OS X ve Windows 7 İşletim sistemleri arasında geçiş .

jimmyjump18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi Günler .

İleriki günlerde bi macbook Air alacam . Windows 7 Ultimate x84 veya x64 kuracam . 2 Tane sorum olacak .

1. Macbook Air e hangisini kurayım 64 bit mi 32 Bit mi ?

2. Macbook'umda 2 tane işletim sistemi olacağı için , başlatırken hangi işletim sistemini seçeceğimi manuel olarak hangi tuş ile ayarlayacağım ?

En çok 2. Sorunun cevabını merak ediyorum . Başlatırken tuşa mı basacaz , yok kendisi otomatik mi soruyor ? Bununla ilgili tanıtım videosu bilende paylaşa bilir mi ?

Şimdiden ÇOK Teşekkürler ...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle hayırlı olsun şimdiden.

1.Soruna gelecek olursak kaç GB ram kullandığı mühim bu kounda. Eğer 4GB ve üstü bir makineye işletim sistemi kuracaksan 64Bit olmalı. 4GB'dan düşük ise 32Bit de kurabilirsin.

2. Mac'lerde Alt(option) tuşu bu ihtiyacınızı giderir. Alt tuşuna bilgisayar açarken basılı tutarsanız karşınıza boot menüsü çıkar. Buradan ister klavyeden yön tuşları ile seçip enterlayabilirsiniz. İsterseniz mouse ile boot edeceğiniz cihazın altındaki oka tıklayabilirsiniz.

Eğer Mac'e windows kurarsan otomatik olarak makineyi açtığında Windows açılır her zaman. Bunu sistem tercihlerinden veya Windows tarafında BootCamp Denetim Masasından boot önceliğini değiştirebilirsin.

mrveergin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bildiğim mac üzerinden pencere olarak windowsu açmanı sağlayan bir program varmış bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Mac mini kullaniyorum. BOOTCAMP sayesinde MAC e windows kuruluyor.. Ve Bilgisayari acarken windowsa girmek istersen ALT tusuna basarak acip windows hdd yi secmeniz gerekiyor..

Yalniz mac bootcamp sadece 64 Bit Windows 7 destekler. O neden mac e 32 bit kuramazsiniz.. 64 Bit windows 8 kuruluyormu bilmem ama daha henüz driver yayinlamadi apple.

flashpoint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows kullanmak içinse eğer, bende çok daha iyi bilgisayarlar alabilirsiniz.