Yardım Oyuna Girince Wifi Kendiliğinden Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Evet, konu saçma ama gerçek :D Normalde internette gezinirken veya steam'de başka oyunları oynarken hiçbir sorun olmuyor. Ancak Ets2 'yi başlattıktan yaklaşık 10 saniye sonra wifi kendiliğinden kapanıyor. Alt tab atıp tekrar bağlamaya çalışıyorum ama ya yakında hiçbir ağ bulamadığını söylüyor ya da kullandığım ağ gözükmüyor. Sorun neyden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bu yüzden bilgisayar ve ayarlar hakkında şu bilgileri verebilirim.

- Sistem Özelliklerim ; İ5-10200H işlemci, 8GB 2933mhz ram, gtx1650ti 4GB ekran kartı, 500GB m.2 SSD 3,5 okuma/3 yazma, Intel(R) Wireless-AC 9560 160MHz Wifi 5, win10 pro orijinal lisans (crack değil), 120hz 1920*1080 çözünürlük monitör

- Sistem - Monster Abra a5 v.16.6.5 (eski değil 2 gün önce aldım)
- Wifi driver güncel.
- Kullandığım modem wifi 4 - 2.4ghz
- Windows Güvenlik Duvarında hem steam hem de ets2 için özel ve ortak izinler açık.
- Sistem güç seçenekleri performans ve kablosuz bağdaştırıcı ayarları en yüksek performansta.
- Windows Defender + Eset Smart Security sistem tarama sonuçları temiz.

Oyun ayarları ; 1920*1080 çözünürlük, 120hz, dikey eşitleme kapalı, kalite ayarları en yüksek, minimum fps 49, ortalama fps 59, max fps 69

- Steam'de ETS2 orijinal.
- Steam ayarlarda oyun için herhangi bir başlatma seçeneği bulunmuyor.

Not : İnternetten araştırıp denediğim başarısız çözümler ; Wifi aygıtını silip tekrar yüklemek, wifi driver eski sürümleri yüklemek, sistemi güvenli modda açmak, wifi sorun gider v.s. başarısız oldu.