Overclock yapamıyorum!!

Bu konuyu okuyanlar

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Ryzen 3 1200 işlemcim ve Asrcok AB350M anakartım var.Ryzen master programı ile yapıyorum fakat bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra sıfırlanıyor.
Biostan 3.9ghz ve 1.3v verdim(sadece bunlara dokundum başka bişey bilmiyorum) siyah ekran kaldı bios pili çıkarıp taktım sonra bida yaptım yine siyah ekran kaldı napabilirim??

---- Mesajlar birleştirildi ----

Delirmek üzereyim overclock için b350 bir anakarta fazladan para verdim ama yapamıyorum:mad::mad:

Yardımcı olabilecek yok mu?

@Görkem Say @Death Mark @utkuversus

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
CMOS reset lazım. O anakartta nasıl yapılıyor bilmiyorum.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Merhabalar,cmos reset yaptım açtım pc'yi.Şimdi voltaj arttırmadan ben r3 1200'ü 3.5ghz'e çıkarabilirmiyim?

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Ya lanet olsun arkadas bir tavsiye oneri verecek yok mu moderatorler ne is yapiyor bu forumda?Su sorunu 1aydir cozemiyorum.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Bios üzerinden deneseniz daha iyi olur ben bile i5 7500 3.9 GHz de çalıştırtım k ibaresiz bu arada ama 2.. 3 test yaptıktan sonra geri aldım düsük şekilde overclock işlemciye zarar vermekten başka bişey değil tabikide k ibaresiz işlemci için saten kötü bişey ama her yönden mantıksız ben overclock sürekli o hızda çalışşın diye yapılmaz olarak görüyorum daha çok artık sistem sana yetmeyecek şekile gelmiştir yeni işlemci alacaksandır para biriktirene kadar en iyi şekilde sonuna kadar kullanayım diye yapılan birşeydir overclock ama benim için işlemciye fazladan elektrik vermeyi sevenleri bilemem