Oyunlarda gereksiz yere kasma

ThorA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba.Sorunu anlatayım.
Msi ge60 notebook um var. özellikleri;
i7 3630 işlemci
gtx660m grafik kartı 8 gb ram
Geçen gün COD Black Ops 3 ü kurdum ve sonrasında oyunlarda gereksiz bir kasma başladı fifa 15 oynuyorum gözle görülür bir kasma var fps değerlerini ısı değerlerini herşeyi kontrol ettim bi anormallik yok. tüm sürücüler güncel hatta .Net freamwork e kadar herşeyi kaldırıp tekrar kurdum fakat durum aynı. Lütfen bi ardım edin format atmadan nasıl halledebiliriz?

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
win 8 win 8.1 win10 işletim sistemlerinden herhangi birini kullanıyor iseniz günlük pc ye reset atmanızı öneririm. bu işletim sistemleri ile pc yi kapattığınızda hızlı başlat özelliği aktif ise bir nevi uyku moduna geçiyor. bu da ram , vram vs şişmesine bu nedenle fps düşüşlerine neden oluyor. özelliği denetim masası - güç planını değiştir - hızlı başlatı aç seçili ise kaldırın. sorun çözülmüş olacaktır.

ThorA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemim 8.1 hızlı başlatı kaldırdım fakat yine aynı. İşin garip tarafı en düşük ayarlarda dahi bu anlık donma oluyor.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Sistemim 8.1 hızlı başlatı kaldırdım fakat yine aynı. İşin garip tarafı en düşük ayarlarda dahi bu anlık donma oluyor.
Anlık donma dediğin HDD kaynaklı da olabilir. HDD okuma safhasında problem olabilir. HDTune adlı program ile Harddiskini bi tarat istersen ..

ThorA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toshiba 128 lik ssd kullanıyorum. oyunu hhd ye taşıyıp öyle de denedim fakat aynı :(
Ama yine bir deneyeyim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anlık donma dediğin HDD kaynaklı da olabilir. HDD okuma safhasında problem olabilir. HDTune adlı program ile Harddiskini bi tarat istersen ..

Disklerde herhangi bir sıkıntı yok test ettim.

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kardeşim optimus teknolojisi denen bi illet var onboart ve harici ekran kartı oluyor normal sartlarda onboart ekran kartında calısıyo kasmaya baslaynca otomatik men diğerine geçiyor diye soyleniyo ama geçmiyor elle ekran kartı ayarlarına girip oyunun yolunu göstermen gerekli düzelecektir sorun büyük ihtimalle

ThorA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc ye format attım sorun çözüldü. muhtemelen yazılımsal bir sıkıntıydı.