Oyun için bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

demoes12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar
yakın zamanda yeni bir laptop almayı düşünüyorum oyun oynamak benim için en önemlisi 2000 tl civarı bütçem var bu iki laptop arasında kaldım

Asus X550jk-xo012d 4 Gb Ci5-4200h 500gb Gtx850m Ekran Kartı 334 - n11.com

MSI CX61 2PC-1494XTR Notebook 2.027,97 TL En Ucuz Fiyatı

bilgisayarı aldığım zaman 4-5 yıl full grafik olmasa da bütün oyunları oynayabilmek istiyorum asus un ekran kartı iyi gibi ama ram ve hafızası düşük olduğu için
pek içime sinmedi eğer ekstra ram taktırmaya kalksam ne kadar tutar yada sizce msı daha mı iyi yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2

demoes12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok sağolasın x550jx çok hoşuma gitti x550jk yı biraz da ekran kartı gtx850 m oldugu için istiyodum ama x550jx gtx950m hem de fiyatı o kadar yüksek değil ama aklımı kurcalayan bir şey var annem bu gün benim için laptoplara bakıcaktı vatandan görevli arkadaş asus için plastik kasa çok ısınma yapar demiş acaba bu doğrumudur ve asus un tüm x serilerinde var mıdır bilgisayardan çok anlamıyorum

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir sorun olmaz; sadece oyun sırasında biraz ılık/sıcak olabiliyor laptop klavyesinin üst tarafı, o da çok önemli değil. Ben oraya dokunmuyorum oyun oynarken.

demoes12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok ısınma yapmasa da bi soğutucu fan almayı düşünüyorum ömrünü uzatır dediler siz de mi aynı bilgisayarı kullanıyorsunuz oyun performansı nasıl?

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı bilgisayarı kullanıyordum; şimdi N550JK kullanıyorum. Kullandığım zamanda şunu söyleyebilirim: Normal kullanımda ısınmıyordu. Oyun sırasında (doğal olarak) ısınıyordu ama elle temas eden bölümler pek ısınmıyordu. Alt kısmı ısınıyordu, fakat rahatsız edici boyutta değildi.
Performans olarak oyunları en yüksek ayarlarda (anti aliasing kapalı ya da fxaa) bile açıyordu (sebep: 1366x768 ekran çözünürlüğü).
Ama televizyona ya da harici bir ekrana bağlayarak oynayınca (1920x1080) orta ya da yüksek ayarlarda açıyordu.

lordjon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence alma biriktir paranı daha iyisini al hem dolarda kendine gelsin

iDark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynamak senin için en ön planda olan durumsa neden dizüstü bilgisayar tercih ediyorsunuz?

demoes12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek bir evim olmadığı için iki ev arasında gidip gelme durumum var ve masaüstünü yanımda taşıyamam malesef :)