Pamir kıvırmadı DTP'li vekile çaktı

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
110542.jpg

Pamir kıvırmadı DTP'li vekile çaktı
08 Aralık 2009 Salı 22:46
Balçiçek Pamir belki de bugüne kadar kimsenin açıkça söyleyemediklerini söyledi canlı yayında ağız kavgası çıktı.

Balçiçek Pamir, HABERTÜRK'te Söz Sende programında DTP Milletvekili Sırrı Sakık'ı ağırladı. Tokat'tan gelen acı haberlerin konuşulduğu sırada tansiyon yükseldi.

İşte Balçiçek Pamir ve Sırrı Sakık'ın diyalogu:

Balçiçek Pamir: Tokat’ta yaşadıklarımız gündemde. Çok acı haberler aldık.

Sırrı Sakık: Evet. Tam DTP kapatılma davasından bir gün önce, karanlık bir el devreye girdi.

Balçiçek Pamir: Ne demek karanlık el? Terör örgütü saldırdı, 7 şehit verdik. Ailelere Allah sabır versin.

Sırrı Sakık: Benim memleketimden iki kişi var ölenler arasında. Ben de aileleri aradım, başsağlığı diledim. Ama orada garip şeyler oldu. Ben bilmiyorum, terör örgütü müydü değil miydi?

Balçiçek Pamir: Sizce kimdi? 12 yıl tek bir olay çıkmamışken, Öcalan “Odam küçük” diye sokağı alevlendirirken, Başbakan tam Obama ile görüşürken…

Sırrı Sakık: Ben de diyorum ki, hükümet açıklamalı. Araştırılsın. Terör saldırısı mıydı değil miydi diye…

DTP ÇOCUKLARIN ARKASINA SAKLANIYOR

Balçiçek Pamir: Kürt mücadelesi hapisteki bir adamın hezeyanlarına mı dayalı yani? Yok. Odam küçük, yok zehirlediler. Çıkmadı hiç biri. Doğru bile değildi.

Sırrı Sakık: Önemli bir adam oradaki, önemli ki sen ona özel bir bölüm tahsis etmişsin. 3,5 milyon Kürt onun söyleyeceği lafa bakıyor. Kandil’de etkili. Kürt diasporasında etkili. O zaman bazı hassasiyetleri göz önünde bulundurmak lazım.

Balçiçek Pamir: Madem onlar üzerinde bu kadar etkili, DTP üzerinde ne kadar etkili peki? Eş başkanınız Emine Ayna varlık sebebimiz PKK’dır diyor. Bir terör örgütü lideri hapisten odam küçük diye kıyameti koparıyor, sokak karışıyor, insanlar ölüyor. Ve siz varlık sebebinizi, bugüne kadar mücadele ettiğiniz her şeyi oda büyüklüğü uğruna çöpe mi atıyorsunuz yani?

Sırrı Sakık: Sokak karışıyor, şiddet var biliyorum, üzülüyorum. Ama mesele oda meselesi değil.

Balçiçek Pamir: Mesele Öcalan’ın tanınma, muhatap alınma meselesi değil mi? Emine Ayna öyle söylüyor.

Sırrı Sakık: Bakın DTP günah keçisi ilan ediliyor. Bizim parti olarak sokaktaki şiddetle alakamız yok.

Balçiçek Pamir: 17 yaşında bir kız çocuğu atılan molotof kokteyliyle ölüyor. Yakınlarına buradan başsağlığı diliyorum. Hakikaten müthiş üzücü bir olay.

Sırrı Sakık: Ben de çok üzüldüm. Bir çocuğun ölümüne nasıl üzülmem? Ben ailemden bu kadar çok kayıp vermişken. Üstelik Genel başkanımız kınayan bir mesaj yayınladı.

Balçiçek Pamir: Tabii öyle olması lazım. Peki sonrasında sizin Esenler İlçe başkanınız olayla ilgili tutuklandı. Yani DTP’ye şiddetin alakası yok derken pek de doğru değil söylediğiniz.

Sırrı Sakık: O demokratik bir protesto düzenlemek için hazırlanırken tutuklandı.

Balçiçek Pamir: Demokratik dediğiniz protestolar molotof kokteyliyle ama…

Sırrı Sakık: Ne ilgisi var? Bizim işimiz olmaz şiddetle.

