Para mi para mi?(ask)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Aşk meselesi değil bende.
Param yoktu Mutluydum.
Ama bazı olaylardan sonra Param var ama Mutlu değilim. Sahte mutluluğu tadıyorum şuanda. Yani Mutlu görünmeye çalışıyorum ama içim paramparça :(

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Ben olsam parayı seçerdim hiç parası olupda husursuz olanı görmedim.
Paran varsa zaten aşk'ta vardır(paraya aşk ama olsun)
para=huzur

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
para=huzur
Yanlış düşünce zengin insanlar sandığınız kadar mutlu değil

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
para=huzur
Para dünya sorunlarının çoğunu çözer. Elbette huzur olur.

Para sağlığı geri alamıyor. Çok bağlandığım Ailemden birisini kanserden kaybettim. Tüm kazandıklarımı ve çalışarak her ay kazandığım maaşı tedaviye döktüm Hepsi Helal olsun diyorum ona.
Bir tebessümün paralarla biçilemez olduğunu bildim. ?

Paramparçayım. Hayatın gerçek yüzünü gördüm artık.
Sağlığınız yerindeyse herzaman çalışıp para kazanmak mümkün. Ama sağlığı parayla kazanmak mümkün değil.

Bu aralar Bizim buralarda Hastaneler dolup taşıyor. Millet sanki böcek ve bilinmeyen birisi böcek ilacı sıkmış gibi durum var ortalıkta.
Bu durum ne zaman başladığını diyeyim size. Taaa Süpermarket dükkanları filan açıldı mı onunla yanaşı hastanelerde arttı.

Yani Gıda katkı maddeleri insanların yapısını bozmuş durumda. Ne Yediğinize içtiğinize dikkat edin. Adını ve yan etkilerini bilemediğimiz katkı maddeli yiyecekleri sevinerek yiyoruz.
Parayla huzur bulurken canınızdan olmayasınız.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Muzik dinle gecer ruhun canlanir,nefes aldigini hissedersin,duygularina ortak olir olmassa cekirdek kola benden?????

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Parayla ilgilenmediğini, paranın mutluluk getirmediğini söyleyen her insan yalancıdır ne derse desin yalancıdır benim gözümde.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Kesinlikle ama gecici
mutluluktur biraz

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Parayla ilgilenmediğini, paranın mutluluk getirmediğini söyleyen her insan yalancıdır ne derse desin yalancıdır benim gözümde.
Herşeyi yaptıktan sonra sıkılır ne kalacak geriye ama yapamayık hayal etmek sonsuzdur zenginlerin çoğunu mutlu sanmayın para=sorun

Reaksiyon puanı
22
ŞAKA (linç atmayın)
Para tabikide arkadaşlar biraz zeki olalım.
Para ile aşk satın alabiliriz.

Aşk tabikide. Aşk olmasa olmaz fakat para olmazsa olur çünkü sizi seven biri oluyor ve sizden ayrılmıyor.
(ayrılma olasılığı var ama konumuz bu değil)

İyi Günler,
Sabri Kanlı
(Taliplerimi DM'ye alalım. ?)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
ŞAKA (linç atmayın)
Para tabikide arkadaşlar biraz zeki olalım.
Para ile aşk satın alabiliriz.

Aşk tabikide. Aşk olmasa olmaz fakat para olmazsa olur çünkü sizi seven biri oluyor ve sizden ayrılmıyor.
(ayrılma olasılığı var ama konumuz bu değil)

İyi Günler,
Sabri Kanlı
(Taliplerimi DM'ye alalım. ?)
Burdan ekmek çıkmaz kardeşim??

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Para surekli mutlu etmez cunku hayatta istedigin herseye sahipsin ve birseyi istersen o değerli olmuyor cok

---- Mesajlar birleştirildi ----

????

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
22
Biraz para biraz aşk olsa olabilir. ASUS RTX 2080 Ti ekran kartlı bir pc toplamam gerek ?
%30 para versinler %70 aşk

Reaksiyon puanı
22
Biraz asosyalim o yüzden oyun mu aşk sorusuna cevabım OYUN

Katılmıyorum, içinden gelerek söyleyenler olabilir. Bunu sadece söyleyen kişi bilir.
Örnek : Ben

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Mutluluğun yerindeyse hiç eksik olmasın kardeşim Amin.

