Soru Özel okulda ayrımcılık

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ben özelde okuyorum bizim hocamız kişi ve cinsiyet ayırımcılığı yapıyor mesela kızları daha üstün ve erkeklerden de bazılarına daha fazla ilgi gösteriyor bu konu hakkında sorununuz varsa yazayazarmısınız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanı sorun dediğim sizde yasiyormusunuz

Son düzenleme:

Fjord

Asistan
Reaksiyon puanı
1,355
Bizde de vardı öyle biri. Edebi bir biçimde dalga geçerdim. En sonunda dayanamadı, bıraktı söylemlerini.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,904
Dersine daha çok ilgi duyan, onunla daha çok konuşan kişilere mi yapıyor ayrımcılığı yoksa daha zengin olanlara falan mı? Ve ne tür ayrımcılık yapıyor? Örnek olarak bir olay anlatmanı isteyeceğim.

Fjord

Asistan
Reaksiyon puanı
1,355
Art niyet gözekmeksizin kızlara yapılan pozitif ayrımcılığa karşı değilim. Çünkü kızların veya kadınların çok hakkı yenildi ve çok haksızlık yapıldı.
Cumhuriyet'in başından beri (3 Mart 1924, Tevhid-i Tedrisat Kanunu) eğitimde kızlar ve erkekler bir arada yer alıyor. Şu an hak yenmesi çok söz konusu değil, bu nedenle ben önceden yapılan veya başka alanlarda yapılmakta olan haksızlıkların eğitime ayrımcılık olarak yansımasından yana değilim.

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bir olayım::"bir gün bizım sınıftan bir arkadaş benim topumu patlattı ve hocaya yalan bahane uydurdu hocada hep onu haklı bulduğu için (onun bursu benden daha az)yine haklı buldu neymiş ben gıcıklık yapmışım vs dedi topu aldırmadı 2. Olay bizim sınıfta okul başladığı zaman (ilk zil çaldığı zaman) telefon vs alıyorlar ama bizim sinifta bir kız akıllı saatini koymamış arama var kamera var hesap makinesi var ve bunu hocaya söyledik hocada dediki (kişiye X diyeceğim)X mi dedi ve diğer arkadaşlarımda farkındalar ve 3.bi keresinde telefonumu telefon kutusuna koydum ve 7. Ders telefon öğretmen dolabında cıktı ve hoca bana kızdı ama ben oraya koymadığım hâlde ve hoca bize beee tarzı kelimeler diyor mesela susun be sus bi be tarzı ve biz tiksindik hocadan

Biraz uzun ama 3 ünden birini anlarsınız

@serj yok öyle değil yazdiklarimi oku anlarsin

@basit pozitif değil

@Fiord biliyorum ama hoca hak yiyor biz telefonumuzu unutsak bağırıyor kızlar unutsa bi daha yapma tamam mi diyor ama eğitimde ayrımcılık yok

@Fjord adını fiord diye yazmışım insanlık hali olur böyle özür dilerim

2. Olayın sonun da diğer arkadaşlarımda farkındalar demek istediğim ayrımcılık yapıldığının ve hak yenıldığının

@basit hoca sosyalci ve onların her zaman haklı olduklarını düşünüyor (kızların)

@basit ve her zaman haklı buluyor haklı olsada olmasada

Arkadaşlar mesajı yayarsak sevinirim çünkü kendimi anca burada açıklayabiliyorum

Medyaya

Son düzenleme:

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@Herobrine hoca takma diyorsun da hoca dinime karıştı ve 5. Sınıfım daha 1 yıl var önümüzde onu düşünemiyorum

Olay hoca yer değişikliği yapıyordu önüme gıcık kız arkamada aynısı bende sessizce dua ediyordum öndeki rahatsız olmuş hocaya dedi hoca bana kızdı

Bide özellikle özel okul yazdım çünkü devlette böyle şeyler normal şeyler ilkokulu devlette bitirmiş biriyim ama böyle şeyler olabiliyordu ama özelde hiç beklemezdim

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,753
Hiçbir şey olmaz o hocaya. Bizzat gördüm sübyancı gibi hareket edeni de vardı, "erkek kadından daha üstündür yav" diyen de vardı. Bir şey olmaz kendi çöplüğünde öterler sadece. Sallayın geçin.

