Osmanlı Tarihinin En Utanç Verici Resmi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
senin kafan karışık hem anarşist olacan hem kemalizm i sorgulamayacan bu zaten bizim 18 yaş grubu gençlerimize ait bir davranış büyüyünce geçer ama

Ben Kemalizm'le alakalı bir şey demedim dikkat edersen. Çünkü ben Kemalist filan değilim.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
sacmaliyorsun diyip de kestirip atamazsın bence bazi seyleri kabullenmek istemiyorsun gormek istemiyorsun kendi dusundugun gibi olmasini istiyosun ama oyle olmadigini gorunce kabullenemiyosun.Ben senin yaptigin yorumdan bunu anlarim .Sende yorum yaparsin sacmaliyosun diyip birakmak isin kolayina kacmak oluyor.

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
O işaretin Masonlara ait olduğunu bir tek bizim ülkedekiler söylüyor galiba. Tarihte birçok ünlü lider bu tarz bir poz veriyor. Napolyon, Lenin, Ceaser'ın heykelleri. Bu tiyatrik anlamda asilce bir duruş olamaz mı? Bir insan niye Mason olduğunu açık açık göstersin ki?

Osmanlı son 150 yılında 2.Abdülhamid Han dışında hep bir kısır döngüye girmişti. Hamid Han'ın olağın üstü önlemleri ve ön görüsü sayesinde devlet biraz nefes aldı. Ancak diğer padişahlar hep bir şekilde eski servetini ve şanını kazanmak isteyen ünlüler gibi davrandılar. Her fırsatta bahaneyle eski toprakları geri alırız diye savaşa girdiler.

Bu sadece Padişah'ların suçu değil onlar dedelerina layık olmak istiyordu. Ancak saray erkanının akıl karıştırıcı oyunları da bu olayda büyük bir suç teşkil ediyor. Her İmparatorluk zamanı geldi mi yıkılır bunu tarih bize gösterdi. Döneminin en ihtişamlı ve ileri devleti Selçuklu bile yıkıldı.

Osmanlı'nın da yıkışılını engellemek imkansızdı. Vahdettin'de bunu fark etmese ülkeyi barışçıl şekilde terk etmek yerine iç savaş çıkartırdı.

Abdülaziz Han, dönemi için müthiş bir yönetici.Vatandaş kanı akmasın diye tahtan inidirlmeye karşı gelmediği söylenir.

Ancak Padişah'ları görevinden almak ondan öncede çok yapılan bir şeydi. Yeniçeriler'in bol bol yaptığı bu olayın en önemli örneklerinden biri ise ocağı kapatmak isteyen Genç Osman'ın yerinden edilmesi. Ona da dilenci kıyafetleri giydirip, eşek sırtında Topkapı Sarayı'ndan çıkartmışlar.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bu şunu gösteriyor ki her dönem sevmediği yönetimi bir şekilde devirmek isteyen hazımsız bir grup var, her kesim yönetimi kendi açılarından beğenmeyebilir, ama yönetimi ayak oyunlarıyla devirmek veya zaafa uğratacak yollar oluşturmak bence milllete hainliktir.

deepnees

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
woow şimdi de saçmaladık kemalizm dini deseydik kim bilir ne derdiniz tabi biraz okuyup araştırmak dinlemek izlemek ve kendi zihnimize tecavüz etmeden yorumlamak lazım idrak etmek lazım vs. vs.
bu yazınla dahada saçmaladın. beynin uyuşturulmuş senin. kaç kere sizin gibilerle tartıştım. artık uğraşmaya laf anlatmaya halim kalmadı. ne haliniz varsa görün.

