Özel Hastane mi Devlet Hastanesi mi?

Hangi hastane?

• Kullanılan toplam oy
    18

Bu konuyu okuyanlar

Dora

emre@ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
Özel başlık
ÆSir
Sizlerin de başınızdan geçen olayları dinlemek isterim.

Dora'nın ateşi var ve ishal. Özele saçılan paraları gereksiz bulurum sonuçta her ay devlet hastanesi için bağışlar yapıyoruz. Devlete girdik, henüz çocuk kontrol edilmeden pandemi alanına çevrildik. Ateşi olan hastalar için öncelikle virüs testi yapılırmış... Kan, idrar, kaka tahlili yok! Yok derken devlet hastanesinde pandemi döneminde kaka tahlili alınmıyormuş.

Neyse testi verdik ki çocukta virüs olmadığı belli. Akabinde özel hastaneye gittik. Ne hikmetse pandemi yüzünden kaka tahlili yapmayan devlet hastanesinin aksine özel "kesin para için" kaka tahlili yaptı. Test sonucunda kızımda Dizanteri çıktı. Bu hastalığın erken teşhis konmaması halinde daha kötü sorunlara yol açma gibi bir riski var.

İşin komik kısmı ise 2.5 yaşındaki çocuğa karantina konmuşken ebeveynleri olarak bizlere karantina konmadı. Sanırım test sonucuna kadar evde tek bırakmak gerekiyordu..

Şimdi sizce; Devlet hastanesi mi, özel hastane mi?

The Judge

bmbozbey
Yönetici
Super Moderator
Özel başlık
Geçmiş olsun abi.
Ortası yok bunların. İki tarafında kendince olumsuzlukları var fakat cebe zarar olsa da özel daha iyi.

Özgür Ç..

Dekan
Özel başlık
The Only
Geçmiş olsun. Özel hastane tabiki de daha iyi ama para almak için gerçekten gereksiz testler yapılabiliyor bende çok kez şahit oldum.

mehmetali48

Doçent

Dora'nın ateşi var ve ishal. Özele saçılan paraları gereksiz bulurum sonuçta her ay devlet hastanesi için bağışlar yapıyoruz. Devlete girdik, henüz çocuk kontrol edilmeden pandemi alanına çevrildik. Ateşi olan hastalar için öncelikle virüs testi yapılırmış... Kan, idrar, kaka tahlili yok! Yok derken devlet hastanesinde pandemi döneminde kaka tahlili alınmıyormuş.

Neyse testi verdik ki çocukta virüs olmadığı belli. Akabinde özel hastaneye gittik. Ne hikmetse pandemi yüzünden kaka tahlili yapmayan devlet hastanesinin aksine özel "kesin para için" kaka tahlili yaptı. Test sonucunda kızımda Dizanteri çıktı. Bu hastalığın erken teşhis konmaması halinde daha kötü sorunlara yol açma gibi bir riski var.

İşin komik kısmı ise 2.5 yaşındaki çocuğa karantina konmuşken ebeveynleri olarak bizlere karantina konmadı. Sanırım test sonucuna kadar evde tek bırakmak gerekiyordu..

Öncelikle geçmiş olsun. Bence özel veya devlet fark etmez daha doğrusu önemli olan doktor tercihidir. Yani genelde şöyledir atıyorum bulunduğunuz bölgedeki özel hastaanede atıyorum bir bölüm kötüdür ama devlette bu bölüm daha iyidir veya tam tersi. Yani bu durum daha çok doktor kalitesine bağlı. Devlet hastanesinde olsun özel hastanede olsun gayet kaliteli doktorlar mevcut.

ghost_of_sparta

Profesör
Özel başlık
Who Am I
Devlette surunecegime özelde parayla muayene olurum. Dikkat ederseniz zaten iyi doktorlar kariyer, daha iyi imkanlar ve para için özele geçer. Bu da özeli daha iyi yapar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şehir hastanelerinin doğum bölümü suriyeli kaynıyor. Her aile en az 10 tane yapıyor arkadaş. Kaç para bi' condom?

ThorJ

Dekan
Özel başlık
biraz üzgün

Abiii çok geçmiş olsun.. 😔
Özel hastane bence abi bu durumda.

Geçmiş olsun . Aralarında pek fark olmayacağını fakat korona döneminde özel hastanenin daha iyi olacağını düşünüyorum.

karahan29

Asistan
Özel başlık
RedKit
Bir süre TR'nin büyük hastanelerinden birinde çalıştım. İsmini vermicem dava fln etmesinler. Kesinlikte hastane/doktor seçimini iyi yapmak lazım.

Özel hast. içinde acıbadem ve amerikan hast. bence çok iyi. Çünkü personel işe alırken çok dikkat ediyolar ve sürekli denetliyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi devlet hastanesi? onu sormayı unuttum

Allah'ın Kulu

Profesör
Özel başlık
Турецкий гамбит
Bazı özel hastanelerde skandallar yaşanabiliyor, mesela Bodrum'daki Universal Hospital Group'a ait bir hastane yanlış ameliyat sebebiyle devlet tarafından kapandı ve 5 yıldır da böyle, affedersiniz Çernobil'deki gibi yere benzemeye başlamış bildiğiniz. Tabii her özel hastanede kötü olay yaşanması zorunda değil, Acıbadem çok iyi mesela. Devlet Hastanelerinde de durum aynı olabilir, kimi kötü niyetli doktur olur, kimi de kötü niyetli falan ama Allah'a şükür özel hastanelerinde ve devlet hastanelerinde de böyle bir şey yaşamadık. Yani kötü olaylar her ikisinde yaşanabilir. Cevap olarak benim ailemin durumu pek de iyi olmadığı için Devlet Şehir Hastanelerini tercih edebilirim. Yani tercihim maddi imkanlara bağlı.

rover_xp

Profesör
Özel başlık
resmen bruh dedim
Çok geçmiş olsun. Özel hastane hastaneden hastaneye değişir. Ama çoğu özel hastane devlet hastanesinden daha iyidir.

Dora

emre@ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
Özel başlık
ÆSir
Herkese çok teşekkür ederim. Sırf baş ağrısı için özele 500 lira ödediğimi de biliyorum (Nörolog odasından acile indiği için özel hizmetmiş.) Bileğimi burktuğumda 2 devlet hastanesi incinme derken lifteki kopukları özeldeki doktorun bana gösterdiğini de bilirim. Her türlü bir yer dönem dönem iyi, bir yer dönem dönem kötü fakat devletin hali ağırlıkta bu şekilde. Biliyoruz.

Rizelimapper53

Profesör
Özel başlık
Bıraktı...

Yani imkanı olan bir kişi devlet hastanesine gitmez. Küçükken 8 saat diş sırası beklediğimi hatırlarım. Özel hastane tabiki.

OzkanK.

Dekan
Hastanesine veya doktoruna göre değişebilir. Ama tabii Özel hastanelerde ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı olduğu için. Parayı bastımı her türlü testide tahlilide ameliyatıda hatta 5 yıldızlı otel komforunda konaklamanıda sağlarlar her şey bütçe.

Yeni nesil hastanelerin binaları çok güzel heybetli heybetli ama içindeki hizmet kadrosu ve kalifiye doktor kadrosunun dahada gelişmesi lazım bence.

SDN Son Haberler