ÖSYM DGS Tercih Kılavuzu Yayımlandı Mı? 2019 DGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
DGS'ye katılan adaylar ÖSYM'den tercih kılavuzu açıklaması bekliyor. Önlisans programlarından lisans programlarına geçecek adaylar DGS tercih kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda istedikleri bölüm ve üniversiteyi seçecek. Peki 2019 DGS tercihleri ne zaman yapılacak, kılavuz yayımlandı mı?

ÖSYM DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Sonuçların açıklanmasının ardından gözler DGS tercih kılavuzunda. ÖSYM henüz DGS tercih kılavuzunu adayların erişimine açmadı. DGS tercih kılavuzu yayımlanır yayımlanmaz haberimizde olacak. Geçen yılın yani 2018 DGS tercih kılavuzuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
2018 DGS TERCİH KILAVUZU
DGS 2019 tercih kılavuzu henüz ÖSYM tarafından yayınlanmadı, gelecek hafta tercih kılavuzunun yayınlanması bekleniyor.
2019 DGS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI
DGS 2019 SORU VE CEVAPLARI
DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI
DGS sonuç sorgulama için gözler ÃSYM sayfasında! DGS sonuçları açıklandı mı?

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?
DGS'de sonuçların açıklanmasından birkaç gün sonra ÖSYM tarafından tercih kılavuzu yayınlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı başlamadan tercihler yapılacak.
DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?
DGS tercihleri ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından yapılır. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilk adım aşılır. Şifrenin unutulması durumunda e Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapabileceğinizi unutmayın.

Kaynak: Sözcü