---------- saat 13:58 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:53 eklenmişti ----------

sorun şu kemalizm mi mi sorgulayacağız? kemalizm maskesi altında yapılan yanlışlarımı sorgulayacağız.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atatürkçülük şu sayfadakileri sorgulayanlarla zaten tartışmaya gerek yok. bizim devletimiz bu temel üzerinedir. 3. maddede bu ülke atatürkçülük ile yönetilir der. beyenmeyen varsa. cemaatinizi toplayın ülke karşı devrime çıkan ondan sonra kemalizmi tartışırız.

bu makaledekilerde tabi iğrenç şeyler. padişahı alıp bunları yapabiliyorsun. buda osmanlının nasılk bir çöküntü içine girdiğini gösterir. kafasına göre adam padişah indirip padişah değiştiriyor.

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
kendi tarihinizle ilgili 3-5 sayfalık bir yazıyı okuyamazsanız sonra elinizde tuzla hıyar diye bağıranların peşinden koşarsınız.

sağdaki adamın mason olduğu her halinden belli zaten bağıra bağıra ben masonum diye pozunu ve sadakat duruşunu sergilemiş bu duruşu sergileyen çok büyük önderlerde var en önde m.kemal atatürk de bütün fotoğraflarında bu şekilde poz vermiştir

.......

Söz konusu Atatürk ve Kemalizm olunca Osmanlının yaptığı yanlışları ve neden çöküntüye geldiğini görmeden derhal Atatürk'e saldırıyorsun. Halbuki araştırma zahmetinde bulunsaydın mason localarının Atatürk tarafından kapatıldığını öğrenirdin.

---------- saat 20:26 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:14 eklenmişti ----------

Haberin daha önce yayınlanış tarihleri:

5 Mart 2005 Zaman gazetesi

16 Şubat 2007 Zaman gazetesi

14 Temmuz 2010 Büyük arşive sahip haber 7

Evet ne tesadüf... Temcit pilavı gibi ikide bir getir milletin önüne.

---------- saat 20:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:26 eklenmişti ----------

HapS, seni Linux bölümüne alalım. Orada daha az saçmalıyorsun.

:thumbup1:

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Yazının tamamını okuyamadım ancak en alttaki fotoğraf kanıma dokundu.Osmanlı'nın neden çöktüğü çok açık.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
Söz konusu Atatürk ve Kemalizm olunca Osmanlının yaptığı yanlışları ve neden çöküntüye geldiğini görmeden derhal Atatürk'e saldırıyorsun. Halbuki araştırma zahmetinde bulunsaydın mason localarının Atatürk tarafından kapatıldığını öğrenirdin.

Osmanlının çöküş nedeni de masonlardır bunu inkar eden yok.

neden bu atatürk ü bi kendiniz tanıyormuş gibi davranıyorsunuz ? mason localarının kapatılma nedenini biliyormusun peki neden atatürk mason localarını kapattı ve sonra tekrar açıldı o dönem kapatılan diğer dernekler neden birdaha açılmadı.

siz resmen Atatürk'e tapınıyorsunuz bu yüzden size birşey anlatmaya ve kabullendirmeye çalışmıyorum lakin bilirim iman etmek ne demektir sizde iman etmişsiniz bir defa yapacak birşey yok

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
kendi vatanına ihaneteden şeref....zler bunlar

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
haps arkadasa bu konu üzerinden her noktasina kadar katiliyorum ve sunu diyorum size ögretilen herseyin dogru olduguna inaniyorsaniz ,,ozaman sizin leylerlerin getirdiginede inaniyorsunuzdur ,varsa yoksa atatürk , sanki adam dünyayi sirtina yüklenmis bir herkules olmus kemalisler icin , ici bos bir balon gibi yani sadece hava ,gerci türkiye cumhiriyetinde ne varki dogru olan ,balik bastan kokar demis atalarimiz ,ben size sunu diyeyim ,kesinlikle kominist degil bilhalsa karsiyim,fakat deniz gecmis bile türkiyeye atatürk ddiginiz asli ne oldugu belli olmayan adamdan 10 kat daha türktü ve milliyetciydi ,ne oldu adami astilar ,yani türkiye cumhuriyetinde devletin yapisina zarar verebilecek herkes asiliyor ,bu millettin yararina olsa dahi ,ancak ülkeyi kötüleyenler ülkeyi sömürenler ,üst düzeyde bulunmaktdir

deepnees

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Osmanlının çöküş nedeni de masonlardır bunu inkar eden yok.

