Özgürlük Isteyen Iran Kadınları

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Artık gına geldi bu İRAN haberlerinden hikayelerinden...

Türkiye de zaman zaman İRAN haberleri çoğalır...

Çeşitli alanlarda çokça zikredilir...

-----------------

Eski Komünist Rejimin en etkili tekniğidir...

KORKUT YÖNET

Halk sürekli aslında olmayan ya da olduğundan çok büyük gösterilen KORKULAR ile korkutularak yönetilir...

Halkın Dikkati hep bu KORKULARA çevrili haldeyken arkada birileri İŞ ÇEVİRİR...

--------------

Türkiye'de uzun bir zamandır bu taktik uygulanmaktadır...

Sürekli bu ülkede KORKULAR insanların BİLİNÇALTINA pompalanmaktadır...

Bu yüzden Türkiye'de insanların gündemi NORMAL gündem olmaktan çok İDEOLOJİK gündemlerdir...

Karnı aç adam Ekonomi yerine İDEOLOJİK tartışmalar yapmaktadır...

Çünkü birileri halkın gündeminin bu olmasını istemektedir...

Türkiye de yıllarca pompalanan KORKU ların başında İRTİCA, İRAN MALEZYA olmak, ŞERİAT, MAHALLE BASKISI gibi kavramlar gelmektedir...

Türkiye ne zaman demokratikleşme açısından adımlar atsa MEDYA da ya da bir kesim POLİTİKACILARIN söylemlerinde hemen bu KORKULARI arttıracak argümanlar sunulur...

----------------

Bu tip KORKUT YÖNET taktiklerinin en önemli uygulamalarından biri de SLOGANLARDIR...

Aslında HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEYEN ama kitlelerce söylendiği zaman tüm fikirlerin konuşulmasını engelleyen SLOGANLAR...

-------------

Türkiye'de bu sloganlardan hayli fazla var...

Birisi çıkıp Başörtüsü Özgürlüğü için bir FİKİR bir DÜŞÜNCE belirteceği zaman hemen TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK sloganı ile muhatap olur...
Fikirler düşünceler konuşulmak yerine SLOGAN ile susturulur...

Hatta bu slogan o kadar abartılmıştır ki Laiklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan durumlarda dahi hemen bu SLOGAN devreye girdiğine çokça rastlamışızdır...

-----------

Aslında SLOGAN atanların söyleyecek HİÇ BİR SÖZÜ yoktur... Onların amacı KARŞI tarafı SUSTURMAKTIR... çünkü karşı tarafın KONUŞMASI FİKİRLERİNİ BEYAN ETMESİ halkı ikna edebileceği için TEHLİKELİDİR...

-----------

Şimdi BU KONUYA YORUMUM...

NEDEN İRAN?

Neden bir BATI ÜLKESİNDEKİ KAÇAK GÖÇMENLERİN DRAMI değil?

Neden başka bir ülkedeki BİR GRUBUN ÖZGÜRLÜK İSYANI değil?

NEDEN DOĞU TÜRKİSTANDAKİ KARDEŞLERİMİZE ÇİN DEVLETİ TARAFINDAN YAPILAN BASKILAR değil...

Neden İRAN?

-------------

Ben Korkmuyorum...

Türkiye ne İRAN olacak ne MALEZYA...

korkan var ise onları anlıyorum çünkü uygulanan teknik BAŞARISINI KANITLAMIŞ bir teknik...

Sadece bu arkadaşlara daha çok okumaları için tavsiyede bulunabilirim...

Çünkü ben ne dersem diyeyim onlar yıllarca Beyinlerinde Kazınmış olan SANAL KORKULARI dinleyeceklerdir...

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
yani orada saçı açık gezmek isteyenler kapansınmı sanatla müzikle uğraşmasınmı iranlı değilim ama irandaki kadınların cumhuriyetle yaşamasını isterim hepsi bu
cumhruiyetten memnun değilmisiniz.

hiçbir islam ülkesinde irandaki demokrat düşünceli insan yok heğsi sindirilmiş sesleri çıkmıyoır ama iranda demokrat cumhuriyet sevdalıları tepki gömsterebiliyor mecbrularmı islami rejime göre yaşamaya cyumhuriyet olsa herkes istediği gibni yaşar bizde olduğu gibi dediğin yerlerde ilgilendiriyor beni ama afganistanda günahsız burkalı kadınlara kezzap atıldığını unutmayalım o kadınların günahı ne iftiralarla kezzapla yüzleri tanınmaz hale getiriliyor

lütfen bu linke tıkla ve kezzap atılıp yüzleri tanınmayacak hale gelen afgan kadınlara bakın yazdık değilmi günah değilmi kul mu verecek cezasını kaldıki çoğunun günahı yok.

http://www.google.com.tr/images?q=k...ct=mode&ved=0CAsQ_AU&prmdo=1&biw=1280&bih=831

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
tamam aynen kalsınlar burkayla gezmek zorunda kalsınlar yüzlerine kezzap atılsın taşlanarak öldürülsün kırbaç cezası alsın siz iran'a karışmayın çok güzel demek istiyorsunuz ben bunu anladım.

birşeyi isteyerek değil baskı sonucu yapmak akla mantığa ne kadar yatkın zaten iran'da aydın kesimi en çok güney azerbaycanda yaşayan 20 milyon azeri asıllı iranlı oluşturuyor.

ben türkiye cumhuriyetini seviyorum ve cumhuriyeti seviyorum ve her ülkede cuumhuriyetin olmasını isterim

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
tamam aynen kalsınlar burkayla gezmek zorunda kalsınlar yüzlerine kezzap atılsın taşlanarak öldürülsün kırbaç cezası alsın siz iran'a karışmayın çok güzel demek istiyorsunuz ben bunu anladım.

birşeyi isteyerek değil baskı sonucu yapmak akla mantığa ne kadar yatkın zaten iran'da aydın kesimi en çok güney azerbaycanda yaşayan 20 milyon azeri asıllı iranlı oluşturuyor.

ben türkiye cumhuriyetini seviyorum ve cumhuriyeti seviyorum ve her ülkede cuumhuriyetin olmasını isterim

Biz buradan İranlı Kadınların Modern Bir hayat sürmesi için İran içine girip onları örgütleyip ajanlık mı yapacağız?

Ya da ABD gibi Demokrasi mi getireceğiz...

Türkiye de İranlı Kadınlar hakkında Propaganda yapılarak orada bir gelişme sağlanamaz...

Devletleri kendi toplumları değiştirir...

Fransız İhtilalini Örnek Alacak kadar Cesur değil ise İranlılar o onların problemi...

Son mesajlar