Öss

Bu konuyu okuyanlar

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sizce ÖSS zor mu? girenler cevaplarsa iyi olur (A)

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Aslında göreceli bir soru ( :
Dersleri arada bir dinlediysen barajı rahatlıkla aşarsın ( :
Ünv'e girmek istiyorsan biraz da soru çözmek gerek ( :
Yok ben adam akıllı bir yerde okuyacağım diyorsan bu yazıyı okur okumaz kendini derse ver ( :
ÖSS ile ilgili geyik bir yazı tıkla

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben seneye giricem ama şimdiden hazırlanmaya başladım çünkü kazanmak istiyorum belki de hayatta en çok istediklerimin arasında diyebilirim:)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
2004'te girdim ben, sistem farklı tabi o zamanlar :p Yaşlandık mı ya, bu lafı ablamdan duyardım hep, şimdi kendim söylüyorum. Neyse türev gibi lise konuları bizim zamanımızda olmadığı için şimdikinden daha az çalışacak şey vardı. Sonuçta zorlayıcı birkaç soru içeren genelinde kolay bi sınavdı ÖSS.

ÖSS'ye az bi süre kala birileri çıkıp diyecek ki "Bu senenin ÖSS'si en zor olacakmış, bittik!". Bunu duyarsan şu anı hatırlayıp gevrek gevrek gülmeyi unutma :)

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tm yani diyosun çalışırsan yaparsın...

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Sağlam bir şekilde çalıştıktan sonra öss sınavı çıtır çerez gibi gelir. Ama senin gibi birçok kişinin aynı şekilde çalıştığını düşünürsek durum biraz vahim olur. Sen yinede kontrolü kaybetme ve sağlam bir şekilde çalış. Sorulara gelince, içinde zor olan sorularda var kolay olan sorularda. Ama artık sınavı iki kademeli yaptılar. ÖSS ve ÖYS gibisinden, bu da sınava girecek öğrencileri kasıcak olan ayrı bir sorun. Eğer sınava gireceksen bir an önce iyi bir dershaneye yazıl ve çalışmalara başla. ;)

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimine kolay kimine zor.. bence asıl soru öss kazanmak için mi çalışıyoruz yoksa zorunluluk oldugu içinmi???

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öss yi hem kazanmak hemde zorunluluk için bazende inat ve hırs uğruna o girmiş üniversiteye ben mi giremeyeceğim diye ama bu hırs ii çalışmayı gerektiriyo ve yürekleendiriyo ben dersaneye gitmeden hazırlanacağımm. Çünkü seneye çok yoğun olucam bide dersaneyi düşünemem hem okul hem staj hem antrenmenlar bide dersane mahvolucam o yüzden dersaneye gitmeyi düşünmüyorum kendim hazırlanacağım zaten bilgisayar öğretmenliği olmazsa beden eğitimi öğretmenliğini de düşünüyorum.

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
git kübra oraya da git bu arda ecrin (kübra) benim SDN ye kazandırmış olduğum 3. üye

@poc@lypse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ecrin dedi ki:
Öss yi hem kazanmak hemde zorunluluk için bazende inat ve hırs uğruna o girmiş üniversiteye ben mi giremeyeceğim diye ama bu hırs ii çalışmayı gerektiriyo ve yürekleendiriyo ben dersaneye gitmeden hazırlanacağımm. Çünkü seneye çok yoğun olucam bide dersaneyi düşünemem hem okul hem staj hem antrenmenlar bide dersane mahvolucam o yüzden dersaneye gitmeyi düşünmüyorum kendim hazırlanacağım zaten bilgisayar öğretmenliği olmazsa beden eğitimi öğretmenliğini de düşünüyorum.

Gel bizim Gazi Üniv. bilgisayar öğrt. iyidir ;)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
teknojen dedi ki:
git kübra oraya da git bu arda ecrin (kübra) benim SDN ye kazandırmış olduğum 3. üye

Üye başına yüzde vereceğiz yakında sana zaten :D

Sansal80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Universite okumanın yanında bir de kendini yetiştirmek önemli arkadaşlar. Bu konuyuda ihmal etmeyip elimizden geldiğince çok okuyalım. Ayrıca Cumhuriyet Gazetesi de okuyalım.. :)

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlarında belirttiği gibi göreceli bir soru.
Lakin bana göre çok kolaydı.Ama seneyede şansımı deneyeceğim..

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çalışana zaten herşey kolaydır benim tercihlerimden biri de gazi üniversitesi olabilir yani oraya gelebilirim:)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
adam akıllı sınava hazırlanmalı kesinlikle, şuna göre kolaydı bana göre zordu denebilir zaten
[SORUNUN NİTELİĞİ] [YÜZDE%]
ÇOK KOLAY 10
KOLAY 20
NORMAL 40
ZOR 20
ÇOK ZOR 10
Not : Bu tablo bütün dersler için yaklaşık olarak geçerlidir.

