Papara Kart / Alınır mı? / Rakiplerinden ne gibi ayrıcalıkları var?

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba SDN Forum üyeleri;
Bugün her yerde duyduğumuz, reklamlarına rast geldiğimiz Papara Kart hakkında genel bir inceleme yazısı yazacağım.
Öncelikle Papara Kart nedir?
Papara Kart, 4 farklı kart türüne sahip bir ödeme yöntemidir. Kartı satın almak için 13 yaş ğüzeri olmak gerekir. Burada dikkat çeken şey ise genellikle bu tarz kartlarda alınan bir takım ücretlerin (kart kullanım ücreti) vs. gibi ücretlerin alınmamasıdır. Ön ödemeli bir karttır ve Lite versiyonu 5 TL'ye bulunabilir. Ayrıca kartı hesabınıza tamınladığınız takdirde 5 TL size geri iade edilmektedir. Bir diğer dikkat çeken güzel özelliği ise Papara kullanıcıları arasında 7/24 ücretsiz para yatırma özelliği bulunmaktadır. Şimdi kart türlerinden biraz bahsedelim.

Papara Sanal Kart: Hesaba anında tanımlanan bir kart türüdür ve ücretsizdir. Ortada Fiziksel bir kart yoktur. Limiti siz belirlersiniz. Para yükleme işlemlerinde ise belirli ATM'lerden hesabınıza para yatırılabilir.
sanalcard-1.png

Papara Lite Card: Fiziksel bir karttır ve anlaşmalı yerlerden ve internetten 5 TL'ye bulunabilir. Temassız ödeme özelliğine sahiptir ve çipli bir karttır. 50.000 TL'lik bir ödeme limiti bulunur. Kart hesaba tanımlandığında tarafınıza 5 TL iade edilir. Bu kartı hesabınıza tanımlamak için hesabınızın onaylanmış hesap olması gerekir.
10681908854834.jpg

Papara Black Kart: Bu kart sadece web sitesi ya da Papara uygulamasından sipariş edilir. Tarafınıza özel olarak iletilir ve isimli bir karttır. Herhangi bir ücreti yoktur. Kurye geldiği zaman kimlik bilgilerinizi ister. Aynı şekilde Lite Card'daki gibi çipli ve temassız ödeme özelliğine sahiptir. Bu kartta ise 500.000 TL'lik bir limit bulunmaktadır.

03904546f470730f01cdee37ba6a6f53.jpeg

Genel olarak baktığımızda Lite Card ve Black Card arasında aslında uçurum bir fark olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Genel olarak sizlere Papara Card sistemini özetlemeye çalıştım arkadaşlar. Kullandığım süre zarfında genel olarak memnun kaldım.

Umarım yazmış olduğum yazı sizler için faydalı olmuştur, bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşçakalın.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Bende almayı düşünüyorum.Ama İninal daha güvenilir gibi geliyor.

Meyvuz0561

Asistan
Reaksiyon puanı
94
İninal den geçtim şu ana kadar boşuna ininale para veriyormuşum her ay 2tl + her işlemde para kesiyor.
Paparada böyle bir şey yok çoğu şey ücretsiz mis.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
1 yıldır sözleşmeli hesap olarak kullanıyorum. İninal'den 2 gömlek üstün.
1-2020'nin başından beri ATM'de para yüklerken komisyon kesmiyor.
2-2020 sonuna kadar Cashback kampanyası var.( Spotify Youtube Hepsiburada ve Eczane alışverişlerinde geçerli)
3- 18 yaşın üzerindeyseniz Euro ve Dolar hesabı açabiliyorsunuz.

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
2-2020 sonuna kadar Cashback kampanyası var.( Spotify Youtube Hepsiburada ve Eczane alışverişlerinde geçerli)
3-Euro ve Dolar hesabı açabiliyorsunuz.
Hocam Euro ve Dolar +18 onu belirtelim.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Almayı düşünmüştüm ama almaya gerek bile duymadım çünkü indirim limitleri %5-%10 gibi dese bile istediğiniz kadar fiyatı olsada o indirim limitine karşı belirledikleri bir rakam var onun üzerine daha fazla indirim ve geri ödeme ücreti olmuyor, böylelikle zaten gerek yok dedim. Hem şu anda bonus üyeli kart kullanıyor böylelikle ondan bile daha iyi

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Almayı düşünmüştüm ama almaya gerek bile duymadım çünkü indirim limitleri %5-%10 gibi dese bile istediğiniz kadar fiyatı olsada o indirim limitine karşı belirledikleri bir rakam var onun üzerine daha fazla indirim ve geri ödeme ücreti olmuyor, böylelikle zaten gerek yok dedim. Hem şu anda bonus üyeli kart kullanıyor böylelikle ondan bile daha iyi
Ben kendi kullanımlarım için söyleyeyim.

YouTube Premium ve Müzik toplam: 30/20TL
Netflix Aile: 42/32
Eczanelerde satılan saç dökülmesi önleyici şampuan: 60/35
Hepsiburada'dan da sık sık alışveriş yaparım.

Sadece ilk üçü için söylüyorum 45TL aylık kâr ettim. Yıllık 540TL eder. Uzun vadede çok işe yarıyor yani. :) Tabi kullanan kişiye göre değişiyor.

sberkbayram

Asistan
Reaksiyon puanı
109
3- 18 yaşın üzerindeyseniz Euro ve Dolar hesabı açabiliyorsunuz.
cashback den kastınız nedir, ben spotify premium kullanıyorum üyeliğimi papara kart üzerinden alırsam bana geri ödeme mi yapıyorlar tam nasıl oluyor?

BilmezKişi

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bende geçen yıl aldım ininal e boşa her ay para veriyormuşum

sozlrcom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben papara hesabı açtım ama papara kartı nasıl alacağımı bilmiyorum. Ayrıca Papara Metal Card diye bir şey çıkaracaklarmış.
  • 18 gr. paslanmaz çeliğin kusursuz lazer kesimi ile üretilmektedir.
  • Papara Metal Card’a özel premium cashback avantajlarından yararlanabilirsiniz.
Ayrıca Youtube, Spotify, netflix'i çokça kullanıyorsanız Papara ile bu ürünlerde %50'ye kadar indirim elde edebiliyorsunuz. Güvenirliğini çok araştırdım. Papapara çok güvenir; BDDK ve Merkez bankası tarafından denetimlere tabi tutulmakta.