Para iadesi

Bu konuyu okuyanlar

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar, aliexpressten bir alışveriş yaptım ve ödemeyi dolar üzerinden gerçekleştirdim. Benim dolar hesabım olmadığı için banka o anki kur üzerinden ödemeyi yapıp TL olarak benim hesabımdan kesti. Ben daha sonra üründe bir sorun yaşarsam ve iade alırsam aliexpresse dolar olarak ödeme yaptığım için onlar da bana dolar iadesi yapacaklar ama benim dolar hesabım olmadığı için iade nasıl olacak bunu bilmiyorum. Bankayı arayıp sorduğumda müşteri hizmetleri sizin dolar hesabınız olmadığı için TL hesabınıza dolar iadesi olmaz büyük ihtimalle dedi. Ama kendisi de çok emin konuşmadı. Acaba dolar olarak iade olduğunda kur üzerinden tlye çevrilip benim hesabıma para geçer mi yoksa iade kabul edilmez mi hiçbir fikrim yok. Bankacı olanlar veya daha önce bu durumu yaşayanlar ve bilenler bilgi verirse çok sevinirim.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
TL olarak gelir. Ben 5 Euro'ya Amazon Almıştım. 56 TL ödemiştim. 66 TL gelmişti, kura göre geliyor olabilir.

_MMA_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
₺'ye çevirip ₺ halinde hesabınıza aktarılır. Kur aldığınızdan yüksekse daha fazla iade alırsınız ama eğer daha da düşmüşse ödediğinizden daha az para alırsınız.

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
TL olarak gelir. Ben 5 Euro'ya Amazon Almıştım. 56 TL ödemiştim. 66 TL gelmişti, kura göre geliyor olabilir.
₺'ye çevirip ₺ halinde hesabınıza aktarılır. Kur aldığınızdan yüksekse daha fazla iade alırsınız ama eğer daha da düşmüşse ödediğinizden daha az para alırsınız.
Sağolun, hepinize teşekkür ederim, aliexpressten sipariş geçmişine baktım, daha önce 2 sene onceki bir siparişimde ödeme dolar olarak yazıyor ve iade almışım, o zaman şimdi de sorun olmaz diye düşünüyorum.
Bir de ücret kartımdan çekildiği için iade aldığım zaman kartıma bağlı ana hesabı dolar hesabı yapsam dolar olarak iade olur mu acaba, bunun hakkında da bir bilginiz var mı?

Son mesajlar