neden bu atatürk ü bi kendiniz tanıyormuş gibi davranıyorsunuz ? mason localarının kapatılma nedenini biliyormusun peki neden atatürk mason localarını kapattı ve sonra tekrar açıldı o dönem kapatılan diğer dernekler neden birdaha açılmadı.

siz resmen Atatürk'e tapınıyorsunuz bu yüzden size birşey anlatmaya ve kabullendirmeye çalışmıyorum lakin bilirim iman etmek ne demektir sizde iman etmişsiniz bir defa yapacak birşey yok
ya artık şu tapma edebiyatını bitirin. gerçekten acınacak haldesiniz. evet söylediklerine iman ettik yaptıklarına iman ettik. seviyoruz. düşüncelerini benimsiyoruz. dinimizede iman ettik. iman etmek düşüncelerini, getirilerini kabul manasında. ben atatürkün her yaptığının arkasındayım. her düşündüğünün arkasındayım.tapmasak ne olucak. neyi değiştireceksin. adamın hayatı ortada başka söze gerek var mı? bu ülkede milyonlar ata-türk olarak biliyor. sizin bu internetteki laflarınız arı vızıltısı. çünkü atatürk hayatını bu ülkeye adadı. bu millete adadı. masonmuş değilmiş neye yazar. adam bilseydi böyle şehir efsanelerine konu olacağını bunun hakkındada konuşurdu herhalde. ne güzel size yem vermiş.

osmanlıyı masonlar batırdı demişsin. haklısın 300 sene batmada bir tek suç masonların. osmnanlının batışı milliyetçilik akımıdır. bütün ulusşar ayaklanıp. dış güçlerle oyunlar oynayıp ayrıldılar. şu masonları böyle şehir efsanesi yapıp göklere çıkaran sizin gibiler. bu kadar güçleri bile yoktur belki:closedeyes:

EzberimSin

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
kendi ülkesini alçaltacak kadar hain haysiyetsiz insanlar...

deepnees

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
haps arkadasa bu konu üzerinden her noktasina kadar katiliyorum ve sunu diyorum size ögretilen herseyin dogru olduguna inaniyorsaniz ,,ozaman sizin leylerlerin getirdiginede inaniyorsunuzdur ,varsa yoksa atatürk , sanki adam dünyayi sirtina yüklenmis bir herkules olmus kemalisler icin , ici bos bir balon gibi yani sadece hava ,gerci türkiye cumhiriyetinde ne varki dogru olan ,balik bastan kokar demis atalarimiz ,ben size sunu diyeyim ,kesinlikle kominist degil bilhalsa karsiyim,fakat deniz gecmis bile türkiyeye atatürk ddiginiz asli ne oldugu belli olmayan adamdan 10 kat daha türktü ve milliyetciydi ,ne oldu adami astilar ,yani türkiye cumhuriyetinde devletin yapisina zarar verebilecek herkes asiliyor ,bu millettin yararina olsa dahi ,ancak ülkeyi kötüleyenler ülkeyi sömürenler ,üst düzeyde bulunmaktdir

tam bir akıl yoksunluğunun örneğisin. sizin gibilere lanet olsun. içi boşmuş. hey allahım ya. bu insanlara sana inanıyor bak.

hava dediğin adamın yaptıklarının ceyreğini yapabilecekmisin kardeşim sen. trablusgarp,çanakkale,suriye cephelerinde osmanlıyı korudu. baktı padişah ülkeyi manda yönetimine bırakıyor arkadaşlarıyla millimücadenin başına geçti. yeni bir ülke kurdu. yeni sistem getirdi. dünyanın kaydığı cumhuriyet rejimi getirdi. vs. vs. sana ilkokul konularını anlatmayacağım. soruyorum sence bunlar önemli değilde mason olup olmadıgıu tartışmasımı önemli. sizin gbileri biliyorum kardeşim. taraf gazetesi okuyan insanlarsınız. uğraşın kardeşim birşey demiyorum. inş bir gün milyonların kalbinden almayı başarırsınız. ama cabuk olun. sizin gibilerin devride yakında bitecek. son bir kaç senedir borunuz ötüyor.

