"oyuncular Rijkaard'ı Sevmiyor"

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Galatasaray'daki kötü gidiş gündemin önemli maddelerinden biri olmayı sürdürüyor. Sarı kırmızılıların durumunu yorumlayan eski milli futbolcu Ogün Temizkanoğlu, hiçbir futbolcunun Rijkaard'ı sevmediğini iddia etti.

news_manset_resim_4q_Idman_GS013.jpg

Trabzonspor ve Fenerbahçe’de forma giyen ve kaptanlık yapan Eski Milli futbolcu Ogün Temizkanoğlu, Best FM’den Özkan Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu “Futbol Vadisi” programına stüdyo konuğu oldu, Süper Lig’de ikinci haftayı mağlubiyetle kapatan Beşiktaş ve Galatasaray’ın durumunu değerlendirdi..

Schuster’in maça yanlış bir kadroyla çıktığını savunan Ogün Temizkanoğlu, “Bence Schuster bu maçta intihar etti. Belli ki Schuster, Türkiye’yi henüz çok iyi tanımıyor. Şu da bir gerçek; sonuçta bu takım Beşiktaş. Bu takımda kim oynarsa oynasın, nasıl oynarsa oynasın, o formayı taşıdığı zaman rakip kim olursa olsun kazanmak için oynamak zorundadır. Bu yenilgi sadece futbolcuların suçu değil. Maçta taraftarın da yüklendiği futbolcular vardı. Moral de futbolcu için çok önemli. Ama tabi ki birileri Schuster’e gerçekleri göstermek zorunda” dedi.

"SCHUSTER ÇOK HAFİFE ALMIŞ"
Normal şartlarda Schuster’in maça orta sahada Ernst, Necip ve Guti ile başlaması gerektiğini söyleyen Ogün Hoca, “Ben Necip’i daha önce de Milli Takım’da oynatmaya çalıştım. Ama şu bir gerçek; Beşiktaş’ın acil bir santrfora ihtiyacı var. Gerçi Bobo gibi bir forvet ve Zapo gibi bir defans oyuncusu bu maçta nasıl tribünde oturur anlayamıyorum. Belli ki Schuster’e İBB’nin 2-0 mağlup olduğu Kayseri maçını izletmişler. Schuster de İBB’yi hafife almış. Sonuçta bir Türk hocası dünyaca ünlü bir hocaya çok güzel bir ders verdi. Ben sadece bunu söyleyebilirim” diyerek Schuster’in bu maçı çok hafife aldığını bir kez daha vurguladı.

"NECİP FAZLA KALMAZ"
Ogün Hoca, Necip’in, önümüzdeki 10 yıl içinde sadece Türkiye değil, dünyada adından söz ettirecek kapasiteye sahip bir oyuncu olduğunu, genç oyuncunun Türkiye’de çok uzun süre futbol oynamayarak Avrupa’da büyük bir takıma transfer olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

"G.SARAY KARAR ALMAK ZORUNDA"
Ogün Temizkanoğlu, son şampiyon Bursaspor’a 2-0 mağlup olan Galatasaray’ın durumunu ise şöyle değerlendirdi: ”Galatasaray bu hoca ve bu kadroyla beni çok şaşırtıyor. Beşiktaş’ın orta sahasında Ernst, Necip, Guti gibi isimler varken, Galatasaray’a baktığımızda Ayhan, Barış, Mustafa Sarp var. Aradaki fark bu zaten. Her ne kadar Beşiktaş’ın da aldığı sonuç kötü olsa da Galatasaray’ın gücü olmadığı ortada.Galatasaray rakibini baskı altına almaya çalışıyor ama alamıyor. Ertuğrul Hoca oyunu çok güzel yönetti. Bekledi ve takıma kontratak oynatarak galibiyete ulaştı. Galatasaray’a baktığımızda ise oyuncuların ikinci hamleyi yapacak güçleri yoktu.

Avrupa’nın en üst düzey takımlarında çalışmış bir hoca bu takımın başında. Ama takımın yürüyecek hali yok. Arda’ya ve Hakan’a baktığınız zaman şaşırıyorsunuz. Bu oyuncular geçen sene neydiler, ne oldular. Galatasaray inanılmaz bir düşüş içerisinde ve bu düşüşle devam ederlerse çok daha fazla yara alacaklardır. Bence bir an önce radikal kararlar alınmak zorunda. Böyle kararlar almak içni bence 6-7 hafta geçmesine de gerek yok. Sezon başında böyle kararlar alınabilir. Beğenmiyorsanız hemen göndereceksiniz. Bu bir gerçek.

"TAKIMDA LİDER YOK"
Dışarıdan bakıldığı zaman bütün futbolcuların birbirlerine küs olduklarını görebiliyorsunuz. Takımda bir liderlik, birleştirici bir unsur yok. Rijkaard doğru diyor aslında. Liderlik yapacak bir kaptan yok Galatasaray’da. Arda bu takımın kaptanı. Ama Arda bu kaptanlığı taşıyamaz. Ben bunu Arda ilk kaptan olduğu zaman da söyledim. Arda eskiden çok kolay adam geçen bir futbolcuydu. Şimdi bakıyoruz bütün topları kaybediyor. Gücü kalmamış. Ayrıca bu takımda kimse Rijkaard’ı sevmiyor. Rijkaard bu takımda istenmiyor. Ben bu maçta bunu gördüm”

Kaynak

TazzzY

Dekan
Katkıda Bulunan
Reaksiyon puanı
275
Ortada Doğru düzgün Oyuncumu varda Rijkaard'ı sevmeyecek?

