Yardım Paketteki hızı alamamak sorunu

Bu konuyu okuyanlar

QuantumWanderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar, dün Superonline 500 MB fiber internet paketine geçtim ama bilgisayarım 100 MB hız alıyor sebebi anakartin ethernet portu 500 MB desteklememesi yüzünden oluyor ama ben bilgisayarda 500 MB hız almak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Gidip 1200 MB 5 ghz destekli wereless adaptör alsam 500 MB hızı görür muyum yoksa kablosuz bağlantı olduğu için 300 falan mı görürüm ne yapmam gerekiyor?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,153
Wireless bağlantı her zaman gecikmeli ve hızı düşük olucaktır. Birde Wifi alıcı cihazların hızlıca bozulma ihtimalleri var.

Lan kablo + Bu ürün sorunu kökünden çözer.

Kunutur3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kablo ile denediniz mi hız düşüklüğü var mı ?

QuantumWanderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Wireless bağlantı her zaman gecikmeli ve hızı düşük olucaktır. Birde Wifi alıcı cihazların hızlıca bozulma ihtimalleri var.

Lan kablo + Bu ürün sorunu kökünden çözer.
Teşekkür ederim bu kartı alacağım fakat aklımdaki diğer soru lan kablosunun da 5ghz veya 1000 MB hız ileten kablosu var mı yoksa her lan kablosu iletir mı hızı?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Evinize 500 mb olarak geliyor mu? ilk defa 500 mb internet alan bir yer gördüm.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,153
Teşekkür ederim bu kartı alacağım fakat aklımdaki diğer soru lan kablosunun da 5ghz veya 1000 MB hız ileten kablosu var mı yoksa her lan kablosu iletir mı hızı?
Her kablo hızı olduğu gibi iletir ama kablo fiyatları farklı olur.
Çünkü kabloyu sarma şekilleri farklı olur.
Pahalını zar zor pıcakla kesersin, diğer ucuz ürün kapı arasında kalsa bile kolayca kesilir.
Pahalı manyetik alanlardan etkilenmez, Ucuz ürün manyetik alandan kolayca etkilenir.
Pahalı üründe 8 telin her biri özel sargıyla sarılır, Ucuz üründe 8 tel birbirine sarılır.

Aşırı fazla telleri sarma şekli var. O yüzden öyle. Hatta
Pahalı ürünün 1 Telini zar zor kesersin kelpetenle. Ucuz ürünün 1 teli katlanmayla bile kolayca kırılır.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Bilgisayara ya söylendiği gibi bir ethernet kartı alıp takmanız ya da kaliteli bir WiFi adaptörünü bilgisayarda SuperSpeed USB girişi varsa oraya takmanız gerekir. Ethernet kartı için bilgisayarınızda boşta PCI-Express girişi olmalı. Eğer yoksa Wi-Fi adaptörüyle halledebilirsiniz. Bu arada çoğu anakart 100mbps üstünü kaldırmaz diye bir söylem olmuş. Benim anakartımda 1GBps ve 2.5GBps olmak üzere iki ethernet girişi var. Güncel anakartların çoğu 1GBps destekliyor :)