Oyunum Kasıyo

Bu konuyu okuyanlar

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bilgisayarıma Format Atmadan Önce Oyunlarda Kasmıyodu Fakat Şimdi En Küçük Oyunda Bile Kasıyo Çözüm Bilen Varmı

Reaksiyon puanı
7,999
Tam olarak kuramadım sanırım
Windows 8.1/10 kurduysanız Windows Update'den denetleyin ekran kartı hariç kalan driverlar otomatik olarak kurulacaktır.

Ekran kartı driverini de Google'a modelini yazıp en güncel versiyonu indirmeniz kâfi. Şu an sistemde driverlar olmadığı için performansı çok düşük.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Driverı ben kurdum tekrar kurmayı denicem ben format attım DDU tam olarak anlamını bilmiyorum ?
Display Driver Uninstaller. İlk önce DDU ile önceki sürücüyü kaldırıp sonra yenisini yüklemeniz lazım.

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Windows 8.1/10 kurduysanız Windows Update'den denetleyin ekran kartı hariç kalan driverlar otomatik olarak kurulacaktır.

Ekran kartı driverini de Google'a modelini yazıp en güncel versiyonu indirmeniz kâfi. Şu an sistemde driverlar olmadığı için performansı çok düşük.
Windows 10 du zaten virüs bulaştığı için format atmıştım

Reaksiyon puanı
7,999
Windows 10 du zaten virüs bulaştığı için format atmıştım
Tamamdır hatalı driver kurmadıysanız DDU gerek yok. Windows Update kalan unuttuğunuz driverları kuracaktır. Eski kurduysanız da günceller. Dediğim gibi Update'den bi taratın eksikleri kursun en son ekran kartını kendiniz kuracaksınız.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Display Driver Uninstaller (DDU), zamanla bilgisayara takılan farklı monitörler, üst üste güncellenen sürücüler ve Windows güncellemeleri sonrası biriken kayıt defteri ve sürücü dosyalarını silerek temiz bir sürücü kurulumunun yolunu açan kullanışlı bir araçtır.

Sürprizbozan: Başlangıç Uyarı ve Ayarları

Adım adım sürücü temizliği:
  • İlk olarak Cihazı seçin kısmından neyi sileceğimizi seçiyoruz:

DDU rehberi.png

• Burada Ekran kartını seçince aşağıda NVIDIA/AMD/Intel seçenekleri çıkacak. Bizim sistemde NVIDIA otomatik olarak seçildi.
    • Eğer sisteminizde çift GPU varsa (Intel + NVIDA) önce harici (Ör. NVIDIA) sonra da dahili (Ör. Intel) GPU sürücüsünü silmenizi öneririz.
  • Ekran kartınızı seçtikten sonra artık tek yapmanız gereken Temizledikten sonra yeniden başlat demek.

1573219214084.png
    • Dikkat: İşlem esnasında ekran kapanabilir, açık olan Origin gibi yazılımlar çökebilir. Bu normaldir.
    • Eğer bilgisayarınıza yeni bir ekran kartı takacaksanız Temizledikten sonra kapat seçeneğini kullanın.
      • PC kapanınca eski kartı sökün ve yeni kartı takıp sürücüsü normal bir biçimde kurun.
  • Bilgisayarınız yeniden başladığında sürücüyü normal bir şekilde kurabilirsiniz artık. Tebrikler!

Desteklenen işletim sistemleri:
  • Windows 7
  • Windows 8/8.1
  • Windows 10
Ya da:

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Display Driver Uninstaller (DDU), zamanla bilgisayara takılan farklı monitörler, üst üste güncellenen sürücüler ve Windows güncellemeleri sonrası biriken kayıt defteri ve sürücü dosyalarını silerek temiz bir sürücü kurulumunun yolunu açan kullanışlı bir araçtır.

Sürprizbozan: Başlangıç Uyarı ve Ayarları

Adım adım sürücü temizliği:
  • İlk olarak Cihazı seçin kısmından neyi sileceğimizi seçiyoruz:

DDU rehberi.png

• Burada Ekran kartını seçince aşağıda NVIDIA/AMD/Intel seçenekleri çıkacak. Bizim sistemde NVIDIA otomatik olarak seçildi.
    • Eğer sisteminizde çift GPU varsa (Intel + NVIDA) önce harici (Ör. NVIDIA) sonra da dahili (Ör. Intel) GPU sürücüsünü silmenizi öneririz.
  • Ekran kartınızı seçtikten sonra artık tek yapmanız gereken Temizledikten sonra yeniden başlat demek.

