Pamukta Fasulye Yetiştirmek...

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O fasulye oldumu olmadımı diye pamuğun arasını açıp bakardım hep sonra hafif hafif pamuğu yarıp baş gösterdiğinde ne kadar sevinmiştim valla hala hatırlıyorum

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Valla tekstil mühendisliği okuyoruz artık tarlada pamuk yetiştiriyoruz o derece :D

58Ozan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana beklemek çok sıkıcı gelirdi kaçgün bekliyon bekliyon bişi yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clover: fen proje olarak şuan saksıda toprak ile yetiştiriyorum. ışık alan ortamda su ile beslenen büyüyor ancak karanlık bir ortamda limon suyu ile beslenen çok pis kokmaya ve çürümeye başladı. kaç alırım bilmiyorum kokmasının ve çürüesinin nedeni normal midir??? :clover:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni yapar yapmaz kapağını açık mı burakıyoruz yoksa kapatııyoruz hemen cevap verin

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ilk okulda bende yapmıştım. hoca notu verdi. teneffüste fasulye çöpte. :D
sonra vicdan azabı çektim. evde gittim bir fasulye daha yaptım. güneşe koydum.(aylardan mayıs)
bir hafta sonra hatırladım.
sulamayı unutmuşum. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok pis kokuyodu diye balkona koydum sabah baktığımda çürümüştü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:sneaky2:fasulyem filizlenmesi kaç gün alır filizlenince üstündeki pamugu kaldırcazmı:helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kokmasının sebebi pamuğun uzun süre bitkileri beslemesidir. Sulanan fasulyeler kök salar. Kökleri düzenli olarak gözlemleyin kökler güçlenince onları küçük bir sakıya alın toprakta daha hızlı büyüyecekler. Ayrıca kokmada olmaz :biggrin:

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yeşil tarafi üstte kökleri suda kalacak şekilde akvaryum a koyun arada bitki beşini atın orman olsun net nasıl yapıldıği anlatan yerler var.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
eğer ben pamuğa ektiğim fasulyeyi çıkarıp toprağa koysaydım şu an ağaç olmuştu :D
ama ne yazık ki üneş altına koydum ve bir hafta su vermeyi unuttum. fasulye çürümüş :D

ÖzbekEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kokmasının sebebi pamuğun uzun süre bitkileri beslemesidir. Sulanan fasulyeler kök salar. Kökleri düzenli olarak gözlemleyin kökler güçlenince onları küçük bir sakıya alın toprakta daha hızlı büyüyecekler. Ayrıca kokmada olmaz :biggrin:
deneyeceğim birazdan fasulyeyi ekicem :D