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Galatasaray’ın gücü olmadığı ortada.Galatasaray rakibini baskı altına almaya çalışıyor ama alamıyor. Ertuğrul Hoca oyunu çok güzel yönetti. Bekledi ve takıma kontratak oynatarak galibiyete ulaştı. Galatasaray’a baktığımızda ise oyuncuların ikinci hamleyi yapacak güçleri yoktu.

Ayrıca bu takımda kimse Rijkaard’ı sevmiyor. Rijkaard bu takımda istenmiyor. Ben bu maçta bunu gördüm”

Kaynak

Bursaspor maçından bahsediyor sanırım veteran abimiz. Maçı bende izledim evet yenildik. ama Galatasarayın rakibi baskı altına alamadığı kısmı biraz garip olmuş acaba farklı maçları mı izledik ? özellikle ikinci yarı maç kimin sahasında oynandı acaba ?Galatasaray şanslı gününde olsa 5-6 gol atardı. böyle ezbere yorumlar olmuyor.

takımda kimse Rijkaard sevmiyor bunu maçta gördüm diyor. hala aynı maçtamıyız anlayamadım nasıl görmüş açıklasada bizde o gözle baksak.. kaldı ki bir futbolcunun kim olursa olsun bir hocayı istememe gibi bir durumu olamaz.

bir söz vardır ( yoksada ben uydurdum :D ) Hava kararınca çakallar ortaya çıkarmış.
Son olarak Lucescu'nun sözü vardı, hatırlamayanlar için "Köpekler istiyor diye atlar ölmez"

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
futbolcular herhalde rijkardın kovulması için mahsus oynamıyorlar

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Futbol çok nankörsün çook.. Bursa maçında bir baroş bir de adını hatırlayamadığım gs li oyuncu kaleye bir metre mesafeden topa vurmaya çalıştılar da ıska geçtiler.

GS nin işi zor rikardın da işi zor..Gs bu hale bir sezonda mı geldi yoksa yıllardan beri geri gidişin en son geldiği nokta mı_?

Bence GS de istikrarlı bir geri gidiş var başarı anlamında.

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Kimse çözemedi ya olayı sen çözmüşsün Ogün efendi,Bursa yenilgisi farklı bir zamanda gelseydi taraftar ayakta alkışlardı takımı,Güzel top oynadık ama olmadı.2 yenilgi üst üste almamız dünyanın sonu değil...

"Böyle kararlar almak için bence 6-7 hafta geçmesine de gerek yok."

Zaten çoğunluk senin gibi düşündüğü için,Futbolumuz geriye gidiyor maalesef.Bu iş 6-7 haftada sonuç alınabilecek karar verilebilecek bir iş değil,bu kafayla daha çok futbolcular teknik direktörler gelir gider,senin gibilere de bol bol malzeme çıkar.

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
"Ayrıca bu takımda kimse Rijkaard’ı sevmiyor. Rijkaard bu takımda istenmiyor."

hıııııhhhhh bi ogünümüz eksikti!!!!!
bu takımdan kimse seni sevmiyor bence ogün...
yemezler, galatasarayımızı ucuz köşe yazarlarının yorumlarıyla dağılan küçük takımlarla karıştırmasın kimse.
ilerleyen haftalar etrafımızda aç kurtlar gibi bekleyenlere en güzel cevabı verecektir bence.
zuhahahahahahahaa

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ortada iyi oynayan futbolcu varmiki....
Aslinda boyle teknik direktore bence hata bulmasinlar..
Maclari takip eden birisi olarak GS nin oyuncularinda is yok
Oynamiyorlar yada oynayamiyorlar gibi bir durum var
Rijkaard ne yapsin adam soyluyor oyuncular uygulayamiyor demekki
Daha ligin basi hemen karamsarliga dusmemeleri gerekiyor Gs camiasi
bence sonucta bu bir futbol yenecende yenilcende beraberde kalcan yani....

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Galatasarayda Rijkaardı sevmeyecek saygı duymayacak kadar kariyerli oyuncu varmıki ? Kim kimi beğenmiyo acaba.Bizim yerliler alışmışlar 3.lig teknik direktörlerine her mızmızlandıklarında peşlerinden koşacak adamlara tabi sevmezler şimdi.Adam sallarmı sizi? helede bu halinizle

Fiberadam

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Kim neden sevmiyormus? Meydani bos bulup sallamak kolay..

Haftalardir iyi formu olmasina ragmen kadrodan kesik yiyip, oynamaya firsati bulamayan Ayhan,Mustafa Sarp,Hakan Balta mi?

Daha iki mac goremeden sakatlanan Cana ve Pino mu? Sakatlandiklari icin mi sevmiyorlar acaba ?

Ustun performanslarina , hergecen gun kendini gelistirmesine karsin aylardir forma giyemen Aykut mu?

Yazmak icin birseyler yazmak kolayda , biraz elle tutulur bi kanit olsa.
Hincal Ulucun, Adnanlar arasindaki sir yazisinida okudum, herseyden bahsetmis ama o sir ne bi onu anlatmamis.
Bu tur adamlarla spor medyasi olmaz olsun.