Zor sorulara daha fazla puan verilmez. Test içerisinde soruların zorluk düzeyleri birbirinden farklıdır. Ancak kazandırdıkları puan aynıdır. Bunu bilmeniz test tekniği açısından önemlidir. Bir testin %70 oluşturan kolay ve normal zorluktaki soruları çözebilirsiniz. Zamanınızı iyi kullanmak için turlama tekniği çok iyi bilip kullanın.
kaynak: http://www.ekolegitim.com/rerber/13.html

Bana kızmayn ama dersane gerekli belli bir tempoda gidip konuları biritip genel tarama testleri ile kendinizi sınayıp eksik kaldığınız konuları tamamlamaya çalışın. Uykunuzdan, gezmenizden hatta yemek yeme zamanınınzdan fedakarlık etmeniz gerekecek. Türkiye Geneli Sınavlara katılın sadece dersane sınavları ile yetinmeyin etütleri kaçırmayın, okuldaki hocalarınıza çözemediğiniz soruları sorun zaten yeni öss müfredat olarak okulla paralellik gösteriyor.
Okul derslerinize çalışmanız demek Össye çalışmanız manasına geliyor. Eğer 2008de girmeyi düşünüyorsanız Ağustostan itibaren kendinize temiz bir sayfa açın konu çalışmaya başlayın herşeyi dersanelerden beklemeyin 1 adım önde olmaya çalışın bu sizin yararınıza olacaktır.

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evt buna katılıyorum herşey dersane demek deildir

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabi dersane ortamı daha güzel ama insan kendiside çalışır yeterki istesin

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Denizhan Dakılır dedi ki:
ecrin dedi ki:
evt buna katılıyorum herşey dersane demek deildir
Dershanede çalıştığınız şeyi evdede çalışabilirsiniz
açıköğretim fakültesine gidelerin hepsinin sınavlarda full çekmesi gerekirdi dediğin olsaydı, bazı şeyler okuyarak değil tecrübe edinilerek, sorarak öğrenilir.

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0

açıköğretim fakültesine gidelerin hepsinin sınavlarda full çekmesi gerekirdi dediğin olsaydı, bazı şeyler okuyarak değil tecrübe edinilerek, sorarak öğrenilir.
[/quote]
ben sadece insanın çalışarak bişeyler öğreneceğini söledim

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ecrin dedi ki:
ben sadece insanın çalışarak bişeyler öğreneceğini söledim
[/quote]
ben de bazı şeylerin okunarak öğrenilemeyeceğini söyledim sana lafım yok ;)

emine_tex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla 1. bölüm kolay derim ben genel itibariyle düşünecek olursak ; ÖSS zor abi yaa...

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kızım sen zaten denemelere girmiyo musun geçen girdik ya beraber o kadar zor değil

not: ecrin ÖSS de sadece 1. bölümü yapmakla yükümlü bir öğrencidir meslek lisesinde okumanın yegane avantajı:)

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evt süpersin esra bizim en büyük avantajımız o

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kızım bana esra demesene ben sana kübra diyo muyum :D :D

@poc@lypse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ecrin dedi ki:
ya korkutmayın bizi

Aslında senin kişisel çabalarına bağlı bir sınav ÖSS. Ama bir dersaneye gidersen ya da destek olacak bir öğretmen bulursan, gerçekten yararlı oluyor. Çalışmak sana kalmış, ancak bu konuda seni yönlendirecek, temponu ayarlayacak unsurlar da olmalı.

Unutmadan bir tavsiye daha en kısa sürede kendine özgün bir çalışma sistemi geliştir. Bunun yararını sadece şimdi değil, üniversitede de, üniversite sonrası iş yaşamında da görürsün. Dersaneler öğrencilere göre bir çalışma planı hazırlarlar. Ali günde 50 soru çözecek, Veli 100 soru çözecek falan diye. Bu planların başarılı olduğu öğrenciler de war ama bunun sende de işe yarayacağı anlamına gelmiyor. Zamanında bana da planlar falan hazırladılar. Ben hiç uymadım ne yaptım biliyor musun? Akşam 10 dan sonraki çalışmalarımın daha verimli olduğunu fark ettim. Çalışıyordum ama durmaksızın çalışmıyordum.

- Arada sırada başka şeylerle ilgileniyordum (Tabi ölçüsünü iyi ayarlamalısın).

- Çalışma mekanımı sürekli değiştirirdim. Öyle çalışma masasına falan bağlı kalmazdım. Değiştirdiğin mekanın sessiz ve ergonomik olması önemli bu noktada.

- Çevremdeki insanların başarısına bakıp da kendi kendime "ben iyiyim ya" veya "bittim ben herkes ilerlemiş ya" demiyordum. Bana ahkam kesen birçok kişinin daha sonradan hiç birşey yapamadığını gördüm. Kendini başkalarıyla karşılaştırıp elbette kendini tartacaksın ancak bu durum seni hiçbir zaman frenlememeli.