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@43t evet erkek fiziksel olarak daha üstün ama herkez eşit olmalı ama bazen kadınlara/kızlara pozitif ayrımcılık yapılabilir ama bu kadarda hak yenmez bence bunlara bir ceza vs verilmeli hak yiyorlar kızları her türlü suçsuz buluyorlar Lg8t bayrağı yapıyorlar bağırmıyor biz yapsak bağırıyor

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,753
@43t evet erkek fiziksel olarak daha üstün ama herkez eşit olmalı ama bazen kadınlara/kızlara pozitif ayrımcılık yapılabilir ama bu kadarda hak yenmez bence bunlara bir ceza vs verilmeli hak yiyorlar kızları her türlü suçsuz buluyorlar Lg8t bayrağı yapıyorlar bağırmıyor biz yapsak bağırıyor
Hiçbir cinsiyet birbirinden üstün değil. Bunlarda ceza almayacak hiçbir zaman maalesef. Eğitim sistemimiz o kadar kötü ki. Bunlar emekli olana kadar hiçbir şeye yaramayıp yer işgal edecek, atanmak isteyenin de atanamamasını sağlayacak.

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@43t hattâ sınıf isimliğini değiştirdiler (üstüne bisey koydular)Lg8t bayrağı gibi boyamışlar hoca bişey demiyor ve bizim sınıfın çoğunluğu Lg8t 'yi biliyor ve desteklemiyorlar yani bizi ________ göstermeye çalışıyorlar

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,753
@43t hattâ sınıf isimliğini değiştirdiler (üstüne bisey koydular)Lg8t bayrağı gibi boyamışlar hoca bişey demiyor ve bizim sınıfın çoğunluğu Lg8t 'yi biliyor ve desteklemiyorlar yani bizi ________ göstermeye çalışıyorlar
Öncelikle gay veya lezbiyen demek ayıp bir şey değil, nokta koymanıza gerek yok. Onun dışında sallayın geçin yapacak bir şey yok.

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@43t ben güç olarak dedim üstün diye aslında erkekler hiç ağırlık kaldırmadan güçlü yaratiliyorlar ama diğer konularda herkez eşit (bazen kızlarında bizden üstün olduğu konular oluyor

@43t Ya hayır ben daha 3 gün önce katıldım belki ban fln atarlar diye

Ve teşekkür ederim

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ve kuzenlerimle konuştum onlarda erkek hoca ve erkekleri haklı goruyormus yanı bu sorun genelde var ve yapanlara ceza fln verilmiyor

Bence kanunda böyle bir ceza eklenmeli

Ayrımcılık cezası yada ayrimcalık kanunu

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ve uzun bi aradan sonra sıkıldım girdim ve bugün hocanın karşısına çıktım ve gıcık olduğunu söyledim ( gerçi karşısına çıktım denmez) ve seni idare fln yollarım dedi ,bende çok korktum(!) (Sözde ben korktum)Ve hiçbişey yapmadı ve yapamazda ve geçen bir yere oturacaktım izin almadan oturun istediğiniz yere dedi hoca bende oturdun ondan sonra geldi kızlar dediki "hocam oraya oturmak için sizden izin alcaktık" dediler ve beni kaldırdı ve ben hiç birşey yapmadım

Ve artık yallah fln diyor

Promahmutpro

pembe❤️‍?
Reaksiyon puanı
189
Art niyet gözekmeksizin kızlara yapılan pozitif ayrımcılığa karşı değilim. Çünkü kızların veya kadınların çok hakkı yenildi ve çok haksızlık yapıldı.
Cahil herif seni???

Ve uzun bi aradan sonra sıkıldım girdim ve bugün hocanın karşısına çıktım ve gıcık olduğunu söyledim ( gerçi karşısına çıktım denmez) ve seni idare fln yollarım dedi ,bende çok korktum(!) (Sözde ben korktum)Ve hiçbişey yapmadı ve yapamazda ve geçen bir yere oturacaktım izin almadan oturun istediğiniz yere dedi hoca bende oturdun ondan sonra geldi kızlar dediki "hocam oraya oturmak için sizden izin alcaktık" dediler ve beni kaldırdı ve ben hiç birşey yapmadım

Ve artık yallah fln diyor
Karsi cik, korkma.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Hoca bu, istediğine ayrımcılık yapar.
Kimse herkesi sevmek zorunda değil.
Sevdiği vardır, sevmediği vardır.
Ben hoca olabilseydim bi, gıcık kaptıklarıma ne çektirirdim ama.
Senden olmaz dediler, yapmadılar.

hydra_oxygen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@kmurat evt isteyen istediği insanı sever ama bu ayrimlicik yapılması anlamına gelmez bu konuları hoca benden daha iyi biliyordur ama bilmezlige veriyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Ha, bir de güzel kızlar var, çirkin kızlar var. Özel okul olduğuna göre çirkin kızları sınıftan atmama izin vermezlerdi sanırım. Aileleri sonuçta bok gibi para ödüyorlar.

Neyse, Bizim zamanımızda bizim öğretmenimiz hiç ayrımcılık yapmadan, kim ne halt ettiyse, topumuza sıra dayağı çekerdi. bazen de bilmezdik bile kim ne yaptı.