OSX 10.11 El Capitan Beta 2 ve IOS 9 izlenimlerim

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Shiftdelete net teki beta 2 yayınlanma haberinden sonra dayanamadım osx 10.11 beta 1 i indirdim. bir taraftan bazı uygulamalarımda, özellikle vmware fusionda uyum problemi yaşayacağımı düşünsemde kurulumu gerçekleştirdim. şöyle hızlıca bir göz attığımda ekran arka plan resminden başka fark yokmuş gibi geldi ancak beta olmasına rağmen bu kadar hızlı açılıp kapanacağını düşünmemiştim. üstelik mevcut uygulamalarda microsoft office 2016 preview hariç hiç bir uyum problemi yaşamadım. Microsoftta zaten beta olması ve bilmem kaçıncı updatini almış olmasına rağmen hala stabiliteye ulaşabilmiş değil maalesef. her neyse şu an gördüğüm tek problem app storun yüklenmiyor olması. pencere açılmasına rağmen uygulamalar, güncellemeler vs görünmüyor. 1,7GB lık Beta 2 update i bulup ayrıca yüklememe ragmen bu sorun çözülmedi.

yine aynı gün madem El capitanı yüklüyorum IOS 9 uda yükleyeyim dedim. 8 dolara kıyıp imzdl de UDID kaydını yaptırıp IOS 9 u indirdim ve kurdum. IOS 8 ide beta 1 den itibaren bir önceki telefonumda kullanmış ama büyük performans problemleri yaşamıştım. yine benzer problemler bekliyordum ama IOS 9 Beta 2 de beni şaşırttı. gerek uygulamaların Sygic navigasyon hariç sorunsuz çalışması, gerek klavyedeki harf karekterlerindeki değişiklik gerekse çoklu uygulamaları kapatırken efektler oldukça hoşuma gitti. bunun dışında telefon araması sırasında sesin nereden akacağını gösteren seçeneğinde hemen belirmesi, sürekli bluetooth kullanan benim için çok faydalı bir özellik olarak görünüyor. denemeyi düşünen arkadaşlara fikir vermesi için paylaşmayı bir borç bildim. IOS9 u iphone 6 da deniyorum. diğer moddelerde nasıldır bilemeyeceğim.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
dün UDID kaydını yaptırarak IOS 9 Beta 2 güncellemesini yükledim. Henüz kayda değer bir farklılık görmedim. Buna keza yazı yazarken shift tuşuna basılı tutarak yazmak istediğimizde shift tuşunu bıraktığımızda yazdığımız harfler ekrana geliyor, ayrıca app store üzerinden uygulama güncellemesi gelmiş shazam için hata veriyor yada itunes hesabına erişim için şifre gir diyor giriyorsun tekrar güncelle butonu çıkıyor tekrar güncelle diyorsun tekrar şifre soruyor hatalı girdiğin zaman hatalı diye belirtiyor fakat güncelleme yapmadı yada yaptıramadım.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
güzel izlenimler artık biz sonbahara geçeriz

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Iphone 6 Plus kullanıyorum
farklı ürün gruplarında farklı sıkıntılar yaşanıyor mu bilmiyorum. iphone 4 s kullanırken IOS 8 betasını kullanayım değiştim ancak ciddi problemler yaşamıştım. bu sefer sorunun aksine daha performanslı geldi. umarrım bir sonraki update te problemleriniz çözülür.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güzel izlenimler artık biz sonbahara geçeriz

teşekkürler..

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
farklı ürün gruplarında farklı sıkıntılar yaşanıyor mu bilmiyorum. iphone 4 s kullanırken IOS 8 betasını kullanayım değiştim ancak ciddi problemler yaşamıştım. bu sefer sorunun aksine daha performanslı geldi. umarrım bir sonraki update te problemleriniz çözülür.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

teşekkürler..

IOS 8.3 'e geri döndüm. IOS 9 kullandığım sürede aldığım yedekler bir işe yaramadı sürüm farkından geri dönemedik daha eski tarihli IOS 8 yedeğine dönmek durumunda kaldım ve telefon sıfırlandı yani kurtarma moduyla geri yükledim. Şimdi IOS 9 Beta 1 'den başlayarak tekrar yüklemeyi deneyeyim mi tereddütlüyüm.

monerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de halka açık beta çıktığında iOS 9 yükledim. Ancak bazı programlar (Örn. Yandex Navigasyon) çalışmadığından hemen geri döndüm. Asıl sürümün çıkmasını bekliyorum. Ama genel olarak özellikleri güzel.