Oyunlar nereden geliyor

Bu konuyu okuyanlar

oquzhan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aral games gibi oyunları büyük şirketlere dağıtan şirketler oyunları avrupadan alıp ( örn: FIFA'yı) kendisi mi Türkçe hale getirip satıyor yoksa onlar da mı farklı yerden alıp dağıtıyor. Nereden geliyor bu oyunlar arkadaşlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Oyun yapımcısı oyunları büyük toptancılara veriyor bu toptancılar aral games gibi daha küçük toptancılara veriyor buralardanda mağazalarda vesaire alınıarak oyuncuya ulaşıyor.

Toptancılar/Dağıtıcılar

oquzhan001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Oyun yapımcısı oyunları büyük toptancılara veriyor bu toptancılar aral games gibi daha küçük toptancılara veriyor buralardanda mağazalarda vesaire alınıarak oyuncuya ulaşıyor.

Toptancılar/Dağıtıcılar

ben aral games gibi şirket açmak istiyorum oyunları nereden alıcam kiminle nasıl iletişime geçebilirim

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
ben aral games gibi şirket açmak istiyorum oyunları nereden alıcam kiminle nasıl iletişime geçebilirim

Bir şirket kuracaksın oyunu alıp satacaksın yani öncelikle şirket nasıl kurulur ticaret nasıl yapılır ithalat nasıl olur vergileri masrafları girişim örnekleri falan bunları araştırmak lazım iyi bir para lazım tecrübe lazım. Bir şirketten danışmanlık bile alabilirsin. Aral games gibi yurtiçi değil daha büyük dağıtıcılardan alacaksan dış ticaret/ithalat konularına yoğunlaşmalısın. Bu firmalar belli yani iletişime geçip görüşmen lazım her şirkete satıyorlar mı en az ne kadar satıyorlar falan. Tabi görüşme için bir şirketinin olması lazım. Birden böyle büyük bir işe girilebilir mi fikrim yok. Ciddiysen Dış ticaret konusunda uzman kişilerle görüşmen lazım.

Son mesajlar