Otomatik Sayfa Yenilenmesini Engelleme

Bu konuyu okuyanlar

uzun_murat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayfaların otomatik olarak yenilenmesini nasıl engelleyebilirim? Örneğin; haber siteleri, gazeteler, vb.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Firefox’un adres satırına “about:config” yazarak Firefox ayarlar sayfasına girin. Burada filter satırına “autorefresh” yazarak ilgili değeri bulun.

Bu kısıma girince “accessibility.blockautorefresh” değerini bulup tıklayın satırın değeri “true” olacaktır. Bu işlemlerden sonra otomatik sayfa yanileme fonksiyonu devre dışı kalmış olacaktır.

uzun_murat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Firefox’un adres satırına “about:config” yazarak Firefox ayarlar sayfasına girin. Burada filter satırına “autorefresh” yazarak ilgili değeri bulun.

Bu kısıma girince “accessibility.blockautorefresh” değerini bulup tıklayın satırın değeri “true” olacaktır. Bu işlemlerden sonra otomatik sayfa yanileme fonksiyonu devre dışı kalmış olacaktır.

Teşekkürler ancak maalesef işe yaramıyor. Firefox(46.0 sürümü).

uzun_murat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu eklentiyi deneyebilirmisiniz?

RefreshBlocker

Bu eklentiyi de denedim. Sonuç yine hüsran. Bu eklenti ayrıca tarayıcıdaki bazı özellikleri kısıtlıyor. Örneğin, yeni sekmede açamıyorsunuz bağlantıyı, vb.
Teşekkürler yine de. Bunu çözebilecek bir eklenti geliştirilse eminim şu an zirveye oynar. Benim gibi bu durumdan müzdarip bir çok insan vardır mutlaka.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Aslında benim için tam tersi ben kullandığım sitelerin otomatik yenilenmesini isterim devamlı bunu ben yapmam yerine

uzun_murat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabii ki kullanıma göre değişir. Benim bilgisayar eski olduğundan çok kasıyor sürekli sürekli sayfa yenileme yapınca. ilginçtir yabancı sitelerde de bir çözüm yok.

Yutuliti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biz sitelerde bilerek onu kullanıyoruz alexa açısından falan benim sitedede durdur durdurabilirsen yaz bende tekrar çözüm bulayım :) haber sitesi