Soru ÖTV kaldırılmalı

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ötv 1999 depremi ile yaraları sarmak için çıkarılmış bir vergiydi ama 2023 Maraş depremi ile hiçbir işe yaramadığı, yaramadığı yetmiyormuş gibi halkın alım gücünü sıfıra indiren bir vergi oldu.

Ötv afet yarası sarmayacaksa ne işe yarıyor?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
Milyarlarca lira zarar var şimdi tutturmuşsun vergi kaldırılsın. Afet yarası nasıl sarmıyor?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Haykırdım buna?. Yok eminim İQ'su yüksektir ancak inatla bazı yalanlara inanmaya devam ediyor.
Ona ahlattaki Bla Bla saraylarının iman gücüyle yapıldığını söyle ?

Az buçukta 100 bin liralık maaşının katkısı var tabi hiç yok değil

sepiti

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Onların insan olduğunu kim söyledi?
uzatma lütfen artık aynı gemideyiz hepimiz 14 mayısta sandıkta ne düşünüyorsak bunu yansıtacağız ayrıca birilerine evdeki mutfak tüpünden alınan ötv yi diş fırçasından alınan ötv yi hakaret olarak anlatamazsın yöntemin yanlış , kimse kimseye alım gücümüz çok düştü bunu nasıl düzeltirizi anlatmak yerine hakaret edemez herkes hata yapar ve insan hatasından ders alır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ConfickerBelasi bana neden kızgın atıyorsun ben ne yaptım sana ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Devletin en çok paraya ihtiyaç duyduğu zamanda konuşmayın olurmu? Maddi zarar her gün katlanıyor.
Sahi zamanda konuşma şimdi konuşma yarın konuşma, audiler çantalar pırlantalar ayakkabılar bir harika.

Tamam konuşmayalım.

Zira sandıkta konuşacaz ???

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şimdi konuşmayalım, yarın konuşmayalım, ne zaman konuşacağız?

20 yıldır var ÖTV.

Muhalefetin işi ne sadece deprem zamanımı akıllarına geliyor ?

20 yıl içersinde en az 15 tane seçim olmuştur. Hangisinde çıktıda biz ÖTV'yi kaldıracaz dedi muhalefet ! Sırf laf olsun diye ezbere şunu kaldıracaz bunu kaldıraaz şeklinde değil.

Atıyorum ÖTV'den yılsa şu kadar para geliyor biz bunu almayacaz o açığı şuradan kapatacaz diye hangi planı programı sundular mesela !

ÖTV'yi istersen yarın sabah kaldırdım dersin kalkar ama sonra ne olacka ? Oradan gelen bütçeyi nereden karşılayacan. Ve ÖTV kalkınca artacak tüketimi nasıl önleyecen !

Yarın ÖTV kalktı dersen yılda 10 milyon telefon satılırken 20 milyon satılacak.

1 milyon araba satılırken 2-3 milyon satılacak !

PC ps5 vb ürünleri tüketilecek mazotu petrolü saymıyorum bile. bunlar hep ithal ürün ve dolar ile geliyor nasl önüne geçeceksin carii açığın ? Şuan devletin en büyük sorunu çari açık zaten. ÖTV bu kadar yüksek olmasına rağmen alımlar düşmüyor ve cari açık var.

Son düzenleme:

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
@James Howlett

İnsanlar can derdindeyken alay eden gençleri serbest bıraksın diyor. Size yakışır bir lider. Gelsin sandık günü.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ötv 1999 depremi ile yaraları sarmak için çıkarılmış bir vergiydi ama 2023 Maraş depremi ile hiçbir işe yaramadığı, yaramadığı yetmiyormuş gibi halkın alım gücünü sıfıra indiren bir vergi oldu.

Ötv afet yarası sarmayacaksa ne işe yarıyor?
Asgari ücrete yapılan zammın çok fazla olduğunu ve enflasyonu artırdığını söylemekten dilimizde tüy bitti. Zam geri alınsın ve depremzedelere yardım olarak dağıtılsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Millet canının derdindeyken Kemal Kılıçdaroğlu provokasyon peşinde​

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden sonra yaptıkları dezenformasyon nedeniyle gözaltına alınan sosyal medya kullanıcılarına sahip çıkarak bu provokasyona katkı sağladı.​

| Yayınlanma: 15:53 - 08 Şubat 2023
Millet canının derdindeyken Kemal Kılıçdaroğlu provokasyon peşinde

Türkiye büyük bir felaketin tam ortasında.
Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ülkeye tarihi bir yıkım yaşattı.
Şimdiden ölü sayısının 9 bine dayandığı felakette enkaz altındakilere sağ ulaşılması için büyük bir çalışma var.
Büyük emek harcanan sahada çalışmalar devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu felaketin ortasında siyasi ikbali için yapmadığını bırakmadı.
Devlet kurumlarının çalışmalarını CHP belediyeleri yapmış gibi gösteren Kılıçdaroğlu, bir taraftan da provokasyonlara ve dezenformasyon yapan sosyal medya kullanıcılarına sahip çıktı.

"Ya hepimizi tutuklayın ya da provokatörleri serbest bırakın"​

Depremden sonra yaptıkları paylaşımlarla depremzedelerin yaşadığı acıları hiçe sayarak nefret ve dezenformasyon yayıp gözaltına alınan kullanıcıların derhal serbest bırakılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, "Ya hepimizi tutuklayın ya da geceden beri tutukladığınız gençleri, gazetecileri serbest bırakın. Çok işimiz var." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP

Günün Manşetleri

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
@James Howlett

İnsanlar can derdindeyken alay eden gençleri serbest bıraksın diyor. Size yakışır bir lider. Gelsin sandık günü.
vatandas-derdini-anlatti-vali-boyle-guldu_54c8b.jpg

Dimi

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601