Oyuna Girince Turboboost Çalışmaması

cuneytkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaslar Merhaba. Lenovo Y50-70 kullanıcısıyım. Bilgisayar bakımlarım yeni yapıldı. Format yeni atıldı. Tüm sürücüler elle en güncel şekilde yapıldı. Ayarlar yüksek performansa alınıp, işlemci güç ayarları %100e alındı. Nvidia denetim masasından yüksek performans ayarı yapıldı. Isı değerleri ise gayet normal. Şimdi sorunuma geçelim. İşlemcim boşta iken, 3.40 ile 3.50 GHZ arası çalışıyor. Ancak oyuna girdiğim zaman 2.49 sabitleniyor. ThrottleStop programı ile hız aşırtma yaptım. 3.50 GHZ'de oyun içi 97 98 dereceleri buldum ama muazzam bir performans aldim. Dedim ki 3 GHZ ye sabitleyeyim bu seferde mavi ekran hatası aldım, sistemim çöktü.. Ben bu sorunları ne ve nasıl şekilde çözebilirim.

İşletim sistemi: Windows 10 home 64 bit
8 GB RAM 1600 Mhz Tek
4710HQ İ7 işlemci 2.50 GHZ turboboost 3.50
GTX 860m ekran kartı
İntel HD 4600 onboard

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Laptopa sogutucu al. Termal macunlari yenile. İsinma cok cok normal.

cuneytkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aynı olayın benzeri bende de mevcut fakat bende ısınma sorunu bu kadar gözlenmedi tabi ki. Bu hız aşırtma olayı biraz riskli tabi. Teker teker denemen gerekiyor. Benim olaya da bu konudan bakabilirsin.

https://forum.shiftdelete.net/threa...-icin-musteri-hizmetleri-ile-konusmam.543399/
Sorunu tam nasıl cozdugunu anlayamadım hocam ya.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Laptopa sogutucu al. Termal macunlari yenile. İsinma cok cok normal.
Bunların hepsini yaptığımı yukardaki konuda bahsettim

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Sorunu tam nasıl cozdugunu anlayamadım hocam ya.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bunların hepsini yaptığımı yukardaki konuda bahsettim
Sogutucu ile dene. 4 tane 140mm fanli bir stand vardi tam hatirlamiyorum. Addison olmasi lazim.