ÖSS ye Girecek Tüm Herkese Başarılar!

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sonunda beklenen zaman geldi çattıı ve artık saatler sonra, aylarca çalışıp hazırlandığımız ÖSS sınavı başlamış olacak. :)
Öss ye girecek olan tüm arkadaşlara başarılar dilerim!
Allah zihin açıklığı versin!

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Allah zihin açıklığı versin kardeşim sana ve tüm ÖSS ye gireceklere inşallah hakkınızda hayrılısı olur.

Reaksiyon puanı
188
öss ye girecek arkadaşlara allah akıl fikir versin. hala böyle saçma sistemler üreten ve hayatınızı 3 saatlik bir sınavda yuvarlakları karalayarak belirlediğimiz bir ülkede okumayı red ediyorum...

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öss ye girecek arkadaşlara allah akıl fikir versin. hala böyle saçma sistemler üreten ve hayatınızı 3 saatlik bir sınavda yuvarlakları karalayarak belirlediğimiz bir ülkede okumayı red ediyorum...

Haklısın ama, senin dediğin 3 saatlik bir zaman diliminde yapılan bu sınavı, bir anda iptal edip, Üniversitelere sınavsız geçiş yapılacak sistemin Türkiye de bir anda hemen yapılabilmesi olanaksız çünkü; eğitim sisteminin ilköğretimden itibaren değiştitilip bu sınavsız geçişe zemin hazırlayacak yeni bir eğitim sistemi gerekiyor bu da haliyle zaman alır. Yine de birkaç saat içinde yapılan bu sınavı ölüm kalım meselesi olarak değil, başarımızın ve kendimize olan güvenin sınandığı bir test olduğunu unutmayalım.

Reaksiyon puanı
188
Haklısın ama, senin dediğin 3 saatlik bir zaman diliminde yapılan bu sınavı, bir anda iptal edip, Üniversitelere sınavsız geçiş yapılacak sistemin Türkiye de bir anda hemen yapılabilmesi olanaksız çünkü; eğitim sisteminin ilköğretimden itibaren değiştitilip bu sınavsız geçişe zemin hazırlayacak yeni bir eğitim sistemi gerekiyor bu da haliyle zaman alır. Yine de birkaç saat içinde yapılan bu sınavı ölüm kalım meselesi olarak değil, başarımızın ve kendimize olan güvenin sınandığı bir test olduğunu unutmayalım.
sende haklısın ama benim fikrim budur yanlışsam yanlış diyin...

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sende haklısın ama benim fikrim budur yanlışsam yanlış diyin...

Haklısın tabiki sende, anlatmak istediğim sistemin hemen değişemeyeceği ama; şimdiki sisteme göre sınava girecek olan arkadaşlara da kaygısız olmalarını ve ÖSS nin bir hayat memat meselesi olmadığıdır.

Reaksiyon puanı
188
bu kısmı bir daha düşün bence. ÖSS öyle bir mesele ki hayatına yön veriyor. Belki de tüm yaşamın bu sınavın sonucu ile değişiyor. bu yüzden hayatınızın en önemli sınavında olabildiğince negatif etkilerden uzak ve rahat bir biçimde girmelisiniz. hayat her zaman insana gülmez. eğer gülmeye başlıyosa da onu biraz gıdıklayıp kahkaha attırmasını bilmeniz gerekir. (çok felsefi konuştum yaw :D içinde derin anlamı oldu cümlenin :D)

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bende tüm adaylara başarılar diliyorum.Ancak bu sınavın hayata dair herşey olmadığını , hayatınız içindeki basamaklardan sadece birisi olduğunu bilmesini istiyorum.

Ayrıca konuyu açan arkadaşa da eğer sınava girecekse kendisi için faydalı olabilecek bir bilgi vermek istiyorum.(Gerçi girmeyecekse de ek bir bilgi olsun)

Konu başlığında anlatım bozukluğunun güzel bir örneğini vermiş.Sınavda Türkçe bölümünde bu tarz bir anlatım bozukluğunu yakalarsanız hiç düşünmeden işaretleyebilirsiniz:)

''Tüm herkes'' yerine sadece ''herkes'' demek yeterlidir.Herkes kelimesi zaten tümü yansıtır.

Bu anlatım bozukluğunun türü gereksiz sözcük kullanımından kaynaklanmaktadır.(Eğer sınavda anlatım bozukluğunun türünü sorarlarsa en azından burada yazılanı gözünüzün önüne getirirsiniz inşallah.)