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
ya artık şu tapma edebiyatını bitirin. gerçekten acınacak haldesiniz. evet söylediklerine iman ettik yaptıklarına iman ettik. seviyoruz. düşüncelerini benimsiyoruz. dinimizede iman ettik. iman etmek düşüncelerini, getirilerini kabul manasında. ben atatürkün her yaptığının arkasındayım. her düşündüğünün arkasındayım.tapmasak ne olucak. neyi değiştireceksin. adamın hayatı ortada başka söze gerek var mı? bu ülkede milyonlar ata-türk olarak biliyor. sizin bu internetteki laflarınız arı vızıltısı. çünkü atatürk hayatını bu ülkeye adadı. bu millete adadı. masonmuş değilmiş neye yazar. adam bilseydi böyle şehir efsanelerine konu olacağını bunun hakkındada konuşurdu herhalde. ne güzel size yem vermiş.

osmanlıyı masonlar batırdı demişsin. haklısın 300 sene batmada bir tek suç masonların. osmnanlının batışı milliyetçilik akımıdır. bütün ulusşar ayaklanıp. dış güçlerle oyunlar oynayıp ayrıldılar. şu masonları böyle şehir efsanesi yapıp göklere çıkaran sizin gibiler. bu kadar güçleri bile yoktur belki:closedeyes:
sana göre ineklerde kutsaldir ,cünki en az 500 milyon kisi öyle varsayiyor, tapinmak demiyelimde sanki abarti seklinde adami yüceltmek gibi bir sey var, saten masonlarin hedefi ise saten buydu ve basardilar ,masonlari hafife aliyorsun onlarin tarihi ta selahddin eyyubilere yani kuddusun fethine kadar dayanir ,öyle veyahut möyle su an türkiyede arkaplanda masonlar dügmelere basiyor ,sana söyle bir soru sorayim müslümanmisin,varsayalim evet öylesin ,hic dikkatini cektimi devlet icerisinde islama dayali ne var dünyada yapilan heykeller icerisinde en cok yapilan heykel atatürkün degilmi ,nerde bir devlet devlet kurumu bünyesinde bir ilahi kavram iceriyor,sanki bizim peygamberimiz atatürk heryerde onun sözü ,halbuki bizim savaslarimizi bize kazandiran ,bizdeki imandi ve sehitlik inanciydi ,eger atatürkün devleti bu konuma getirecegini bilselerdi inan kimse elini kipirtatmaz ölmü direk secerdi, su an bile askeriye nekadar kemalis ve laik olsalar dahi,islami terimleri kullanmayi cok iyi biliyorlar,bizim borumuz yakinda ötecek sen tasalanma ama ,bu tayyip gibi yada fetos gibi ne oldugu belli olmayan usaklarla degil

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
sana göre ineklerde kutsaldir ,cünki en az 500 milyon kisi öyle varsayiyor, tapinmak demiyelimde sanki abarti seklinde adami yüceltmek gibi bir sey var, saten masonlarin hedefi ise saten buydu ve basardilar ,masonlari hafife aliyorsun onlarin tarihi ta selahddin eyyubilere yani kuddusun fethine kadar dayanir ,öyle veyahut möyle su an türkiyede arkaplanda masonlar dügmelere basiyor ,sana söyle bir soru sorayim müslümanmisin,varsayalim evet öylesin ,hic dikkatini cektimi devlet icerisinde islama dayali ne var dünyada yapilan heykeller icerisinde en cok yapilan heykel atatürkün degilmi ,nerde bir devlet devlet kurumu bünyesinde bir ilahi kavram iceriyor,sanki bizim peygamberimiz atatürk heryerde onun sözü ,halbuki bizim savaslarimizi bize kazandiran ,bizdeki imandi ve sehitlik inanciydi ,eger atatürkün devleti bu konuma getirecegini bilselerdi inan kimse elini kipirtatmaz ölmü direk secerdi, su an bile askeriye nekadar kemalis ve laik olsalar dahi,islami terimleri kullanmayi cok iyi biliyorlar,bizim borumuz yakinda ötecek sen tasalanma ama ,bu tayyip gibi yada fetos gibi ne oldugu belli olmayan usaklarla degil