Kaç yaşındasındır bilemem ama hayat çekemeyecek acılarla dolu. Belki bana öyle görünüyor.
Hayat yolunuzda uğurlar dilerim. Genelleme yaparken öyle yapın ki o genelleme arasına hiç olmazsa 3% olan kısımı ayırın. Her insan aynı değil emin ol.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Bende i dont agree with you.

Haklisin abicim

Son düzenleme:

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Para dünya sorunlarının çoğunu çözer. Elbette huzur olur.

Para sağlığı geri alamıyor. Çok bağlandığım Ailemden birisini kanserden kaybettim. Tüm kazandıklarımı ve çalışarak her ay kazandığım maaşı tedaviye döktüm Hepsi Helal olsun diyorum ona.
Bir tebessümün paralarla biçilemez olduğunu bildim. ?

Paramparçayım. Hayatın gerçek yüzünü gördüm artık.
Sağlığınız yerindeyse herzaman çalışıp para kazanmak mümkün. Ama sağlığı parayla kazanmak mümkün değil.

Bu aralar Bizim buralarda Hastaneler dolup taşıyor. Millet sanki böcek ve bilinmeyen birisi böcek ilacı sıkmış gibi durum var ortalıkta.
Bu durum ne zaman başladığını diyeyim size. Taaa Süpermarket dükkanları filan açıldı mı onunla yanaşı hastanelerde arttı.

Yani Gıda katkı maddeleri insanların yapısını bozmuş durumda. Ne Yediğinize içtiğinize dikkat edin. Adını ve yan etkilerini bilemediğimiz katkı maddeli yiyecekleri sevinerek yiyoruz.
Parayla huzur bulurken canınızdan olmayasınız.
Elinde daha iyi miktarda para olsaydı daha iyi yerlerde tedavi görebilirdi haksızmıyım.Elinde çok para olacakki sevdiğin kişi mutluluğuna kavuşucak.Aşk ile sağlık olmaz asıl (sizin hikayenize demiyorum belirtiyim).Para herşeyin kapısını açar insanlar boşunamı senelerce para kazanmak için okuyor enayimi bunlar? Sevgili yapmak aşık olmak içinmi okuyorlar hayır.İyi miktarda para kazanıp hayatın sefasını sürmek için okuyorlar.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Biraz asosyalim o yüzden oyun mu aşk sorusuna cevabım OYUN

Katılmıyorum, içinden gelerek söyleyenler olabilir. Bunu sadece söyleyen kişi bilir.
Örnek : Ben
Oyun bir yere kadar olur emin ol. :D
Msi Lightning GTX 680 aldım bi keresinde. maksimum 1 yıl oyun oynadım. 1 Yıldan sonra masaüstünden İconlarına baktım. Oynamaya bile heves yoktu :)

Şimdilerde GTX 1050Tİ ayarında kartla devam edicem sanırım. Beni baya idare eder.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Herşeyi yaptıktan sonra sıkılır ne kalacak geriye ama yapamayık hayal etmek sonsuzdur zenginlerin çoğunu mutlu sanmayın para=sorun
Ben daha zengin olup mutsuz olan birisini tanımadım.Hem kimse elinde güzel bir para olduğu sürece sıkılacağını yapacak bişey bulamayacağını düşünmüyorum.

Reaksiyon puanı
22
Para hiçbirşeyin yerini alamaz benim gözümde. Kağıt parçası yüzünden insanlar birbirine neler yapıyor. Keşke para diye bişey olmasa diyorum içimden bazen. Ya da herkes para konusunda eşit olsun istiyorum, mesela firma sahibi oturduğunu yerden milyon dolarlar kazanırken 24 saat ter döken insan 5 kuruş kazanamıyor.