Dilediklerinizin sizin için en hayırlısı olması temennisiyle...

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu kısmı bir daha düşün bence. ÖSS öyle bir mesele ki hayatına yön veriyor. Belki de tüm yaşamın bu sınavın sonucu ile değişiyor. bu yüzden hayatınızın en önemli sınavında olabildiğince negatif etkilerden uzak ve rahat bir biçimde girmelisiniz. hayat her zaman insana gülmez. eğer gülmeye başlıyosa da onu biraz gıdıklayıp kahkaha attırmasını bilmeniz gerekir. (çok felsefi konuştum yaw :D içinde derin anlamı oldu cümlenin :D)

Eger senin dediğin gibi hersey bir sınav sonucuna bağlıysa Öss ye girmeyenler, maddi zorluklar yüzünden okuyamayıp hayata atılp bir yerlere gelmek için çaba gösterenler vs... daha doğrusu bu ülkede yaşayan milyonlarca kişi boşa yaşıyor o zaman :) Asıl sınav hayatın kendisidir bunu unutmayalım. Hani bir söz vardır "Sınavda yapacağınız 4 yanlış bir doğruyu götürür ama; hayatta yapacağınız bir yanlış tüm doğrularınızı alır götürür"
ÖSS de hayatın bir parçası elbette ama; hayat ÖSS nin bir parçası değil!
Anlayana artık :)

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
''Bilmesini'' yerine''bilmenizi'' olacaktı ancak düzeltme butonu galiba forum geliştirici arkadaşların gazabına uğramış bu yüzden yeniden düzenleme yapamadım.

Eleştirdiğimiz kendi başımıza gelmeden Allah canımızı almayacak.:)

Konuyu açan arkadaştan hellallik diliyorum.

Ugur.pc

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aöf'te okuyorum Allaha şükür derslerde iyi ama yinede bu sene öss'ye giriyorum çünkü bağımlılık oldu bende öss ye girmezsem her sene kendimi boşlukta hissediyorum :) çalıştığım felanda yok hepsini unuttum gitti ama hakkını veripte 1 sene çalışanlara ve diğer gireceklere başarılar dilerim benim için pek önemli değil :)

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
''Bilmesini'' yerine''bilmenizi'' olacaktı ancak düzeltme butonu galiba forum geliştirici arkadaşların gazabına uğramış bu yüzden yeniden düzenleme yapamadım.

Eleştirdiğimiz kendi başımıza gelmeden Allah canımızı almayacak.:)

Konuyu açan arkadaştan hellallik diliyorum.

Sen garanti Türkçe de full çekersin :D
Neyse konu kendi amacının dışına çıkıyo gibi sanki :D
Tekrar tüm arkadaşlara başarılar diliyorum! :)

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
ÖSS'ye girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.

ÖSS'ye ilk defa 7 yıl önce girmiştim.Aynı zamanda son girişim oldu. :)

Liseyi dışardan bitirdiğim ve yaş itibariyle biraz geç girdiğim için olsa gerek hiç heyecan olmadı.

Allah herkesin hakkında hayırlı olanı versin.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sen garanti Türkçe de full çekersin :D
Neyse konu kendi amacının dışına çıkıyo gibi sanki :D
Tekrar tüm arkadaşlara başarılar diliyorum! :)

Leolord sende bu anlatım bozuklukları bizde de bu bilgiyi söylemeden duramama halleri olduğu müddetçe yazmaya devam edeceğiz.:yes:

Not:Yine anlatım bozukluğu var.:eek:hmy:

''Gibi'' ve ''sanki'' aynı anlam bütününe karşılık gelir.:wink:

Tekrardan herkese kolay gelsin...

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Leolord sende bu anlatım bozuklukları bizde de bu bilgiyi söylemeden duramama halleri olduğu müddetçe yazmaya devam edeceğiz.:yes:

Not:Yine anlatım bozukluğu var.:eek:hmy:

''Gibi'' ve ''sanki'' aynı anlam bütününe karşılık gelir.:wink:

Tekrardan herkese kolay gelsin...

