Oyun nasıl yapılır?

hamzayavass

Üyecik
Oyun nasıl yapılır?

Öncelikle yazıya başlamadan önce oyun yapmak için ilk önce sabırlı olmak gerekir...

Kaliteli bir oyun yapmak için ilk önce bir yazılım dili bilmeniz gerekir. Örneğin Javascript, C++ vs. Eğer yazılım dili bilmiyorsanız iyi bir oyun yapamazsınız fakat GameMaker Studio gibi programlar ile oyununuzu yapabilirsiniz. Veya internetten çok basit hazır bir oyunu kendinize ayarlayabilirsiniz.
Yazının en başında bahsettiğim gibi kaliteli bir oyun yapabilmek için ikinci olarak bir oyun motoru belirlemek gerekir. Örneğin Unity en başlangıç seviyedir fakat unity ile basit bir oyun yapıp oyunun içeriğini çok geliştiren kişiler viral bir oyun yapabilirler.
Efendim, Eğer iyi bir oyun yapmak istiyorsanız en başta bahsettiğim gibi sabırlı olun, ilk aşama eğer bilmiyorsanız bir yazılım dili öğrenin daha sonra iyi bir oyun motoru bulun. Oyunun içeriğini belirleyin oyunun içindeki resimleri oluşturun ve oyun motorundan hemen oyununuzu geliştirmeye başlayın. Unutmayın sabır...
 
Son düzenleyen moderatör:
Her seferinde şu gençlerin hevesini kırmayayım diyorum ama bu sefer artık dayanamayacağım.
Kabak sana patladı, ne yapalım.
Evladım 17 yaşında bir ergen olarak hangi oyunu yaptın, hangi şirketi kurdun da konuşuyorsun.
Kelin ilacı olsa kendi başına sürer, bu cümleleri söyleyebilmek için senin oyun yapmış olman gerekir.
Ya da en iyi ihtimalle biri sana soru sorar, o soruya cevap verirsin bu şekilde.
 

kmurat

Dekan
Bence bu soru heves kırmıyor, anlattıklarını bir de denemeye teşvik ediyor. Aksi durumda anlattıklarının doğrulunu veya geçerliliğini sınamaya hiç bir zaman gerek duymayacaktır. Bana göre bir iş heves ile değil, azim ile yapılır.
 
Üst