Oyunları ortalama oynatacak bir bilgisayar için yardım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar merhaba ben sizden bir yardım isteyeceğim. Ben üniversite yıllarımda arkadaşlarla warband oynardım. Okul bitti öğretmen olduk, virüsten dolayı okullar kapalı hafta içi 1 saat online eğitim versem de mounth blade bannerlord çıkmış. Gerçekten bu oyunun aşığıydık. Amacım bu oyunu rahat oynayacağım bir bilgisayar almak. Lise ve üniversite yıllarımda pc toplamak vs çok ilgiliydim ama sonra hiç uğraşmadım. Evimde laptop var üniversiteden kalma 6-7 yıllık bir laptop 2012 yılına kadar çıkmış oyunları kaldırıyor. Laptopumla anca internete giriyorum.

Sizden yardım istediğim nokta şu bu işlerden anlayan arkadaşlar bannerlordu rahat oynayabileceğim laptop veya masaüstüde olur ne kadar tutar. Açıkçası çok fazla bir parada vermek istemiyorum. Sağlam 2. el bile olabilir yani eğer bir rakam yazın derseniz 4000 lira ve onun altları piyasa ne alemde hiç bilgim yok :) şimdiden teşekkürler

Reaksiyon puanı
68
Bu laptop
Bu da masaüstü bunada bakabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence masaüstü al çünkü laptop ısınıp fps düşürür. Kasalı da soğutma iyi olduğu için fps düşmez.

salihSR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Bu laptop
Bu da masaüstü bunada bakabilirsin

Bence masaüstü al çünkü laptop ısınıp fps düşürür. Kasalı da soğutma iyi olduğu için fps düşmez.
masaüstü açılmıyor

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Laptop masaüstü vs. farkeder mi?

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
4 bin liraya oyun için laptop bulmak (sıfır) çok zor. 2. El de ise kullanan nasıl kullandı bunu bilmek zor. Ama 4 e masaüstünü itopyadan vs. bulabilirsin.

erenmutlu123321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim şuan kullandığım ayrıca sinerji den aldığım şuan 4k ederi olan bi sistem önereyim.Kasanın dışı değişmiş içinde sadece cl değeri daha iyi olan bir ram kullanılmış link: Sinerji Frekans F3 A32-RX570 Ryzen 5 1600 8 GB 240GB SSD RX570 : Herhalde tek sıkıntısı depolama eğer bütceniz varsa ssd nin yanına hdd takın yoksa ssd yerine hdd alın çünkü 240 gb gerçekten yetersiz denedim ve hayla kullanıyorum hdd keşke alsaydım diyorum oyun değerleri kısaca söyliyeyim : Cs go : Ortalama yüksek ayarlar 350 fps : Gta V : Yüksek ayarlar Ortalama 75 fps oynayacağınız oyunu hiç oynamadım oyüzden yalan yanlış birşey söylemiyeyim . Ayrıca bütceniz biraz biraz daha artarsa LG nin monitörünü alın (joistikli) tavsiye ederim 75hz 1 ms freesync (ki bu çok iyi bir şey) link : (NEDENSE LİNK BOZUK ÇIKIYOR SİNERJİDEN 22' LİK 22MK400H-B 1MS 75HZ DİYE YAZIN) : (BENQ YERİNE ALABİLİRSİN)

4 bin liraya oyun için laptop bulmak (sıfır) çok zor. 2. El de ise kullanan nasıl kullandı bunu bilmek zor. Ama 4 e masaüstünü itopyadan vs. bulabilirsin.
İtopya çok sıkıntı ya yani 3k lık sistemi sana 3.5k ya sunuyolar, tamam kargolama hızlı gönderim okeyde 500 lira için değmez be

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Benim şuan kullandığım ayrıca sinerji den aldığım şuan 4k ederi olan bi sistem önereyim.Kasanın dışı değişmiş içinde sadece cl değeri daha iyi olan bir ram kullanılmış link: Sinerji Frekans F3 A32-RX570 Ryzen 5 1600 8 GB 240GB SSD RX570 : Herhalde tek sıkıntısı depolama eğer bütceniz varsa ssd nin yanına hdd takın yoksa ssd yerine hdd alın çünkü 240 gb gerçekten yetersiz denedim ve hayla kullanıyorum hdd keşke alsaydım diyorum oyun değerleri kısaca söyliyeyim : Cs go : Ortalama yüksek ayarlar 350 fps : Gta V : Yüksek ayarlar Ortalama 75 fps oynayacağınız oyunu hiç oynamadım oyüzden yalan yanlış birşey söylemiyeyim . Ayrıca bütceniz biraz biraz daha artarsa LG nin monitörünü alın (joistikli) tavsiye ederim 75hz 1 ms freesync (ki bu çok iyi bir şey) link : (NEDENSE LİNK BOZUK ÇIKIYOR SİNERJİDEN 22' LİK 22MK400H-B 1MS 75HZ DİYE YAZIN) : (BENQ YERİNE ALABİLİRSİN)

İtopya çok sıkıntı ya yani 3k lık sistemi sana 3.5k ya sunuyolar, tamam kargolama hızlı gönderim okeyde 500 lira için değmez be
Fiyatlandırmalarından haberim yokta. Birçok site var. Güzel bir planlama ile daha ucuza dahi elde edilebilir.