Oyun Endüstrisi Şiddeti Tartışmak için Trump ile Görüşecek!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AlicmAtalar

Asistan
a.jpg

Rol grubunun içerik derecelendirme sistemini de denetleyen video oyun endüstrisinin lobicilik kolu olan Entertainment Software Association, Rolling Stone'a göre, bugün Başkan Donald Trump ile bu hafta görüşeceğini doğruladı . Şiddet oyunları ve gerçek dünya silahı şiddetiyle ilgili tartışmalara yer veren toplantı 8 Mart Perşembe günü gerçekleşecek. Bu, dünyanın en büyük video oyun yayıncıları ve geliştiricilerinin temsilcilerini içerebilir.
maxresdefault (1).jpg


Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Huckabee Sanders, geçen hafta video oyunu şiddet tüketimi ve gerçek dünya şiddetinin uygulanması arasındaki bağlantıları tartışmak üzere sanayiyle bir görüşme planladığını söylediğinde geçen hafta oyun topluluğuna şok dalgaları gönderdi. Yorum, özellikle geçtiğimiz ay Florida'nın Parkland kentinde Stoneman Douglas Lisesinde meydana gelen silahlı kontrol ve şiddet içeren medyayla ilgili tartışmalara yeniden yer verdi.


Video oyunları tüm dünyada beğeniyle karşılandı ve sayısız makam ve saygın bilimsel çalışmalar oyunlarla gerçek hayat şiddeti arasında hiçbir bağlantı bulamadı. Tüm Amerikalılar gibi, Birleşik Devletler'deki silah şiddeti seviyesinden de derin endişe duyuyoruz. Video oyunları açıkça sorun değil: eğlence dünyada dağıtılır ve tüketilir, ancak ABD'nin diğer herhangi bir ulusa kıyasla üst düzey bir silahlanma şiddeti vardır. ESA'nın katılacağı Beyaz Saray'daki yaklaşan toplantı, video oyun derecelendirmeleri, sektörümüzün ebeveynlere olan bağlılığı ve bilgilendirilmiş eğlence seçeneklerini sunmak için sağladığımız araçlar hakkında olgu tabanlı bir konuşma yapma olanağı sağlayacak.
theverge
 
Üst
stat counter