Oto İşlem v1.0 (Hayaldi, gerçek oldu)

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, bir kaç gündür kodlamakla uğraştığım programı sizlerle paylaşmak istiyorum. Programa hangi şartlarda nasıl bir işlem uygulaması gerektiğini belirtin, o, vakti geldiğinde -şartlar uyduğunda- yapmak istediğinizi yapsın. Kısaca bu program: "Hangi şartlarda nasıl bir işlem uygulayalım" programıdır.
Resimlerden anlayacaksınız işlevini.

ÖNEMLİ NOT! LÜTFEN BİR İŞLEMİ KAYDETMEDEN ÖNCE GÜZELCE BİR KONTROL EDİN. "İŞLEM SÜREKLİ OLSUN"A TIKLARSANIZ İŞLEM, KOŞULUN GERÇEKLEŞTİĞİ HER AN UYGULANIR.

cu771.png

Oto İşlem'e diyin ki, "Eğer böyle olursa o zaman böyle yap."

cu77g.png

"İşlemler Listesi"nde de görüldüğü gibi birden fazla işlem kaydedebilirsiniz. Program, bunları seri bir şekilde denetleyip şartı gerçekleşmiş olan işlemi uygulayacaktır.

cu77r.png

Bir işlemi, 1 gün sonra, 1 ay sonra ya da 1 yıl sonraya erteleyebilirsiniz.

cu780.png

"Ayarlar" kısmını programı kullanışlı hale getirmek için yazdım. Şimdi bu kısmı biraz teferruatlı anlatacağım.
"ŞİFRE" bölümünde ilk input'a (parola girme yeri) en fazla 8 haneli bir şifre yazın, ikinci input'a ilkine yazdığınızı tekrar edin. Bu şifre programa ulaşmak istediğinizde sorulacaktır. İsteğe bağlıdır.
"BAŞLANGIÇTA" bölümünde programın İşletim sisteminizin başlangıcında açılıp açılmamasını belirleyebilirsiniz. (Dilerseniz arka planda çalışsın'a tıklayarak programı başlangıçta arka planda çalıştırırsınız.)
"KISAYOL" bölümünde programı gizleyip tekrar görünür hale getirmek için kısayol belirleyebilirsiniz. Program ilk kurulduğunda gizleyip gösterme kısayolu (CTRL+ALT+S)'dir. Aynı zamanda işlem kontrolünü açıp kapamak için bir kısayol belirleyebilirsiniz. Program ilk kurulduğunda bu kısayol (CTRL.+ALT+P)'dir.
"SÜRÜM" bölümünde programın sürümünü görebilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir sürüm çıkmış mı diye öğrenebilirsiniz. Eğer yeni bir sürüm çıkmışsa indirebilirsiniz.
"HAKKINDA" bölümünde ise bu güzel programı kim yazmış, bunu öğrenebilirsiniz. (Öhö! Öhö!)
biggrin.png

MediaFire'den indirmek için TIKLA!

Nasıl bir program? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Aithusa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ahahha gayet eğlenceli bir uygulama :D hangi dille kodladın peki ?

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
güzel, projelerinin devamnı bekliyoruz.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
bende macro progrmaı sandım :D
bunu zamanlanmış görevlerden de yapamıyor muyuz ? :D

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kullanışlı bir program gerçekten, ellerine sağlık.Yakınca pro sürüme geçmek için lütfen satın alın fln çıkmasında =)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Emeğine sağlık. Forumda keşke hep bu gibi mesajlar olsa.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Elemanı ülke yararına projeler hazırladığı için karanlık güçler indirdimi naptı? mesajı yazmış gitmiş, gidiş o gidiş. :p

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sanırım bilgisayarın açılışını erteledi onu bekliyor :)

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Övgüler için teşekkür ederim arkadaşlar. Pek yakında bir üst sürümü de çıkacak. Şu an üniversitedeyim, dersler falan, fırsat bulamıyorum. Programlamaya zaman ayıramıyorum. Bir üst sürümünde çok güzel özellikler olacak. Üst sürüm çıktığında Oto İşlem, sizi uyaracaktır: "Bir üst sürüm çıktı" diye. Buradan linkleri de yenilerim. Hadi kolay gelsin.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu program ile belirli aralıklar ile dosya indirme işlemleri yapılabilirmi. Mesela üç gun sonra şu dosyayı indir gibi.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sağlam bişeye benziyor tam benlik:D

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yakın bir zamanda 2. sürüm çıkacak. 2. sürümde ne olsun istersiniz arkadaşlar? Sizlerinde yorumunu almak istiyorum.

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağ olasın, derken?

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
emeğine sağlık

djvahset

Profesör