Özel cihazlar için twrp oluşturma

Bu konuyu okuyanlar

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar . Daha önce Wiko jerry 3 adlı cihazım için hazırda var olan twrp yi kullanarak root yüklemeye çalışmıştım . Fakat twrp dokunmatiği çalışmadığı için bunu yapamamış ve en sonunda hıyarlığımdan dolayı download modu olmayan telefonun recovery modunu silmiş telefonu soft brike almıştım . ( halen öyle ) . Şimdiki cihazında böyle bir sakatlık çıkmasını gerçekten istemiyorum o yüzden gerçktn bilen krallardan bilgi almaya geldim . Öncelikle telefonumun modeli kaan n2 . İnterntte romu bulunmadığı gibi ( teknik servis vermedi romu ) twrp bootloaderı da yok . ( cwm de yok tabiki ) . Yaptığım az çok araştırmalar sonucu ile [DEV]How to compile TWRP touch recovery buradakileri yaparak twrp yi kendi cihazımıza ayarlayabiliyormuşuz . Fakat linüx terimleri içerdiği için ( sadece adb ve fastboot tan az çok anlıyorum o da öbür cihaza root atma çabasından öğrenmiştim ) anlamadım . Bana yardımcı olursanız çok sevinirim . ( Dipnotlar : root olmadan cihazdaki rom u sökebilirmiyiz bilmiyorm . bu işin sonunda ( olursa tabiki :) ) recoveryim gitsin hiç istemem . ( tabiki bilinen her root uygulamasını denedim sonuç yok ) ( cihazda oem kilidi yok tahminimce ama yaralrdaki oem kilidi aöık konumda ) ) Teşekkür ederim saygılarla ...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190326-234038[1].png
    Screenshot_20190326-234038[1].png
    72.8 KB · Görüntüleme: 478

Bekir soy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazın yazılım dosyası yüklemeden önce mevcut yazılımın yedeğini alabilirmisin
Çünkü piyasada şuan bu yazılımın 1.7versiyonu bulunuyor ve ram kullanımı çok fazla cihaz yedeği alabilirsen çok iyi olur birde bu cihazda oem kilidi açamadım açabilseydim yardım ederdim
Heryerde bu cihazın yazılım versiyonu 2.3 olan yazılımı aradım eğer yedek alabilirsen paylaşabilirmisin
Bu arada yedek flash tool ile alınabiliyor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Cihazın yazılım dosyası yüklemeden önce mevcut yazılımın yedeğini alabilirmisin
Çünkü piyasada şuan bu yazılımın 1.7versiyonu bulunuyor ve ram kullanımı çok fazla cihaz yedeği alabilirsen çok iyi olur birde bu cihazda oem kilidi açamadım açabilseydim yardım ederdim
Heryerde bu cihazın yazılım versiyonu 2.3 olan yazılımı aradım eğer yedek alabilirsen paylaşabilirmisin
Bu arada yedek flash tool ile alınabiliyor
1 yıllık konu. Muhtemelen cevap vermek için üye oldunuz. Hoş geldiniz aramıza.

Bekir soy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide yazılım dosyası çıkarabilirse iyi olur

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Adb sideload kullanın

Zip kurmak için

Konun tarihine bakmışım ?

Bekir soy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fastboot oem unlock
Yazınca hata veriyor
Bide adb sideload nasıl kullanılıyor zip doğrulaması gerekmezmi bunda

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Sadece fastboot oem unlock (ne?, neyin oem kilidi açılsın? , komut yarım yazılmış) eğer yine çalışmaz ise yeni bir fastboot yüklemek gerekir

Bootloader kodu gerek

Fastboot oem unlock *********( kod)

Bekir soy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bootloader kodunu nasıl bulabilirim

Bekir soy

Öğrenci
Reaksiyon puanı