyorum. Ben Nvdia Gtx 1060 6 GB kullanıyorum performansından memnunum. Tabi gtx 1060 yerine şimdi 1660-1660ti ve Rtx 2060 serileri geldi ve fiyatları maalesef fazla. Tam olarak cihazınızda neler yapacaksınız oyun mu hangi tarz oyunlar gibi detaylar olursa daha rahat olur tavsiyeler :)
csgo diyelim fps oyunları

realrolver

Öğrenci
csgo diyelim fps oyunları
palit gtx 1660 ti ile ilgili bilginiz varmı ona da iyi diyorlar ama 2500 civari
Mesaj otomatik birleştirildi:

CsGo vs gibi oyunları mevcut kartınız ile de oynarsınız, nvdi a tarafında gtx 1050ti ile bile fazla fazla oynarsınız. O yüzden şuanda değiştirmenizin bir gerekçesi yok gibi görünüyor :)
batu yani kısaca ricam benim sitemi özetlermisiniz ben hangi parçaları alayım :)))

batukirtay

Öğrenci
palit gtx 1660 ti ile ilgili bilginiz varmı ona da iyi diyorlar ama 2500 civari

batu yani kısaca ricam benim sitemi özetlermisiniz ben hangi parçaları alayım :)))
Açıkçası duymadım o markayı :) ben bir kere olsun uzun ömürlü olsun mantığı ile ilerleyenlerdenim birazcık. Maddi durumunuzun daha iyi olduğu bir zamanda Asus, Msı, Zotac vs gibi markalardan almanızı tavsiye ederim.

realrolver

Öğrenci
ben sistemin son halini özetlim o zaman arkadaslar sizde fikrinizi ve tavsiyelerinizi belirtin lütfen belirtin lütfen;
EVEREST RAMPAGE TITAN 80PLUS BRONZE 750W USB 3.0 MidT ATX KASA var
(kasadaki rampage yerine zalman 700wzm700 güç psu alıyorum)

ekran kartı ;

MSI Radeon RX 5500 XT GAMING X 8G 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı​

anakart ; msı gaming x

işlemci ryzen 2600x

ozciceky

Profesör

Yukarıdaki gibi tavsiye ederim.

matx isterseniz de anakart böyle

SDN Son Haberler