İpucu Otomatik Vites araba almayın! (DSG arızası bile Türkiyede garantiye girmedi)

muroyint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oto vites arızaları çok maliyetli ve tamirde boşa gidebiliyor . Yani garanti bitince bunlarla sanayide uğraşmaktansa otomatik vites araba almayın. Bkz geçmiş yıllarda hatalı VW grubu DSG ler bile tüm dünyada garantiye girdi ancak TR gibi ülkelerde garantiye bile girmedi. Nasıl bir ülkede yaşadığınızı öngörerek otomatik vites araba almayın başınız ağrımasın...

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,100
VAG Grubu hariç otomatik alınabilir bence ya. Düzeldi müzeldi diyorlar ama 2016 Golf 7'de bile arıza yaşadım. Kaç yıldır otomatik şanzıman üreten bir markanın bunları yaşatması rezillik.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
757
VAG Grubu hariç otomatik alınabilir bence ya. Düzeldi müzeldi diyorlar ama 2016 Golf 7'de bile arıza yaşadım. Kaç yıldır otomatik şanzıman üreten bir markanın bunları yaşatması rezillik.
Valla aksine bende VAG Grubundan memnunum 12 yıldır audi’den 4 model eskittim (0 km) ama hiçbir sorun yaşamadım

İki tanede volkswagen eskittim onlarda sıfırdı sorunum olmadı…

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,100
Valla aksine bende VAG Grubundan memnunum 12 yıldır audi’den 4 model eskittim (0 km) ama hiçbir sorun yaşamadım

İki tanede volkswagen eskittim onlarda sıfırdı sorunum olmadı…
2012 Jetta ve 2016 Golf'de aynı mekatronik arızası yedim o yüzden çok önyargım var DSG şanzımanlara. Arıza vermezse on numara şanzıman çok seri ancak dediğim gibi arıza riski var. Büyük kumar.

AMC

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
837
Kullanmayı bilmeyen kullanmasın zaten hiç bir zaman şanzıman bozmadım.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,100
Kullanmayı bilmeyen kullanmasın zaten hiç bir zaman şanzıman bozmadım.
Hani 100 200 bin kişi olsa neyse evet ama dünya genelinde adı arızalarla anılan, milyonlarca arıza yaşayan kişi kullanmayı bilmiyor mu yani? :D Hangi ülkeye giderseniz gidin VAG grubunun sorunlarını bilmeyen yok, şova kaçmamak gerek bazı yerlerde.

AMC

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
837
Hani 100 200 bin kişi olsa neyse evet ama dünya genelinde adı arızalarla anılan, milyonlarca arıza yaşayan kişi kullanmayı bilmiyor mu yani? :D Hangi ülkeye giderseniz gidin VAG grubunun sorunlarını bilmeyen yok, şova kaçmamak gerek bazı yerlerde.
Evet benim için öyle vag grubu araçların hepsini kullandım gram sorun yaşamadım.

hadere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul için otomatik vites şart