Outlook senkronizasyon

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,

Arkadaslar bilgisayarlar arasinda outlook programini nasil senkronize edebilirim? Yeni bir diz ustu aldik diyelim butun mail ve klasorleri yeni bilgisayara aktarmak istiyoruz. Aktarmadan sonrada tumuyle surekli senkronize olsun istiyorum(klasorlerde dahil). Internet baglantisi surekli mevcut.

Biraz arastirdim, Google sync yapiyor galiba. Ama tam olarak nasil oluyor bilmiyorum. Baska onerileriz var mi?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
pst uzantılı mail yedeğini alırsan, yeni aldığın bilgisayarda kurduğun outlooka mailini tekrar tanımlayıp eski yedeği yerine kopyalarsan sanırım olabilir.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Dedigin sekilde oluyor. Kaynakta anlatilan islemleri yaptim ve su anda outlook iki bilgisayarda ayni. Bundan sonrada senkronize olsun istiyoruz ama henuz saglam bir kaynak bulamadim. Mesela bir mail sildigimizde/tasidigimizda yada yeni bir dosya olusturdugumuzda bir islemi iki kere yapmak istemiyoruz. Exchange kullanmak gerektigi, yada 3.part programlar kulanmak gerekiyor diye yaziyor ama dedigim gibi henuz saglam bir kaynak bulamadim.

Android yada Iphone icin daha cok kaynak var arama sonuclarina gore.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
demek istediğini anladım iki bilgisayarda aynı hesapla açılmış outlookların senkronize olmasını istiyorsun. şöyle bir araştırdım bunun için ek yazılım kurman lazımmış outlookun kendisinde böyle bir eklenti yokmuş. bu işi yapan programlar varmış SynchPST gibi. (diğer alternatiflere de http://www.outlookipedia.com/Outlook/synchronize.aspx adresinden bakabilirsin)
synchpst tanıtımı http://www.synchpst.com/HowSynchPstWorks.aspx programı bulamazsan yardımcı olmaya çalışırım.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Sagolasin. Gonderdigin linkleri bir inceleyim.

Bu arada bir uyarida bulunayim; onceki gonderdigim linkte sadece .pst dosyasi yada dosyalarini kopyalayip belirtilen yere atmamiz yeterli. Kayit dosyasini yedeklemek ise yaramadi bende.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Gonderdigin linkleri inceledim. Cok faydali oldu, cok tesekkurler. Bazilarinin deneme surumlerini indirdim. Programlar guzel. Synchpst oldukca basarili. Son olarak Microsoft'a mail attim exchange mail hesabi hakkinda. Artik ordan gelen cevaba gore kararimizi verecegiz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, outlook takvimim webte ve iş yerinde eşleşmiş şekilde fakat evde o takvimimi outlookta göremiyorum? sizce nasıl çözülür?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
Bilgisayarımdaki Outlook ile android planlayıcı arasında senkronizasyon çalıştırıyorum. Ancak, bilgisayardan silmiş olduğum öğeler sekronizasyondan sonra tekrar android'ten geri yükleniyor. İki taraftan ayrı ayrı silmeden bu işlemi nasıl başarabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.