Padişahlar iftarda ne yerdi

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Edepsizlik? pop diyince sorun olmuyorda kıç diyince mi oluyor? Doğruları söylemekte edepsizlik olmuş memlekette.
Kullandığınız kelime değil. Cümle edepsizlik. Ölülere rahmet okunur bizde, iyi biliriz biz. Bahsettiğiniz kişilerin halife olduklarını hatırlatmam gerekiyor sanırım!

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Edepsizlik? pop diyince sorun olmuyorda kıç diyince mi oluyor? Doğruları söylemekte edepsizlik olmuş memlekette.

Onlar bizim Atamız .Sevmiyorsan bile ve yaptıkları bazı şeyleri yanlış buluyarsan bile saygı duymasını bil arkadaşım . Bu dünyada en önemli şey saygı . Sevgi herkesin hakettiği ya da her önüne gelen kişiye verebileceğin şey değildir ama saygı herkesin hakettiği , gösterilmesi zorunlu olan bir şeydir .

Bende senin dedeni sevmiyorum ama demiyorum ki senin deden uyuzun biri komşularını rahatsız edip duran edepsiz , koca kafalı biri :) Hani örnek olsun diye söyledim tabi ki senin dedeni tanımam etmem . Ama böyle biri olduğunu bilsem bile ellerinden öper başıma koyardım .

Ki padişahlarımız ( hepimizin padişahı ) hataları olmuş olabilir ama bu hakaret edebileceğimiz anlamına gelmiyor . Onlar bize Türkiyeyi armağana etmişlerdir nasıl mı armağan ettiler eğer onlar sınırlarımızı genişletmeseler şu an nerede olurduk düşün bakalım . Neyse bu konu uzar gider böyle ..

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Onlar bizim Atamız .Sevmiyorsan bile ve yaptıkları bazı şeyleri yanlış buluyarsan bile saygı duymasını bil arkadaşım . Bu dünyada en önemli şey saygı . Sevgi herkesin hakettiği ya da her önüne gelen kişiye verebileceğin şey değildir ama saygı herkesin hakettiği , gösterilmesi zorunlu olan bir şeydir . Bende senin dedeni sevmiyorum ama demiyorum ki senin deden uyuzun biri komşularını rahatsız edip duran edepsiz , koca kafalı biri :) Hani örnek olsun diye söyledim tabi ki senin dedeni tanımam etmem . Ama böyle biri olduğunu bilsem bile ellerinden öper başıma koyardım . Ki padişahlarımız ( hepimizin padişahı ) hataları olmuş olabilir ama bu hakaret edebileceğimiz anlamına gelmiyor . Onlar bize Türkiyeyi armağana etmişlerdir nasıl mı armağan ettiler eğer onlar sınırlarımızı genişletmeseler şu an nerede olurduk düşün bakalım . Neyse bu konu uzar gider böyle ..
ya belki adamin dedesinin dedesiyle hic anlasamiyodu padisah . sofrada yemek yerken padisah gelip metehanin dedesinin dedesine "bire kahbeoglu bre nankor, ben senin corbani alip o trafa firlatmazmiyim . padisah gelmis sen oturur hala yemek yersin." :p gibisinden :D

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kullandığınız kelime değil. Cümle edepsizlik. Ölülere rahmet okunur bizde, iyi biliriz biz. Bahsettiğiniz kişilerin halife olduklarını hatırlatmam gerekiyor sanırım!

Halife olması neyi değiştirir? Halife olununca ne oluyor? Ölülere rahmet okunabilir, iyi biride olabilirler, ama görünen köyde kılavuz istemez. Kanuniden sonra gelen padişahlara bakın. Çoğu yemiş yemiş şişmiş. Savaşa katılmayı bırakmışlar. Eğitim düzeyleri düşmüş vs. vs...

@blgram bu padişahlar mı sınırları genişletmiş? Yoksa duraklama dönemine sokup, gerilemeye geçip, sonrada ülkenin yıkılmasına mı yol açmışlar? Saygı duymama için Kanunu gibi, Fatih gibi bir şeyler yapmış olmalılar.

Adamlar yaşasa da bu lafı etsem sorun olmaz da öldüler diye mi edepsizlik oluyor.

Adı bilinmeyen hatunlar başlığı edepsizlik değil kimilerine göre bu edepsizlik. Edepsizliği nede güzel işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Neyse, ben Mevlana'yı dinleyeyim.

Hayırlı ramazanlar size.

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
yutkunarak okudum ayıp ama :D

vallahi çok şükür her akşam donanatılıyor soframız.. çok yemiyorum ama önce gözüm doyması lazım benim :) sonra azar azar hepsinden :D

Allah olmayanlara daha çok versin (amin)

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar bunuda unutmayalım...

"Senin Peygamberin(s.a.v) çöl sıcağında bir hurma, bir yudum zemzemle oruç tuttu...
Kimin ümmeti olduğunu unutma ! "

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Halife olması neyi değiştirir? Halife olununca ne oluyor? Ölülere rahmet okunabilir, iyi biride olabilirler, ama görünen köyde kılavuz istemez. Kanuniden sonra gelen padişahlara bakın. Çoğu yemiş yemiş şişmiş. Savaşa katılmayı bırakmışlar. Eğitim düzeyleri düşmüş vs. vs...

@blgram bu padişahlar mı sınırları genişletmiş? Yoksa duraklama dönemine sokup, gerilemeye geçip, sonrada ülkenin yıkılmasına mı yol açmışlar? Saygı duymama için Kanunu gibi, Fatih gibi bir şeyler yapmış olmalılar.

Adamlar yaşasa da bu lafı etsem sorun olmaz da öldüler diye mi edepsizlik oluyor.

Adı bilinmeyen hatunlar başlığı edepsizlik değil kimilerine göre bu edepsizlik. Edepsizliği nede güzel işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz.

Hataları tartışılır ama sizin yaptığınız direk hakaret ki . Nasıl bugün bir devlet görevlisinin yaptığı bir şey tartışılabilinir ama o makama saygısızlık yapmayız üfff neyse yazmayacağım bir şey hadi kal sağlıcakla ...

Son mesajlar