1573219214084.png
    • Dikkat: İşlem esnasında ekran kapanabilir, açık olan Origin gibi yazılımlar çökebilir. Bu normaldir.
    • Eğer bilgisayarınıza yeni bir ekran kartı takacaksanız Temizledikten sonra kapat seçeneğini kullanın.
      • PC kapanınca eski kartı sökün ve yeni kartı takıp sürücüsü normal bir biçimde kurun.
  • Bilgisayarınız yeniden başladığında sürücüyü normal bir şekilde kurabilirsiniz artık. Tebrikler!

Desteklenen işletim sistemleri:
  • Windows 7
  • Windows 8/8.1
  • Windows 10
Ya da:
Benim ne yapmam gerek ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunlar mı sürücü ?

Ekli dosyalar

• resim_2021-04-24_151648.png
    resim_2021-04-24_151648.png
    139.3 KB · Görüntüleme: 125

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hayır. Bu arada modifiyeli sistem kullanıyorsunuz sanırım. Başlat tuşuna sağ click yapıp aygıt yöneticisine girin. Oradan görüntü bağdaştırıcısına 2 kez tıklayın. Orada microsoft temel bağdaştırıcı falan yazıyorsa yüklememişsinizdir. Başka Yüklenmeyen sürücü varsa ünlem şeklinde gösterir.

Ekli dosyalar

• resim_2021-04-24_152637.png
    resim_2021-04-24_152637.png
    41.9 KB · Görüntüleme: 126

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş diyor :) @Lycrizm
Oradan ayrıntılar kısmına gelip aygıt açıklamasına tıklayıp donanım kimliğini seçip en üstdeki donanım kimliğini paylaşabilir misiniz? Sürücü yüklenmemiş.
Sürücü adı yazıyor fakat aratığımda A6 A4 gibi adlarla başlıyor. Emin olmak için donanım kimliğini istedim.
Nası yüklicez

Ekli dosyalar

• resim_2021-04-24_153629.png
    resim_2021-04-24_153629.png
    45.1 KB · Görüntüleme: 143

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Bilgisayarıma Format Atmadan Önce Oyunlarda Kasmıyodu Fakat Şimdi En Küçük Oyunda Bile Kasıyo Çözüm Bilen Varmı
Dün DC'de kasanın içini aç demiştim. Açtın mı? Ayrıca GPU driver'ı yüklememişsin. Microsoft temek görüntü bağdaştırıcısı diyordu.

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam sürücü var fakat sürücü yüklü değil? Bu dediğimden bende anlamadım :/ Asıl sürücü yüklenmemiş.
:D Hocam nasıl sürücüyü yükliceğimizi biliyomsunuz

Dün DC'de kasanın içini aç demiştim. Açtın mı? Ayrıca GPU driver'ı yüklememişsin. Microsoft temek görüntü bağdaştırıcısı diyordu.
Sorun belli sürücü yüklenmemiş Ben şunun cevabını arıyorum
Sürücüyü nasıl yüklicez

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Dün bana işlemcinin AMD A6 6400K olduğunu söylemiştin. Onun içinde AMD Radeon HD8470D var. Onun internetten sürücülerini indireceksiniz.
:D Hocam nasıl sürücüyü yükliceğimizi biliyomsunuz

Sorun belli sürücü yüklenmemiş Ben şunun cevabını arıyorum
Sürücüyü nasıl yüklicez

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu mu ?

Ekli dosyalar

• resim_2021-04-24_154701.png
    resim_2021-04-24_154701.png
    16.3 KB · Görüntüleme: 137

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hagisi

Ekli dosyalar

• resim_2021-04-24_155802.png
    resim_2021-04-24_155802.png
    74.3 KB · Görüntüleme: 126

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Catalyst olanı indirin. Diğeri beta sürümü sıkıntılı olabilir.
Yardım ettiğiniz için size Çok teşekkür ederim herobrine sizede

@WinXP Yalnız halla oynum kasıyo ?
ne yapabilirim Format atmadan önce hiç kasmıyodu

Lycrizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ne oyunu oynuyorsunuz? Düşük grafikde oynamayı denediniz mi?
Yüksek grafikle format atmdan önce 100 fps alıyodum şim 10 fps alamıyorum (Minecraft ve tüm oynadıoğım oyunlar)

Son mesajlar