Oyun oynarken veya adobe programlarını kullanırken ekranda renkli noktalar gözükmesi

Mr. Gökhan kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar.
Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarımı güncelledikten sonra resimdeki hata ile karşılaşmaya başladım. Türkçe çözüm siteleri aradım ama bulamadım. İngilizce buldum onlarda sürücüleri yenileyin diyor onu da denedim ama hala bu hata ile karşılaşmaktayım. Sorun sadece belirli programlarda meydana gelmekte lol ve adobe uygulamalarında bu sorunla karşılaştım. Sürücü güncelleme, bilgisayar sıfırlama gibi şeyleri denedim. Çözünürlük ayarlarım önerilenlerde sorun sadece bu programları kullanırken veya resimdeki gibi oyun sonu ekranında oluyor.

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    434.1 KB · Görüntüleme: 131
  • 2 resim.png
    2 resim.png
    830.7 KB · Görüntüleme: 208

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hatırladığım kadarıyla donanım sorunlarından kaynaklanan bir sorun.
Sistem özelliklerini bizimle paylaşır mısın.
Ekran kartını da kontrol etmeni öneririm. Driverlar ile alakası küçük bir ihtimal olabilir fakat ekran kartın fişi çekiyor gibi.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Şans işi. Zamanla vadesini dolduran donanımları da hesaba katacak olursak durduğu yerde bu gibi sorunları açması olası.

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar.
Yanlış hatırlamıyorsam bilgisayarımı güncelledikten sonra resimdeki hata ile karşılaşmaya başladım. Türkçe çözüm siteleri aradım ama bulamadım. İngilizce buldum onlarda sürücüleri yenileyin diyor onu da denedim ama hala bu hata ile karşılaşmaktayım. Sorun sadece belirli programlarda meydana gelmekte lol ve adobe uygulamalarında bu sorunla karşılaştım. Sürücü güncelleme, bilgisayar sıfırlama gibi şeyleri denedim. Çözünürlük ayarlarım önerilenlerde sorun sadece bu programları kullanırken veya resimdeki gibi oyun sonu ekranında oluyor.
sadece ikisinde mi bu problemlerle karşılaşıyorsun başka oyunlarda da oluyormu

Mr. Gökhan kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lolden başka oyun yok pc de ama pc yi yoran uygulamalarda oluyor adobe uygulamalarında, lol de falan onun dışında normal google de takılırken sorun yok

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
m
Lolden başka oyun yok pc de ama pc yi yoran uygulamalarda oluyor adobe uygulamalarında, lol de falan onun dışında normal google de takılırken sorun yok
bende o sorunun benzeri vardı lol de dikey çizgiler çıkıp oyun kapanıyordu ve başka oyunlarda da aynısı oluyordu.ekran kartından kaynaklandığını öğrendim 2.el bi ekran kartı aldım ve sorun düzeldi.ama lol için sağ üstte ayarlar kısmından tam onrmayı başlat seçeneğine tıkla biraz bekle belki lol deki sorunun düzelebilir