Atatürk eğrisi ile doğrusu ile tartışılabilir, tartışılabilmelidir. Doğru ne ise dile getirilmelidir, gereği yapılmalıdır. Ama bugün, bu ortamda bunu yapmak senin bahsettiğin uşaklara hizmet etmekten öteye gitmez.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
son sözüm güneş balçıkla sıvanmaz gün gelecek bütün gerçekler ortaya çıkacak devletin gizli arşivi halka açılacak atatürk ün gizli vasiyeti bu mülletin yüzüne okunacak gerçi gizli vasiyetin okunması gerekiyordu atatürk ün açıklayın dediği tarih çoktan geçti açıklanma tarihi geldiğinde başta hürriyet yazarları olmak üzre birçok kemalist düşünce üstünde para kazanan kesim karşı çıktı vs. yahu diyorum ki kendi beyninize tecavüz etmeyin artık ocu bucu şucu olmaktan vazgeçin özgür iradenizle size dayatılanın aksine kendi öz fikrinizi edinin atatürk iyi şeyler yapmıştır hizmet etmiştir vs. sonuç olarak bir memurdur askerdir tanrı değildir yaptığı herşey doğrudur ve hiçbir şekilde sorgulanamaz değildir dokunulmazlığı yoktur kısaca bana bunları dedirten atatürk değil yanlış anlaşılmasın bana bunları dedirten kemalizm dini kemalist düşüncenin yobazlarıdır atatürk e ezan yazanlar mevlid yazanlardır vs. ben kemalist olsam ve birisi bana atatürk masonmuş dese benim cevabım şu olur bi adam devletinin menfaati için şeytanla bile aynı masaya oturur ki bunu yapan osmanlı padişahları yok değil yeri gelir hükümdar olur yeri gelir maskara olur ama bu günün kemalist kafalı yobazları bunu bile diyemeyecek derecede atatürk ü tanrılaştırmıştır pis işlerini kemalizm arkasına sığınarak yapmak için bunu yapıyorlar görmek için 8 tane göze gerek yok ne oldu cumhuriyet mitinglerinde borozan gibi ötenler tek tek deşifre olmadılar mı terör örgütüyle bağlantıları ortaya çıkmadı mı ne oldu çok kemalist bildiğimiz ordunun içinde ki terör bağlantıları ortaya çıkmadı mi daha geçen gün heronlarla ilgili bir konuşma yayınlandı terör örgütünde birisi diyor ki heronların koordinatlarını farklı verin çok zaaiyat veriyoruz ordu içindeki hainde onaylıyor gidin bakın haber gazetelerine artık kimse kimseye dayatmada bulunmasın bu ülkenin karanlık gerçekleri artık gün yüzüne çıkıyor ve birileri bundan rahatsız oluyor.

deepnees

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ya arkadaşım seninle tartışırım ama bir kere temelleri sağlam oturtmuyorsun ki. atatürkü neden bir dini obje olarak görüyorsun. devleti konumu gayet iyi yerde sizin gibi vızıltılarda olmasa çok şükür halk atatürkkü sever. sayar. çünkü onları bunlar ilgilendirmez. sen dini inancına takarsın biz türk için türkiye için ne yaptı millet için ne yaptı ona bakarız. :thumbup1:

