Oyunlarda oluşan ekran titremesi

Bu konuyu okuyanlar

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Screenshot_20200416-232657.jpg Screenshot_20200416-232708.jpg Screenshot_20200416-232737.jpg Screenshot_20200416-232832.jpg

Arkadaşlar merhaba. Laptop'um var ve yaklaşık 1 aydır aniden oyun oynarken ekranımda oluşan titremelerle boğuşuyordum. Dün fırsatım oldu ve 1-2 tane bilgisayarcı gezdim. Gittiğim ilk bilgisayarcı, sorunun ekran kartından olduğunu fakat bilgisayarımın ekranı çok acemice yapıştırılmış olduğundan açarsa kırılacağını söyledi. 4-5 ay önce de monitörün içi görünüyordu, ucube bir bilgisayarcı bildiğiniz yapıştırdı. İkinci bilgisayarcıya gittiğim de ise bilgisayarımın hiçbir şeyinin olmadığını, format atarsa düzeleceğini söyledi. Tamam dedim, bıraktım. Ertesi gün bilgisayarı aldığımda normal sörf ederken bile oluşan titremeler gitmişti. Lakin şimdi bir oyun açtım ve oyunda olan titremenin devam ettiğini gördüm. Ekran kartından olduğunu düşünüyorum, yalnız gittiğim ilk bilgisayarcı açarsa kırılacağını söyledi. Yapıştırılmış bir ekran açarsa kırılır mı sizce? Bir de tavsiyesi veya yorumu olanlar yazarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sistem:

İşlemci: Intel i5 7200U
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: 930Mx
Mesaj otomatik birleştirildi:

.

Son düzenleme:

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
seçeneklerden v sync yi aç ve dene. sonucu söylersen sevinirim

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Ekranı neyle yapıştırdığına bağlı durum.
Monitör mü kırılmıştı neden açmış geri yapıştırmış?

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ekranı neyle yapıştırdığına bağlı durum.
Monitör mü kırılmıştı neden açmış geri yapıştırmış?
Evet evet, monitör birbirinden ayrılacaktı neredeyse, tutkalla yaptığı çok net. Dışarıya biraz taşmış, belli oluyor yani.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Evet evet, monitör birbirinden ayrılacaktı neredeyse, tutkalla yaptığı çok net. Dışarıya biraz taşmış, belli oluyor yani.
Led ekran üzerinden çerçeveni çıkarmak parmak tırnakları gücüyle mümkün.
Çekince çıt çıt bölgeler ayrılamayınca çerçeve kırılacaktır tabii.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Üzerine bir soğuk su içmem lazım değil mi? Şansıma da dolar rekora gidiyor.
Aslında çok dikkatli ve el becerin varsa kendinde açabilirsin çerçeveni. Youtube da tonlarca video var neresi nasıl açılır diye.

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Aslında çok dikkatli ve el becerin varsa kendinde açabilirsin çerçeveni. Youtube da tonlarca video var neresi nasıl açılır diye.

Bağcık bağlamayı bile 15 yaşımda öğrenmiş biri olarak bence hiç dokunmayayım. En azından sörf falan sıkıntı olmuyor :laughing:

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
farkettiyseniz oyundaki harita falan çok net gözüküyor oyunlardan dolayı olabilir sıkıntı

bu arada gta 4 de o sıkıntı bendede oluyor başka bi oyunda denemeni öneririm

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Ekli dosyayı görüntüle 93706Ekli dosyayı görüntüle 93707Ekli dosyayı görüntüle 93708Ekli dosyayı görüntüle 93709

Arkadaşlar merhaba. Laptop'um var ve yaklaşık 1 aydır aniden oyun oynarken ekranımda oluşan titremelerle boğuşuyordum. Dün fırsatım oldu ve 1-2 tane bilgisayarcı gezdim. Gittiğim ilk bilgisayarcı, sorunun ekran kartından olduğunu fakat bilgisayarımın ekranı çok acemice yapıştırılmış olduğundan açarsa kırılacağını söyledi. 4-5 ay önce de monitörün içi görünüyordu, ucube bir bilgisayarcı bildiğiniz yapıştırdı. İkinci bilgisayarcıya gittiğim de ise bilgisayarımın hiçbir şeyinin olmadığını, format atarsa düzeleceğini söyledi. Tamam dedim, bıraktım. Ertesi gün bilgisayarı aldığımda normal sörf ederken bile oluşan titremeler gitmişti. Lakin şimdi bir oyun açtım ve oyunda olan titremenin devam ettiğini gördüm. Ekran kartından olduğunu düşünüyorum, yalnız gittiğim ilk bilgisayarcı açarsa kırılacağını söyledi. Yapıştırılmış bir ekran açarsa kırılır mı sizce? Bir de tavsiyesi veya yorumu olanlar yazarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sistem:

