Soru Paketi Açılmayan SSD Kullanılmazsa Zarar Görür mü?

Bu konuyu okuyanlar

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bilgisayar için SSD almayı planlıyorum ve almışken iki tane alayım dedim. İki SSD'den birini bilgisayara takacam ötekini ise saklayacağım. Bunu yapmamın nedeni ise sürekli fiyatların artması ve eğer ilerde SSD bozulursa kolayca değiştirebilmek. Eğer SSD'yi serin, kuru ve ideal sıcaklıklarda paketini açmayarak saklasam bozulur mu? Eğer bozulursa onu muhafaza etmek için ne yapmalıyım?

Evren01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Saklama şartları uygun olduğu müddetçe çok uzun yıllar bozulmaz.

Çoğunlukla içerisinde pil kullanılan cihazlar uzun süre kullanılmadıklarında arızalanabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kaliteli bir SSD kolay kolay bozulmaz. Omurleri de uzun olur mekanik bir aksam olmadigi icin. O yuzden saklamak icin ikinci bir SSD almak mantikli degil. SSD'nin minimum 5 yil goturecegini varsayarsak, 5-6 yil sonra bozulsa dahi eski bir SSD teknolojisi kullanmak zorunda kalirsin. O zamana kim bilir ne SSD'ler cikar. Cok fazla yazma yapmadigin surece bir 10 yil civari goturebilir SSD'ler.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Kaliteli bir SSD kolay kolay bozulmaz. Omurleri de uzun olur mekanik bir aksam olmadigi icin. O yuzden saklamak icin ikinci bir SSD almak mantikli degil. SSD'nin minimum 5 yil goturecegini varsayarsak, 5-6 yil sonra bozulsa dahi eski bir SSD teknolojisi kullanmak zorunda kalirsin. O zamana kim bilir ne SSD'ler cikar. Cok fazla yazma yapmadigin surece bir 10 yil civari goturebilir SSD'ler.
Evet aslında doğru diyorsunuz. Peki Kingston mu yoksa Sandisk mi SSD almalıyım? Hangisi daha uzun ömürlü olur. Bu iki marka arasında kaldım.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Evet aslında doğru diyorsunuz. Peki Kingston mu yoksa Sandisk mi SSD almalıyım? Hangisi daha uzun ömürlü olur. Bu iki marka arasında kaldım.

Bunun için ayrı bir konu açmanız daha mantıklı olabilir.

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
iyi bir şekilde muhafaza ederseniz bir sorun olmaz. Tercih konusunda ise sandisk kullanıcısıyım memnunum