Yardım Oyundayken mouse takılıyor

BadColdW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
LoL oynarken mouse laglanıyor gibi takılıyor. Başka herhangi bir uygulama veya oyunda böyle bir şey olmuyor sebebi ne olabilir?
Bahsi geçen Mouse Powerstar GW-02 kablolu bir mouse, laglandığı için belki internetle alakalı diye düşünmüştüm ve ethernet bağladım fakat hâlâ aynı. Yardımcı olursanız sevinirim

Lich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. **Arka Planda Çalışan Uygulamalar**: League of Legends oynarken arka planda çalışan başka programlar veya işlemler mouse'un tepkisini etkileyebilir. Görev Yöneticisi'ni açarak gereksiz uygulamaları kapatmayı deneyin.

2. **Oyun Ayarları**: League of Legends ayarlarında, özellikle grafik ayarları veya FPS (kare hızı) sınırlandırmaları, mouse performansını etkileyebilir. Grafik ayarlarını düşürmeyi ve FPS'yi sınırlamayı deneyin.

3. **Mouse Ayarları ve Yazılımı**: Mouse'unuzun sürücülerini güncelleyip güncellemediğinizi kontrol edin. Ayrıca, mouse'un DPI (dots per inch) ayarlarını oyun için optimize ettiğinizden emin olun.

4. **Yazılım Çakışmaları**: Özellikle oyun içi bindirme (overlay) yazılımları (örneğin, Discord veya NVIDIA GeForce Experience) mouse performansını etkileyebilir. Bu tür bindirme yazılımlarını devre dışı bırakmayı deneyin.

5. **Donanım Sorunları**: Mouse'unuzun kablosunu veya USB bağlantı noktasını kontrol edin. Farklı bir USB portuna takmayı deneyin. Ayrıca, mouse'u başka bir bilgisayarda test ederek sorunun mouse'un kendisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirleyebilirsiniz.

Bu adımları deneyerek sorunun kaynağını belirlemeye çalışabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, mouse'unuzu değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
( ^ω^ )