Yemin ediyorum o cümledeki aynı anlama gelen sözcüklerden digerinin gereksiz fazladan kullanılmasından oluşan anlatım bozukluğunu farkedeceğini ben biliyordum :D
Üstteki cümlede de anlatım bozukluğu var :D

kromozom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cgrszone Kardeşim Sana Sonuna Kadar Katılıyorum Ama
Maalesef Bi Alternatifimiz Yok
ÖSYM ile İlgili de Bişey Söyliyip Banlanmak İstemiyorum
Allah Hakkımızda En Hayırlısı Bizlere Nasip Etsin

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yemin ediyorum o cümledeki aynı anlama gelen sözcüklerden digerinin gereksiz fazladan kullanılmasından oluşan anlatım bozukluğunu farkedeceğini ben biliyordum :D
Üstteki cümlede de anlatım bozukluğu var :D

Leolord eğer sınava gireceksen anlatım bozukluğu kısmını çözerken iki kere düşün:)

Tabi eğer bu anlatım bozukluklarını kasıtlı yapmıyorsan.:hammer:

Eğer kasıtlı yapıyorsan da en azından altını çiz beni yorma.:cool:

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Leolord eğer sınava gireceksen anlatım bozukluğu kısmını çözerken iki kere düşün:)

Tabi eğer bu anlatım bozukluklarını kasıtlı yapmıyorsan.:hammer:

Eğer kasıtlı yapıyorsan da en azından altını çiz beni yorma.:cool:

Niye bu konudaki anlatım bozukluklarına taktın sen hiç anlamış degilim valla :unsure:
Edebi bir eser (roman,hikaye,şiir) yazsam neyse de... altı üstü foruma mesaj gönderiyoz :)
Yoksa sen Türk Dil Kurumu ajanı mısın? :D

iersin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Öss ye girmeden önce şu başlıktaki anlatım bozukluğunu düzelt :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Valla herkese başarılar şu ÖSS'yi bende merak ediyorum nasıl bir sınav bizde de sbs vardı geçti valla soruları okumaya başlayacağım zaman(sbsde)heyecandan kahkaha atacaktım neredeyse:DAllah akıl fikir versin herkese başarılar.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bir zamanlar bende össye giriyordum ...
Sınava giren herkese başarılar!!!

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Niye bu konudaki anlatım bozukluklarına taktın sen hiç anlamış degilim valla :unsure:
Edebi bir eser (roman,hikaye,şiir) yazsam neyse de... altı üstü foruma mesaj gönderiyoz :)
Yoksa sen Türk Dil Kurumu ajanı mısın? :D

Konu öss ile ilgili olunca eski anılarım aklıma geldi.

Seninle ilgili bir durum değil esasen ancak bütün anlatım bozukluklarınında senden çıktığını görünce , sanki sadece senin yazdıklarını inceliyormuşum gibi bir durum hasıl oldu.:)

Neyse anlatım bozukluklarınla beraber hayatta başarılı olmanı diliyorum.(bu dediğim öss ye gireceksen imkansız:))

Ne demiş atalarımız ''Laf ola kese savaşı , laf ola kestire başı''

Anlatmak istediğini karşıdaki yanlış anladıktan sonra sen dilediğin kadar çaba sarfet , yine de başarılı olma ihtimalin yoktur.İyisimi eğer sen sınava gireceksen şu konuya bir daha göz gezdir.Sınav sonrası bana dua edersin.;)

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sınaca girecek arkadaşlara başarılar...

Hepinizin Allah yardımcısı olsun...

Herşey gönlünüzce olsun...

leolord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Konu nerden nereye geldi. Millet anlatım bozukluğunu kafaya takmış.
Şurada sınava girecek olan arkadaşlara başarılar dilemek ve moral olması için konu açtık ama; konu gündemi anlatım bozukluğu oldu. Eğer konuyu silme yetkim olsa gerçekten de silerdim. Olay gereksiz yere bir tartışma konusuna dönüştü. Kaldı ki aptal bir insan bile su konuda yazdıklarımı anlar , sonuçta milletin anlayacağı dilde yazılmıştır, yani Türkçe olarak.
Sınav elbette başkadır orası ayrı burası ayrı. Herkes dilbilgisi kurallarına uyup ona göre konuşmuş olsaydı, piyasada Türkçe öğretmeni de olmazdı kesinlikle:sleep:
Demek ki bazıları her gittiği yerde konustukları insanlarla aralarında geçen diyalogdaki kelime yapılarının ayrıntılarını inceliyor ve uyarıyor cümle doğru kurulmazsa, söylenenden hiçbir şey anlamıyorlar :closedeyes:

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Ben seneye gireceğim: Dershane ye gidiyorum çunki meslek lısesinde matematik-fen yok... Gidemeyenler ne yapsın?