Papua yeni ginelinin parası bizim paramızdan daha değerli

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Türkiye ekonomisinin sıkıntıları ortada fakat kıstas olmayacak ülkelerle para birimi karşılaştırıp siyaset yapmak mantık dışı.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Valla sizin anneniz ne anlatıyor bilemem ama bakın rakamlar burada. Ekli dosyayı görüntüle 110949
2017 yılı Renault-Mais fiyat listesinde Renault Clio 64.000 TL'den başlıyor. 2002-2017 model Clio'ların ikisini de yaklaşık 60 asgari ücrete alabiliyorsunuz :D Bu arada 2017'den 2020 yılına kadar ülkemizde çok şey değişti. Güncel karşılaştırma gerekiyor. Günümüzde bu listeye bakıp yorum yapmak doğru değİl.
Bu arada para birimini karşılaştırarak ekonomiyi direkt olarak yorumlayamayız. Buradaki asıl faktör alım gücüdür.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Kaynak paylaşınca oradan buradan alıyorsunuz diyorsunuz şimdi kendim araştırarak açtım konuyu yine beğendiremedik komiksin valla :)

Al kendin yaz google'ye ortada yalan birşey yok ki , neresi yanlış burada ?

ortalığı karıştırıyormuşum , türk lirasının değerini karşılaştırarak ortalığı karıştırıyoruz haha :D kendin karıştırıyorsun be arkadaş
Kendin google dan yazıp konu açınca bu "haber" olmuyor. Bu yalan oluyor. Haber değil uydurma bir yorum.
Ama senden çok yakında bekliyorum uydurma bir yorum "Angola'nın parası Türk lirasına yetişti yetişecek. Haydi bastır Angolaa"
Yapabilirsin bence. Yaparsın yaparsın...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kendin google dan yazıp konu açınca bu "haber" olmuyor. Bu yalan oluyor. Haber değil uydurma bir yorum.
Ama senden çok yakında bekliyorum uydurma bir yorum "Angola'nın parası Türk lirasına yetişti yetişecek. Haydi bastır Angolaa"
Yapabilirsin bence. Yaparsın yaparsın...

Tıklasana bir , yalan haber mi bu :) hala komik oluyorsun yapma..

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
hani yalan haberdi ya noldu ? yine 360 derece döndün :)
Dediklerimi idrak edemiyor musun? İdrak yollarında bir sorun mu var? Yazdığın şey, haber değil. Google arayıp bulduğun bilgiyi yorumluyorsun. Bu bilgi, yalan demiyoruz. Buna haber demen yalan. Ve bu yaptığını marifet gibi hâlâ savunuyorsun. Bu yazdığım mesajlar, israf. Gerçekten, son zamanlarda yaptığım en faydasız tartışma bu oldu. Yazık bu yazdığım mesajlara. Başka da kelâm etmem bu konuda. Seni kendinle başbaşa bırakıyorum...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Dediklerimi idrak edemiyor musun? İdrak yollarında bir sorun mu var? Yazdığın şey, haber değil. Google arayıp bulduğun bilgiyi yorumluyorsun. Bu bilgi, yalan demiyoruz. Buna haber demen yalan. Ve bu yaptığını marifet gibi hâlâ savunuyorsun. Bu yazdığım mesajlar, israf. Gerçekten, son zamanlarda yaptığım en faydasız tartışma bu oldu. Yazık bu yazdığım mesajlara. Başka da kelâm etmem bu konuda. Seni kendinle başbaşa bırakıyorum...

ay.. senin adına çok üzüldüm :pensive::pensive: , değişen bir durum her zaman haber niteliğindedir .. bence de artık yazma hep son diyorsun hep yazıyorsun

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Japonya para birimi "Yen" tl karşısında değersiz. Gelişmiş ülke ve kendi ürünlerini üreten bir ülke. Bir çok faktör ülke parasının değer kazanıp değer kaybetmesine etken.
Adsız.jpg

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Japonya para birimi "Yen" tl karşısında değersiz. Gelişmiş ülke ve kendi ürünlerini üreten bir ülke. Bir çok faktör ülke parasının değer kazanıp değer kaybetmesine etken.
Ekli dosyayı görüntüle 110982
Japonlarda bizim eski sistem gibi bir yani örneğin bir asgari ücretli 2-3 bin yen almıyor
190 bin filandı herhalde yanlış hatırlamıyorsam

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Asgari ücretini dikkat etmedim. O kadar yüksek olması güzelmiş ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bizim buradaki gençlerimiz! Kendi ülkesi hariç bütün ülkeleri beğeniler buna Papua yeni gine de dahil, şimdi sıra sanırım Küba ya, nepale, Kenya ya falan gelirse şaşırmayın, benden uyarması, sağlıcakla kalın.
Ülkenin neyini beğenicez? En küçük bir şey alımında ellerimizi oğuşturuyoruz. Her şey ateş pahası.