---------- saat 14:13 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:06 eklenmişti ----------

son sözüm güneş balçıkla sıvanmaz gün gelecek bütün gerçekler ortaya çıkacak devletin gizli arşivi halka açılacak atatürk ün gizli vasiyeti bu mülletin yüzüne okunacak gerçi gizli vasiyetin okunması gerekiyordu atatürk ün açıklayın dediği tarih çoktan geçti açıklanma tarihi geldiğinde başta hürriyet yazarları olmak üzre birçok kemalist düşünce üstünde para kazanan kesim karşı çıktı vs. yahu diyorum ki kendi beyninize tecavüz etmeyin artık ocu bucu şucu olmaktan vazgeçin özgür iradenizle size dayatılanın aksine kendi öz fikrinizi edinin atatürk iyi şeyler yapmıştır hizmet etmiştir vs. sonuç olarak bir memurdur askerdir tanrı değildir yaptığı herşey doğrudur ve hiçbir şekilde sorgulanamaz değildir dokunulmazlığı yoktur kısaca bana bunları dedirten atatürk değil yanlış anlaşılmasın bana bunları dedirten kemalizm dini kemalist düşüncenin yobazlarıdır atatürk e ezan yazanlar mevlid yazanlardır vs. ben kemalist olsam ve birisi bana atatürk masonmuş dese benim cevabım şu olur bi adam devletinin menfaati için şeytanla bile aynı masaya oturur ki bunu yapan osmanlı padişahları yok değil yeri gelir hükümdar olur yeri gelir maskara olur ama bu günün kemalist kafalı yobazları bunu bile diyemeyecek derecede atatürk ü tanrılaştırmıştır pis işlerini kemalizm arkasına sığınarak yapmak için bunu yapıyorlar görmek için 8 tane göze gerek yok ne oldu cumhuriyet mitinglerinde borozan gibi ötenler tek tek deşifre olmadılar mı terör örgütüyle bağlantıları ortaya çıkmadı mı ne oldu çok kemalist bildiğimiz ordunun içinde ki terör bağlantıları ortaya çıkmadı mi daha geçen gün heronlarla ilgili bir konuşma yayınlandı terör örgütünde birisi diyor ki heronların koordinatlarını farklı verin çok zaaiyat veriyoruz ordu içindeki hainde onaylıyor gidin bakın haber gazetelerine artık kimse kimseye dayatmada bulunmasın bu ülkenin karanlık gerçekleri artık gün yüzüne çıkıyor ve birileri bundan rahatsız oluyor.
kendin yaz kendin çal. bak ben burada kendi düşündüklerimi söylüyorum kimse bana dayatmadı. yaptığı herşeyin arkasındayım. hiç birşeyi ben olsam farklı yapmazdım.

diğer kemalist maskesi altında hainleri tartışalım. veli küçük öyledir. iyi de kardeşim bunun atatürk fikirleriyle ne alakası var. atatürkün vasiyeti demişsin. yani bilmiyorum ben neden sizinle anlaşamıyorum. yani hep bir hayali şeyler üretim şu olsun bu olsun kavramlarındasın. nerrden biliyorsun vasiyetini kardeşim. belgeler açıklansın demişsin. hangi belgenin açıklanmasını istiyorsun ve nerede bu bvelgeler. senin eğitim düzeyin ne bu belgelerin var oldugunu biliyorsun. ben söyleyeyim. senin eğitim düzeyin taraf gazetesi. ordan duyrduklarını gelip burada öttürüyorsun. zaten şuan sizin zamanınız ellerinizden gelen en iyisini yapın. çok süremeyece bu saltanat. ayrımcılığı hep siz yapıyorsunuz bunuda bilin. dinli-dinsiz atatürk-osmanlı ergenekoncu-dindar gibi.
böyle ayrışmalar yapmak herkesi zor duruma düşürür. kimse mutlu olmaz bunu unutma.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
ya arkadaşım seninle tartışırım ama bir kere temelleri sağlam oturtmuyorsun ki. atatürkü neden bir dini obje olarak görüyorsun. devleti konumu gayet iyi yerde sizin gibi vızıltılarda olmasa çok şükür halk atatürkkü sever. sayar. çünkü onları bunlar ilgilendirmez. sen dini inancına takarsın biz türk için türkiye için ne yaptı millet için ne yaptı ona bakarız. :thumbup1:

