Bu konuyu okuyanlar

sefabadur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

yaklaşık 2 3 hafta önce ASUS Tuf Gamıng Fx506lu-hn053 laptop aldım. düne kadar hiçbir sorun yaşamazken dünden beri valorant ve gta5 oynarken sürekli drop giriyor fps düşmüyor anlık ama oyun donup geri açılıyor çok fazla anlamıyorum bilgisayardan ancak bu durum beni tedirgin etti bilgisayarımda sadece valorant ve gta5 yüklü bunlarda ssd içerisinde

bilgisayarımın özellikleri
Intel Core i5-10300H 2.50
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
8 GB ram 2933 mhz
250gb ssd
1tb hdd

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Sıcaklık değerleriniz nedir? Eğer fazla ısınıyorsa petformanstan kısılıyordur. Ayrıca TUF serisi maalesef başarısız bir seri. Kronik ısınma sorunu mevcut.

sefabadur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sıcaklık değerleriniz nedir? Eğer fazla ısınıyorsa petformanstan kısılıyordur. Ayrıca TUF serisi maalesef başarısız bir seri. Kronik ısınma sorunu mevcut.
Yaklaşık 2 3 saat en yüksek kalitede GTA 5 oynayarak denedim ekran kartı 79 derece üstüne çıkmadı işlemci ise 75 85 sularındaydı.

sefabadur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
msi afterburner ile sürekli kontrol ettim ancak %100e ulaşmadı hiç
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci kullanımında anlık olarak %100'e sıçrama oluyor mu?
msi afterburner ile sürekli kontrol ettim ancak %100e ulaşmadıaçıkcası yeni bilgisayar olduğu ve zar zor aldığım için şuan korkuyorum :d

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
msi afterburner ile sürekli kontrol ettim ancak %100e ulaşmadı hiç

msi afterburner ile sürekli kontrol ettim ancak %100e ulaşmadıaçıkcası yeni bilgisayar olduğu ve zar zor aldığım için şuan korkuyorum :d
Bilgisayarınızda anti-virüs programı var mı? Çok düşük bir ihtimal ama değerlendirmekte fayda var. :) Bilgisayarı aldığınızdan beri sorun var mı?

sefabadur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarınızda anti-virüs programı var mı? Çok düşük bir i
Bilgisayarınızda anti-virüs programı var mı? Çok düşük bir ihtimal ama değerlendirmekte fayda var. :) Bilgisayarı aldığınızdan beri sorun var mı?
sadece son iki gündür bu sorunu yaşıyorum webte bile çok gezinmedim sadece günde 3 4 saat oyun oynamak için açıyorum pcyi

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Sonradan fark ettim. Kusura bakmayın. :)

Peki oyunlar orijinal mi?