Öneri Oyun Yapımı Için Laptop

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
20
Evet , program ve oyun Yazıyorum . Visual studio , Unity , Blender veya ilerde daha fazla program kullanacağım , bu işler için herkes I serisi işlemci yerine AMD al diyor . Grafik tasarım , kod yazma ve çok nadiren de olsa oyun oynamak için laptop tavsiyesi almak istiyorum , en fazla 14 bin TL , eğer fiyata göre baya iyiyse 15.5 e kadar çıkarabilirim . Yani , bana uzun süre gitsin , işlemcisi ve ekran kartı da bunun gibi programları kaldırsın .

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Hangi oyun motorlarını kullanacaksın, ayrıca batarya kullanımı ve hafiflik senin için önemli mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak önem verdiğiniz donanım hangisi?

Reaksiyon puanı
686
Oyun için bunu önerirdim ama
İş için işlemci önemli diye biliyorum

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Küçük ve orta şekilde oyun yapmak için;
Normal SSD,
4 çekirdekli ve 2.50 Ghz İşlemci,
En 8 çekirdekli ve 2 GB Ram'li GPU
8 GB DDR3 Ram.

Reaksiyon puanı
20
Hangi oyun motorlarını kullanacaksın, ayrıca batarya kullanımı ve hafiflik senin için önemli mi?
Hafiflik hayır , batarya evet , ileride geliştireceğim oyun motorlarını , unreal engine cryengine felan ilerletecegim , Daha farklı programlar

Bu arada cevabı 2 gün önce yazdım ama atmamış

Ek olarak önem verdiğiniz donanım hangisi?
Yani , AMD öneriyorlar ama tam bilmiyorum , geri kalanı pek alakam yok , SSD olsun ve hangi işlemci daha iyiyse o

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,595
Benim Radeon HD 7450M GPU ile Blender ve 3DsMax kullanırken nesnelerin kendi kendine saydamlaşması gibi saçma sorunlar yaşıyorum, ama bu AMD'nin genel bir sorunu olabilir de olmayabilir de, emin değilim.

Reaksiyon puanı
20
blender da intel daha stabil çalışıyor. tek çekirdek performansı vs. amd den daha iyi. performans derken ghz hızı değil sadece.
İşlemci felan pek takmıyorum , sadece laptop önerisi istiyorum , monster serisi var , helios 300 var , MSI var , kafam karıştı bir önerisi olan varmı

BayDeveloper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İşlemci felan pek takmıyorum , sadece laptop önerisi istiyorum , monster serisi var , helios 300 var , MSI var , kafam karıştı bir önerisi olan varmı
hp, acer, dell almada ne alırsan al. bunları alacağına git bi fırın al daha iyi.
monster da ekran panel sıkıntısı oluyor artık kafana göre takıl kardeşim. :)

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Bu bilgisayar biraz pahalı ama güzel, 62Wh'lik dört hücreli bir bataryası var.