Oyunlarda Gereksiz Kasma Oluyor Yardım !!

Drangleic

Profesör
21 Eylül 2012
1,333
263
263
Arkadaşlar benim sorunum oyunlarda gereksiz yere kasma geçen gün bir oyun aldım oyunun adı Flash Point Red River. Benim pc bu oyunun gereksinimlerine fark atıyor ancak oyunu açtığımda kasma yaşıyorum, başlangoçta o kadar kasmıyor ama sonralarda artık dayanılmaz hale geliyor. Sadece bu oyunda değil bu sadece bir örnek Need For Speed Most Wanted 2012 ve minecraft gibi oyunlarda çok kasıyor. Sistemim şöyle

İŞLEMCİ : İntel Core i7 - 2630QM 2.00ghz 8 ( 8 çekirdekli gibi görünüyor ama arkadaşlar laptop ta en fazla 4 tane olabilir diyorlar )
RAM:8gb
EKRAN KARTI : Radeon HD 6770M 2gb.
HARDDİSK : 683gb
İŞLETİM SİSTEMİ: windows7 homepremium
(yazmayı unuttuğum birşey varsa belirtin)

Arkdaşlar çoğu kişi ekran kartını güncelle felan diyor ama güncellemeye çalıştınmı zaten en güncel yazlımı kullanıyorsunuz mesajı çıkıyor Sitesinden bulamadım siz eğer siz bulursanız link atabilirmisiniz :) Şimdiden herkese tesekkürler...

Usui Takumi

Profesör
10 Temmuz 2011
3,551
1,177
293
asc ile sistemi tarat ardından smart defragla disk birleştir ve tam iyile yap ondan sonra dene bi. bi de virüs taraması yap.

HRNKC

Profesör
1 Ağustos 2008
4,155
20
218
İşlemci HyperThreading ile sanal çoklama yaparak 4 ü 8 çekirdek mantığıyla çalıştırır... Sistem 8 çekirdek görür fakat fiziksel anlamda 4 çekirdek içerir işlemciniz...

Ekran kartınız M kodlu olduğuna göre notebook kullanıyor olmalısınız... Ekran kartı driver ı konusunda notebook firmaları cihaza göre özelleştirilmiş driver çıkarırlar, pc nin tam modelini yazarsanız driver için bağlantı veririm... Kasmanın birçok sebebi olabilir, güncel driver kurmakla sorun çözülecek diye garanti yoktur... Güncellemeden sonra sıkıntı devam ederse, farklı stratejiler izleyerek cihaza müdahale ederiz...

Drangleic

Profesör
21 Eylül 2012
1,333
263
263
Bilgiler için teşekkürler bilgisyarın modeli " Hp pavilion dv6 notebook PC "