---------- saat 14:13 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:06 eklenmişti ----------

kendin yaz kendin çal. bak ben burada kendi düşündüklerimi söylüyorum kimse bana dayatmadı. yaptığı herşeyin arkasındayım. hiç birşeyi ben olsam farklı yapmazdım.

diğer kemalist maskesi altında hainleri tartışalım. veli küçük öyledir. iyi de kardeşim bunun atatürk fikirleriyle ne alakası var. atatürkün vasiyeti demişsin. yani bilmiyorum ben neden sizinle anlaşamıyorum. yani hep bir hayali şeyler üretim şu olsun bu olsun kavramlarındasın. nerrden biliyorsun vasiyetini kardeşim. belgeler açıklansın demişsin. hangi belgenin açıklanmasını istiyorsun ve nerede bu bvelgeler. senin eğitim düzeyin ne bu belgelerin var oldugunu biliyorsun. ben söyleyeyim. senin eğitim düzeyin taraf gazetesi. ordan duyrduklarını gelip burada öttürüyorsun. zaten şuan sizin zamanınız ellerinizden gelen en iyisini yapın. çok süremeyece bu saltanat. ayrımcılığı hep siz yapıyorsunuz bunuda bilin. dinli-dinsiz atatürk-osmanlı ergenekoncu-dindar gibi.
böyle ayrışmalar yapmak herkesi zor duruma düşürür. kimse mutlu olmaz bunu unutma.

senin dünyadan haberin yok çocuk

deepnees

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tamam bir tek sen herşeyi biliyorsun. sen kaç yaşındasın?

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39

:thumbup1:
007 james bond kendisi, Atatürk'ü araştırmakla görevlendirilmiş :laugh:

Baksanıza Atatürk'ün vasiyetinin içeriğini bile biliyor. :D

Hakikatten iyice komik olmaya başladı..

---------- saat 22:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:54 eklenmişti ----------

siz resmen Atatürk'e tapınıyorsunuz ...

Sen iyice uçmuşsun. Atatürk'e olan düşmanlığın gözünü karartmış. Bu tapınma edebiyatı ile kendini haklı çıkarmaya çalışma boşuna.

Ben Atatürk'çü bir insan olarak kesinlikle böyle bir şey düşünmem düşüneninde karşısında olurum.

Elbette ki herkesin hatası olabileceği gibi Atatürk'ün de hataları olabilir. Bunu daha önce defalarca yazdık. Fatih Sultan Mehmet'in de hataları vardır, Osmanlı'nın diğer padişahlarınında fakat bu konuyu hakaret boyutuna vardırmamızı gerektirmez. Eğer eleştiri sınırını aşarsanız bu sizin belli bir ideoloji çerçevesinde burda yazdığınızın kanıtıdır.

Kaldı ki Atatürk gibi bütün dünyanın itibar gösterdiği bir lidere bu forumda atfedilen sözler gittikçe hakaret sınırlarını da aşmaya başladı.

Buyrun size bir örnek :

....
fakat deniz gecmis bile türkiyeye atatürk ddiginiz asli ne oldugu belli olmayan adamdan 10 kat daha türktü ve milliyetciydi
....

Yazık gerçekten çok yazık...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Atatürk'ün vasiyetinin olduğunu iddia eden Meriç Tumluer adlı bir vatandaş ve AİHM e başvurmuş.

Var olup olmadığı bile belli olmayan ve varolsa bile içeriğini bile bilmeden insanlara sanki biliyormuş edasıyla yazmak çok komik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...