Balçiçek Pamir: Bakın çocuklar sokaklarda. Bunu size hesap sormada kendimde hak buluyorum çünkü hapishanelerde yatan çocuklar için çok uğraştım hala uğraşmaya devam ediyorum. Çocuklar sokakta önde, arkasında DTP’liler, PKK’lılar var. Bu nasıl bir şeydir? Niye çocukların arkasın saklanılıyor?

Sırrı Sakık: Biz hiçbir şeyin arkasına saklanmayız. Savunduğumuz her şeyin arkasında çıkar dururuz. Kimse çocukları kullanmıyor. Ayrıca o çocukları DTP’liler mi gidip annelerinin haberi olmadan evinden alıyor?

Balçiçek Pamir: Siz coğrafyayı benden iyi bilirsiniz. Kim kimi nasıl alıyor diye… Emine Ayna bize niye dağa çıkmıyorsunuz diye soruyorlar diyor. Binici İstiklal Marşı’nı istemiyor bizim marşımız olsun diyor. Varlık sebebimiz PKK’dır diyen bir eş başkanınız var. Güvercinler, şahinler… siz DTP’nin hangi kanadındasınız?

Sırrı Sakık: Ben buraya başkalarını konuşmalarını yorumlamak için gelmedim. Ayna’ya Binici’ye sorun.

Balçiçek Pamir: İyi de konuşan kişi sizin eş başkanınız, partide önemli görevde. Sizi bağlamaz mı konuşmaları?

Habertürk

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=220443

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
:hammer:İstediğin kadar sıkıştır ,istediğin kadar yüzüne vur gerçekleri ama adamlar pişkin:hammer:

Utanma arlanma olmadan bide her eylemin önüne arkasına bir''Barış'' kelimesi yapıştırıp ortaya sürüyorlar

Kurtalar vadisi senaryolarını gerçekle özdeşleştirirsek buradan tehlikeli sonuçlar ortaya çıkmış oluyo

Yaşanan şu tabloya bakınca insan ister istemez derin devleti arar duruma geliyo.Birileri çıkıp gereğini yapsın diyo içimden bir ses,diğer taraftan şu önemli günlerde kendi iplerini çekecek bu kadar aptalca bir hareket yaparlarmı acaba demedende edemiyorum malum parti için

Her iki durumdada Türkiye'min huzurunu bozmaya çalışan bu iki alçak oluşum istediğine ulaşmış oluyo

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Sorduğu her soru için tebrik ederim.Bu kadar net soruları herkes soramıyor..

Balçiçek vekile çaktı başlığını duyunca bir hevesle girdim konuya ama maalesef farklı anlamda çakmış..:)

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kıvıran belli; "bana sorma, ayna ya binici ye sor" muş. Daha kendi içlerinde birlik olamıyorlar, bir de ayrı marş istiyorlar. Başları dönmüş galiba maşa olarak ordan oraya koşmaktan.
Seviyorum bu kadının programını ve üslubunu. Konu ne olursa olsun şov amacı gütmeden dobra dobra tartışıyor. Helal olsun.

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Cok şey yazmak lazım ama demokratik hak isteyen soysuzlar bügün mecliste meclisteyken devlete meydan okuma tehdit etmekte üslerine yok ama bütün bunlar varken imralı domuzun odası kücükmüş daha geniş odalarda olması lazımmış yahu allah icin o imralıdaki domuzu 11 yıldır baktıklarına günah asacaksın getirip diyarbakırın ortasındaki direğe bağlayacaksın bütün dünyaya ibreti alem icin bide bu soysuz vatan hainlerine demokratik hak vereceksin .....

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Balçiçek vekile çaktı başlığını duyunca bir hevesle girdim konuya ama maalesef farklı anlamda çakmış..:)

İyi çakmış ama, sakıkta hemen topu başkasına atıyor. Aklı olan herkes biliyor sizin de sizi maymuna çevirip devletin başına salanların da ne mal olduğunu.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Toplum Partisi ile Terör örgütü artık belli olmalı

Bu kıvırmalar nereye kadar varlık sebebin PKK ise, sende PKK sındır....

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
bu adam gıbı srfsz adam dtp de daha cook var...