Ölümlü dünya işte, dünyayı satın alsan da öbür dünyaya götüremeyeceksin. Kazandığın burada kalacak.
O yüzden para konusunda fazla üzülmüyorum. Hayattaki üç önemli faktörü söyleyeyim ; "Sağlık , Mutluluk , Huzur"
Bunlar olmazsa gerisi boş. Diyeceklerim bunlarla sınırlı değil anlatacak çok şey var ama burada nokta koyuyorum.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Ben daha zengin olup mutsuz olan birisini tanımadım.Hem kimse elinde güzel bir para olduğu sürece sıkılacağını yapacak bişey bulamayacağını düşünmüyorum.
İnan bana Lüks arabasına bişey yaparlar diye korkusundan kamera altında saklayanı her gün görüyorum. :) Yani başkalarından korkusunu belli etmese bile içinde yaşıyor korkuyu.

Para bir yerden sonra başa bela olabiliyor.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Para hiçbirşeyin yerini alamaz benim gözümde. Kağıt parçası yüzünden insanlar birbirine neler yapıyor. Keşke para diye bişey olmasa diyorum içimden bazen. Ya da herkes para konusunda eşit olsun istiyorum, mesela firma sahibi oturduğunu yerden milyon dolarlar kazanırken 24 saat ter döken insan 5 kuruş kazanamıyor.

Ölümlü dünya işte, dünyayı satın alsan da öbür dünyaya götüremeyeceksin. Kazandığın burada kalacak.
O yüzden para konusunda fazla üzülmüyorum. Hayattaki üç önemli faktörü söyleyeyim ; "Sağlık , Mutluluk , Huzur"
Bunlar olmazsa gerisi boş. Diyeceklerim bunlarla sınırlı değil anlatacak çok şey var ama burada nokta koyuyorum.
Ama şu yönden bakmak lazım o firima sahipleri o konuma gelmek için yıllarını eğtime adıyorlar.Yüksek puanlar kazanıp o mevkiye geliyorlar (Baba parası kullanan arkadaşlar ve torpilliler hariç) diğer 24 saat ter döken kişi ise okumamış kişiler veya sınavı kazanamayanlar oluyor.Yani önemli olan eğitim.
Eğitim=para=Sağlık, Mutluluk, Huzur ben böyle düşünüyorum.

İnan bana Lüks arabasına bişey yaparlar diye korkusundan kamera altında saklayanı her gün görüyorum. :) Yani başkalarından korkusunu belli etmese bile içinde yaşıyor korkuyu.

Peki ya aşk kaç kişi fakir bi kişi ile evlenmek ister?

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Elinde daha iyi miktarda para olsaydı daha iyi yerlerde tedavi görebilirdi haksızmıyım.Elinde çok para olacakki sevdiğin kişi mutluluğuna kavuşucak.Aşk ile sağlık olmaz asıl (sizin hikayenize demiyorum belirtiyim).Para herşeyin kapısını açar insanlar boşunamı senelerce para kazanmak için okuyor enayimi bunlar? Sevgili yapmak aşık olmak içinmi okuyorlar hayır.İyi miktarda para kazanıp hayatın sefasını sürmek için okuyorlar.
Kardeşim daha iyi yer derken başka ülkelere gidenleri bile geri gönderiyorlar kendi ülkemize. Daha nereye gidelim?

Bu arada Her okuyan mı çalışıp para kazanabiliyor?

Reaksiyon puanı
22
Merak etme çok çalışıp da kazanamayan insanlar var. Huzurlu bir aile bir arada olduktan sonra para bir işe yaramaz. Önemli olan mutlu olmak. Bana göre böyle fakat düşünceler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,186
Erkeğin sağlığı yerindeyse, Eğer 2 kişiye yeterli kadar maaş alıp yaşayabiliyorlarsa bu fakirlik değildir.
Eğer erkek çalışabilipde çalışmıyorsa gitsin kendini assın.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147

Kardeşim daha iyi yer derken başka ülkelere gidenleri bile geri gönderiyorlar kendi ülkemize. Daha nereye gidelim?

Bu arada Her okuyan mı çalışıp para kazanabiliyor?
Sende haklısın adam okumayıp hırsızlık yapıyor aylık brüt maaş 20k miss.