Otomotik dosya kopyalama

Bu konuyu okuyanlar

mTanriverdi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şuradaki yani buradaki konuya cevap yazacaktım ama konuyu kapatmışlar bende buradan yeni konu açarak otomotik kopyalama işleminden hatırladıklarımı yazmak istedim. daha doğrusu bat dosyası oluşturacağız.

copy c:\klasor d:\
yukarıdaki kodu notedefteri ile farklı kaydetip kopyala.bat diye kayıt edin.

c:\klasor kopyala
d:\ yapıştır

yukarıdaki anlama gelmektedir

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşın istediği farklı bir şeydi.Yeni bir dosya geldiğinde algılamasını istiyordu.Yani basit senkronizasyon mantığı.Ona da en rahat aklıma gelen çözüm bir zamanlayıcı içerisinde belli aralıklarla kontrol yapmak.Bunu da yapmak aslında bilene basit. :) Benim dosya işlemleriyle ilgili sınıfları pek kullanmadığımdan bir kaç örnek incelemesi yapmadan başlayamam. :)

mTanriverdi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu en basit yönetimi. notepad açıp yapmam. Diğer türlü baya uğraşmak zorunda kalır.

nailgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bahsettiğiniz başlığı açan kişinin istediği şey farklı. bilgisayarda arkaplanda görünmez bir şekilde ve devamlı olarak çalışan bir uygulama ile her saniye(ya da programın işlemci kullanımını azaltmak için daha uzun bir süreyle) kaynak klasörün içeriği ile hedeflenen klasörün içeriği karşılaştırılır, mevcut olmayan dosya kopyalanır. çok zor bir program da değil, basic için filesystemobject referansı eklenerek klasör içerikleri görüntülenip kıyaslanabilir.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ama diyor ki belirli aralıklarla kontrol etmesin. Klasörde yapılan değişiklik işlemi tetiklesin deniyor :)
Windows daki "Evrak çantası" olayının windowsun görev zamanlayıcısına bir kural oluşturarak eşitleme yapması sağlana bilinir miki?
Tetikleyici olarakda "klasörün değiştirilme tarihi değişmesi" ya da "klasöre erişim başlayıp bitmesi" olarak ayarlanabilir.
Tabi bütün bu özelliklerin varlığı konusunu bilmiyorum :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Ama diyor ki belirli aralıklarla kontrol etmesin. Klasörde yapılan değişiklik işlemi tetiklesin deniyor :)
Windows daki "Evrak çantası" olayının windowsun görev zamanlayıcısına bir kural oluşturarak eşitleme yapması sağlana bilinir miki?
Tetikleyici olarakda "klasörün değiştirilme tarihi değişmesi" ya da "klasöre erişim başlayıp bitmesi" olarak ayarlanabilir.
Tabi bütün bu özelliklerin varlığı konusunu bilmiyorum :)
O işlemler olsa dahi o bilgileri çekmek de anlık senkronizasyon.Üstteki yorum ile aynı mantık. :)

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Arka planda servis çalıştırmadan yapamazsınız. Klasörün durumunu ancak syslog ile anlayabilirsiniz. Bu da servis demek. Fakat böyle bir program güvenlik açısından sakıncalı..! Saygılar.

mTanriverdi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar şidmi söyleyen arkadaşın sanırsam o kadar şeyi yapacak bilgisi yok. Bu sebebden dolayı en basit yöntem olan konunun başındaki yöntemdir. Ara sıra bir tık yapsın oda :)

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
NTFS Dosya ve Paylaşım Ayarlarını araştırmanı tavsiye ederim. Windows'un böyle bir özelliği zaten bulunmakta ve yaygın değil. Büyük işletmelerde özellikle bankacılık sistemlerinde şuan hala kullanılmakta. Genelde Server sahibi büyük işletmeler kullanılıyor. Zor birşey değil hatırladığım kadarı ile. Okulda aldığımız sistemve ağ derslerinde görmüştük. Tam hatırlamıyorum ilgimi çekmediği için =)

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

Hatta dur dökümanları buldum. Nete Upload edeyim ordan indirip isteyen bakabilir.

Hocanın kendi sitesinde paylaşmış olduğu e-kitap. Yasal sorumluluğu yok sanıyorum ki öyle olsa koca hoca paylaşmaz =) nettede çok karşılaşmıştım aynı PDF le.

63 MB biraz uzun bekleteceğim =)

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

http://rapidshare.com/files/447067683/Windows2003_Server_TR_.rar

Arkadaşlar buyrun isteyen indirebilir. Geniş ve çok yararlı bir döküman. Çoğunu okuma fırsatım benm =) uyguladımda çoğunu =)

İstemiş olduğunuz şey sayfa 317 den başlıyor.

İyi çalışmalar dilerim =)

Son mesajlar