.
Sorunun oyundan kaynaklı . Monitörden kaynaklı bir sorunda ekran dış taraftan yani tüm kareler için bir çizgi olur fakat mini haritaya bakacak olursan çizgilerin üstünde kalıyor monitörden kaynaklansa mini haritada bölünürdü . Oyunun pack eksikliğinden diye düşünüyorum . Farklı bir oyun denemeyi birde ekran kartı derecelerini izlemeni öneririm belki belirli bir sıcaklıktan sonra yapıyordur böylece teşhisi tam koyarız .

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
farkettiyseniz oyundaki harita falan çok net gözüküyor oyunlardan dolayı olabilir sıkıntı

bu arada gta 4 de o sıkıntı bendede oluyor başka bi oyunda denemeni öneririm
GTA 4, Syndicate denedim. Sorun aynı şekilde devam ediyor dostum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
gta 4 de harita düzgün gözüküyomu

bu sorun zaten gta 4 de var bu arad
Evet evet, harita normal. Harita da sıkıntı yok. Fakat oynamaya geçince titreme başlıyor.

Sorunun oyundan kaynaklı . Monitörden kaynaklı bir sorunda ekran dış taraftan yani tüm kareler için bir çizgi olur fakat mini haritaya bakacak olursan çizgilerin üstünde kalıyor monitörden kaynaklansa mini haritada bölünürdü . Oyunun pack eksikliğinden diye düşünüyorum . Farklı bir oyun denemeyi birde ekran kartı derecelerini izlemeni öneririm belki belirli bir sıcaklıktan sonra yapıyordur böylece teşhisi tam koyarız .
Dostum, GTA 4 açtım. 70 dereceye kadar çıkıyor.

Son düzenleme:

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Evet evet, harita normal. Harita da sıkıntı yok. Fakat oynamaya geçince titreme başlıyor.

Dostum, GTA 4 açtım. 70 dereceye kadar çıkıyor.
sorun oyunlardan kaynaklı başka bir oyunda dene

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Şimdi de Syndicate açtım, yine 70 derece olmakla beraber bu sefer daha da beter olmuş. Hiçbir şey gözükmüyor bu sefer, her şey karman çorman.

sorun oyunlardan kaynaklı başka bir oyunda dene
ETS 2 olur mu?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Şimdi de Syndicate açtım, yine 70 derece olmakla beraber bu sefer daha da beter olmuş. Hiçbir şey gözükmüyor bu sefer, her şey karman çorman.

ETS 2 olur mu?
olur

VAYRALDİN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 93706Ekli dosyayı görüntüle 93707Ekli dosyayı görüntüle 93708Ekli dosyayı görüntüle 93709

Sistem:

.
dostum sorununa çözüm buldun mu acaba. ben de fifa online 4 ve fifa 18 de aynı sorunu yaşadım. oyunda ve sonrasında ekran titredi. fifa 18 i kadlırdığımda sorun çözülmüştü ama online 4 ü kaldırmak isteiyorum.

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Büyük ihtimalle monitör kaynaklı bir hata lakin yazılımsaldır bence eğer sörf yaşarken oluşmuyorsa hata çünkü fiziksel olsa 7 24 yapar ya da tetiklediğinde sadece oyunlarda yapıyorsa monitör ayarlarına bak eğer o da olmazsa ekran kartından olabilir evet

VAYRALDİN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle monitör kaynaklı bir hata lakin yazılımsaldır bence eğer sörf yaşarken oluşmuyorsa hata çünkü fiziksel olsa 7 24 yapar ya da tetiklediğinde sadece oyunlarda yapıyorsa monitör ayarlarına bak eğer o da olmazsa ekran kartından olabilir evet
teşekkürler dostum.